Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

Oskar překročil očekávání a dosáhl 86 % pokrytí populace

29. června 2000

Oskar a jeho smluvní partneři, firmy Ericsson a Siemens, dnes splnily další závazek vyplývající z dohody o udělení licence na provozování mobilní sítě GSM 1800 podepsané s Ministerstvem dopravy a spojů, kterým je dosažení pokrytí 83% obyvatelstva, a dosáhl 86 % pokrytí populace. Stávající i potenciální zákazníci duální sítě Oskar tedy mohou začít využívat výhod, mezi něž patří dokonalejší kvalita sítě provozované ve frekvencích 900 a 1800 MHz a dále technologie EFR*, která zaručuje nejvyšší možnou kvalitu přenosu zvuku. V říjnu roku 1999 společnost Český Mobil podepsala s firmami Ericsson a Siemens smlouvu o výstavbě a implementaci celostátní duální (900/1800 MHz) mobilní telekomunikační sítě v České republice. Součástí smlouvy jsou dodávky a instalace ústředen a vysílačů. Oskar, který překonal všechna očekávání odborníků telekomunikačního odvětví a úspěšně se vypořádal s těsným časovým plánem při plnění tohoto nesnadného úkolu, tedy s potěšením oznamuje zakončení druhé etapy budování své mobilní sítě.

Oskar a jeho smluvní partneři, firmy Ericsson a Siemens, dnes splnily další závazek vyplývající z dohody o udělení licence na provozování mobilní sítě GSM 1800 podepsané s Ministerstvem dopravy a spojů, kterým je dosažení pokrytí 83% obyvatelstva, a dosáhl 86 % pokrytí populace. Stávající i potenciální zákazníci duální sítě Oskar tedy mohou začít využívat výhod, mezi něž patří dokonalejší kvalita sítě provozované ve frekvencích 900 a 1800 MHz a dále technologie EFR*, která zaručuje nejvyšší možnou kvalitu přenosu zvuku.

V říjnu roku 1999 společnost Český Mobil podepsala s firmami Ericsson a Siemens smlouvu o výstavbě a implementaci celostátní duální (900/1800 MHz) mobilní telekomunikační sítě v České republice. Součástí smlouvy jsou dodávky a instalace ústředen a vysílačů. Oskar, který překonal všechna očekávání odborníků telekomunikačního odvětví a úspěšně se vypořádal s těsným časovým plánem při plnění tohoto nesnadného úkolu, tedy s potěšením oznamuje zakončení druhé etapy budování své mobilní sítě.

"Výstavba naší sítě probíhá razantním tempem a díky spolupráci s firmami Ericsson a Siemens jsme splnili další z našich kritických závazků vyplývajících z udělení licence," uvedl Jon Eddy, Oskarův ředitel pro technický rozvoj.

"Společnost Ericsson považuje výstavbu sítě Oskar jednoznačně za jeden z nejnáročnějších úkolů, se kterými se doposud setkala a který pro ni od začátku znamenal velkou výzvu, ovšem díky partnerství se společností Oskar jsme dokázali tento náročný úkol splnit," uvedl André Grce, manažer pro klíčové zákazníky firmy Ericsson.

"Rychlost výstavby naší sítě vyžadovala velice úzkou spolupráci s naším partnerem - společností Oskar, a my jsme hrdí na to, že jsme mohli přispět k nejrychlejšímu spuštění GSM sítě na světě," uvedl Joerg Lippert, ředitel pro mobilní komunikace společnosti Siemens. "Je pro nás odměnou vidět výsledek naší společné snahy," dodal.

* EFR je zkratkou anglického termínu "Enhanced Full Rate". GSM nabízí v podstatě 3 možnosti zakódování hlasu účastníka mobilní sítě do podoby digitálního signálu, který je pak přenášen z mobilní stanice do ústředny mobilní sítě. Zatímco Full Rate (FR) nabízí standardní kvalitu přenosu, Enhanced Full Rate (EFR) zaručuje účastníkům sítě Oskar kvalitu mnohem vyšší. Základem této technologie je dokonalejší způsob zakódování hlasu účastníka mobilní sítě.

Oskar je obchodním jménem akciové společnosti Český Mobil, které byla 8. října roku 1999 udělena licence na provozování třetí mobilní sítě GSM v České republice.

Hlavním akcionářem společnosti Oskar je kanadská firma Telesystem International Wireless (TIW). TIW je dynamicky se rozvíjející globální operátor mobilních telekomunikačních sítí s více než 2,7 miliony zákazníků po celém světě. Akcie TIW jsou na seznamu torontské burzy vedeny pod znakem "TIW" a na burze NASDAQ pod znakem "TIWI".

Ve Velké Británii zvítězila TIW v tendru na UMTS a založila společnost s Hutchinson Whampoa Limited. V Brazílii je TIW strategickým partnerem páté největší telekomunikační skupiny v zemi, operující ve čtyřech geografických regionech. TIW buduje panevropskou specializovanou digitální mobilní radiotelekomunikační síť (ESMR) prostřednictvím své dceřinné společnosti Dolphin Telecom, předního poskytovatele služeb specializovaného radiotelekomunikačního systému v Evropě. Kromě toho, že společnost Dolphin nabízí analogové služby SMR ve Velké Británii, Francii, Německu, Belgii, Španělsku a Portugalsku, ve Velké Británii nabízí rovněž služby ESMR. V rámci svých aktivit ve střední a východní Evropě se stala společnost TIW předním poskytovatelem mobilních služeb v Rumunsku a po obdržení licence v říjnu roku 1999 zahájila provoz mobilní sítě GSM 1800 i v České republice. TIW dále vyhledává nové příležitosti v Asii prostřednictvím své přidružené společnosti TIW Asia, založené v říjnu roku 1999 se základním kapitálem přesahujícím 420 milionů dolarů.