Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

OSKAR ÚSPĚŠNĚ DOKONČIL PŘEČÍSLOVÁNÍ

23. září 2002

Nejnovější síť v ČR absolvovala celé přečíslování bez potíží Bez technických potíží a za necelou sekundu dokázal Oskar provést úplné přečíslování, jednu z nejkomplexnějších operací v dějinách českého telekomunikačního trhu. Více než milión Oskarových zákazníků tak může bez jakýchkoli omezení volat v rámci Oskara i do všech ostatních sítí v ČR i zahraničí. Přečíslování Oskarovy sítě probíhalo tempem několika set tisíc linek za desetinu sekundy. Potvrdila se tak kvalita Oskarovy sítě v ČR, která je vybavena softwarem v posledních verzích a ústřednami s nejvyšší kapacitou v zemi. Vedle špičkové technologie rozhodlo o úspěšném přečíslování i absolutní nasazení celého Oskarova týmu.

  • Nejnovější síť v ČR absolvovala celé přečíslování bez potíží

Bez technických potíží a za necelou sekundu dokázal Oskar provést úplné přečíslování, jednu z nejkomplexnějších operací v dějinách českého telekomunikačního trhu. Více než milión Oskarových zákazníků tak může bez jakýchkoli omezení volat v rámci Oskara i do všech ostatních sítí v ČR i zahraničí.

Přečíslování Oskarovy sítě probíhalo tempem několika set tisíc linek za desetinu sekundy. Potvrdila se tak kvalita Oskarovy sítě v ČR, která je vybavena softwarem v posledních verzích a ústřednami s nejvyšší kapacitou v zemi.

Vedle špičkové technologie rozhodlo o úspěšném přečíslování i absolutní nasazení celého Oskarova týmu. Maximální pohotovost drželi všichni zaměstnanci nejen v Oskarově Hi-Tech centru v Říčanech, ale i mobilní akční týmy dislokované po celé České republice.

Chcete-li volat zákazníkům Oskara či jiných mobilních sítí, používejte jejich původní číslo bez počáteční nuly (např. místo 0777 123456 volejte 777 123456). Pokud chcete telefonovat na pevnou linku a neznáte její nové číslo, můžete bezplatně využít Oskarův internetový převodník na adrese www.oskarmobil.cz. Přečíslování všech pevných i mobilních telefonních linek proběhlo v noci mezi 21. a 22. září z rozhodnutí Českého telekomunikačního úřadu.

Po získání licence na provozování duální mobilní sítě GSM 900/1800 v říjnu roku 1999 se Český Mobil a.s. stal prvním duálním mobilním operátorem v České republice. Komerční provoz nejmodernější GSM sítě v ČR zahájil 1. března 2000 pod značkou Oskar. Do dubna 2002 si Oskara vybralo více než 1.070.000 zákazníků, což jej řadí mezi nejrychleji se rozvíjející operátory startující ze třetí pozice v Evropě. V současnosti je Oskar jediným operátorem v České republice s trvale rostoucím podílem na trhu.

Český Mobil patří prostřednictvím ClearWave N.V. do skupiny spadající pod telekomunikační společnost Telesystem International Wireless (TIW).