Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

OSKAR OCENIL PODNIKATELE S CHYTRÝMI NÁPADY

20. května 2004

Oskarovu soutěž o nejlepší podnikatelský záměr Třináctá židle vyhrál Jan Smolík - muž, který chce vyrábět české skateboardy schopné konkurovat zahraničním výrobkům. Snazší rozjezd podnikání by mu mělo umožnit 777 tisíc korun, které získal jako první cenu v soutěži. Do finále Třinácté židle se probojovalo celkem deset originálních podnikatelských nápadů. Odborná porota tak měla těžkou práci. „Museli jsme se rozhodovat, jestli je lepší nápad vyrábět skateboardy, speciální dopravní prostředek, ergonomickou židli, počítač do auta nebo začít provozovat síť automatů na zmrzlinu,“ říká člen poroty Karel Greif z agentury Felber Kristofori & Greif, která soutěž pro Oskara organizovala.

Oskarovu soutěž o nejlepší podnikatelský záměr Třináctá židle vyhrál Jan Smolík - muž, který chce vyrábět české skateboardy schopné konkurovat zahraničním výrobkům. Snazší rozjezd podnikání by mu mělo umožnit 777 tisíc korun, které získal jako první cenu v soutěži.

Do finále Třinácté židle se probojovalo celkem deset originálních podnikatelských nápadů. Odborná porota tak měla těžkou práci. „Museli jsme se rozhodovat, jestli je lepší nápad vyrábět skateboardy, speciální dopravní prostředek, ergonomickou židli, počítač do auta nebo začít provozovat síť automatů na zmrzlinu,“ říká člen poroty Karel Greif z agentury Felber Kristofori & Greif, která soutěž pro Oskara organizovala.

„Celkem nám přišlo přes 250 podnikatelských záměrů. Byly jich celkem tři kartónové krabice. Vybrat těch deset, které byly ve finále byla těžká práce,“ dodává k tomu Oskarův viceprezident pro značku a komunikaci Igor Přerovský: „Myslím, že z finálové desítky mohl vyhrát prakticky kdokoliv, všechny nápady jsou zajímavé.“

„Nakonec ale zvítězil člověk, který prokázal velké odhodlání a odvahu jít za svým cílem,“ dodal ještě Přerovský. Upozornil tak na fakt, že vítěz soutěže Jan Smolík ještě před vyhlášením výsledků tvrdil, že vyrábět skateboardy byl vždy jeho sen a že se výrobu bude snažit rozjet i bez finanční prémie, kterou by mohl vyhrát v Třinácté židli. (Videosoubor je přílohou této zprávy.)

Zkrátka ale nepřišlo ani zbylých devět finalistů. Získali od Oskara poukázku na vzdělávací kurs dle vlastního výběru v hodnotě 7777 korun a také mobilní telefon.

Finálové projekty Třinácté židle

Název projektu Autor Město
Cyklistický stojan Milan Hájek Děčín
Katalog bezlepkových potravin Tomáš Veleba Litvínov
Sedačky Vitty Karel Motalík Zlín
Tepelné čerpadlo Milan Velc Jihlava
Vrtulník Tomáš Novák Prostějov
Lehociped Petr Kopec Praha
Skateboardy Jan Smolík Praha
Car PC Lukáš Novák Brno
Automaty na zmrzlinu Milan Řeřicha Písek
Pojízdné kavárny Jakub Teplý Nové Město nad Metují

Soutěž Třináctá židle navazovala na seriál dokumentů o odvážných malých a středních podnikatelích Dvanáct odvážných odvysílaný začátkem letošního roku v televizi Prima. Oskar chtěl soutěží umožnit začínajícímu podnikateli usednout na pomyslnou Třináctou židli vedle těch, kteří už se svými nápady prorazili. Finálové hodnocení podnikatelských záměrů probíhalo podle tří kritérií: Bodovala se kreativita a šance na realizaci. Jako třetí položka bylo umístění konkrétního záměru na stupnici od jedné do deseti. Porotu tvořili podnikatelé ze seriálu Dvanáct odvážných, dva zástupci Oskara a tři reprezentanti pořádající agentury. Celkem 17 lidí.