Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

OSKAR TESTUJE RYCHLÝ INTERNET EDGE

19. října 2004

Vybraná skupina zaměstnanců zahájila v síti Oskar testování nové technologie EDGE. Ta umožní zákazníkům až třikrát rychlejší připojení k internetu a využití mnoha jiných datových služeb. Oskarovi zákazníci tak mohou očekávat, že v průběhu roku 2005 již budou stahovat a posílat data rychlostmi, o kterých se zatím mluvilo jen v souvislosti se sítěmi třetí generace. Cílem technických zkoušek je především otestovat fungování technologie EDGE v síti, vyzkoušet stabilitu a rychlost datových spojení a spolupráci s datovými službami jako jsou MMS, WAP. Dalším krokem bude testování uživatelských nastavení a přípravy snadných návodů, které budou pro Oskara již tradičně připravovat Technoidé*.

Vybraná skupina zaměstnanců zahájila v síti Oskar testování nové technologie EDGE. Ta umožní zákazníkům až třikrát rychlejší připojení k internetu a využití mnoha jiných datových služeb. Oskarovi zákazníci tak mohou očekávat, že v průběhu roku 2005 již budou stahovat a posílat data rychlostmi, o kterých se zatím mluvilo jen v souvislosti se sítěmi třetí generace.

Cílem technických zkoušek je především otestovat fungování technologie EDGE v síti, vyzkoušet stabilitu a rychlost datových spojení a spolupráci s datovými službami jako jsou MMS, WAP. Dalším krokem bude testování uživatelských nastavení a přípravy snadných návodů, které budou pro Oskara již tradičně připravovat Technoidé*. V roce 2005 by měla být technologie EDGE komerčně uvedena na trh.

„Testování technologie EDGE je důkazem výrazného zlepšení pokrytí a kvality signálu, které proběhlo v průběhu tohoto roku,“ říká viceprezident pro marketing Mario Mele. Oskar je letos zlepšováním své sítě opravdu posedlý. O tom nejlépe svědčí fakt, že letos staví každý druhý den novou vysílací stanici. „Vývojem mobilního internetu se intenzivně zabýváme a jsem rád, že připravujeme službu, kterou již naši zákazníci začínají poptávat,“ dodává Mele.

EDGE je v současnosti nejmodernější technologií pro mobilní internet v sítích GSM. Je dalším vývojovým stupněm již používané technologie GPRS, ale nabízí až třikrát vyšší reálnou přenosovou rychlost. Výhoda kombinace EDGE a GPRS spočívá především v tom, že zákazník potřebuje jen jeden mobilní telefon, který obě služby podporuje. Zákazník tak může telefonovat i používat datové služby pomocí jednoho přístroje a nemusí u sebe nosit několik přístrojů. V průběhu roku 2005 je možno také očekávat výrazný nárůst počtu mobilů podporujících EDGE a snížení cen těchto telefonů na dostupnou úroveň, což jistě zvýší zájem o tuto technologii a datové služby.

*Technoidé jsou speciálně vybraní testeři, kteří Oskarovi ověřují služby a telefony tak, aby odpovídali požadavkům zákazníků. Podíleli se například na představení datových služeb GPRS - Ověřeno na lidech, textovali Oskarův WAP nebo třeba MMS. Pomáhají také odpovídat dotazy zákazníků a připravují návody a doporučení pro používání služeb Oskara. Více o činnosti Technoidů je možno najít na www.oskarena.cz.