Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

OSKAR NOMINOVÁN NA OCENĚNÍ PRO NEJLEPŠÍHO MOBILNÍHO / BEZDRÁTOVÉHO OPERÁTORA NA WORLD COMMUNICATION AWARDS 2001

22. srpna 2001

Oskar byl nominován na cenu pro Nejlepšího bezdrátového / mobilního operátora na World Communication Awards (WCA) 2001 Oskar je rovněž nominován na WCA v kategorii Nejlepší reklamní kampaň Oskar posiluje roli významného hráče na trhu mobilních telekomunikací. Dokládá to i nominace na World Communication Awards (WCA), kde Oskar soupeří s již plně zavedenými a dlouhodobě úspěšnými společnostmi. Vyhlášení vítězů ocenění WCA proběhne 1.října 2001 v Londýně na slavnostním gala-večeru. Oskar byl nominován z celkového počtu 150 uchazečů v 15 kategoriích na dvě ocenění: Nejlepší bezdrátový / mobilní operátor a Nejlepší reklamní kampaň.

  • Oskar byl nominován na cenu pro Nejlepšího bezdrátového / mobilního operátora na World Communication Awards (WCA) 2001
  • Oskar je rovněž nominován na WCA v kategorii Nejlepší reklamní kampaň

Oskar posiluje roli významného hráče na trhu mobilních telekomunikací. Dokládá to i nominace na World Communication Awards (WCA), kde Oskar soupeří s již plně zavedenými a dlouhodobě úspěšnými společnostmi. Vyhlášení vítězů ocenění WCA proběhne 1.října 2001 v Londýně na slavnostním gala-večeru.

Oskar byl nominován z celkového počtu 150 uchazečů v 15 kategoriích na dvě ocenění: Nejlepší bezdrátový / mobilní operátor a Nejlepší reklamní kampaň. Spolu s Oskarem byly na ocenění pro nejlepšího mobilního operátora nominovány významné telekomunikační společnosti Orange a Mobile TeleSystems. Oskar je první telekomunikační společností střední a východní Evropy, která je nominována na WCA ceny.

World Communication Awards, vznikly jako jedinečné a prestižní ocenění, které si klade za cíl ocenit mimořádný přínos v oboru komunikačních technologií a služeb. Michael Potter, předseda poroty a jeden z prvních propagátorů legislativy podporující konkurenční boj uvedl, že "letošní vysoké množství uchazečů o ceny je pozoruhodné vzhledem k obecně známým těžkostem v tomto oboru".

Nominace i následný vítěz World Communication Awards je určen na základě kombinace výsledků dvou metod výzkumu: vyhodnocení operátorů dle důkladné studie názorů 65 000 manažerů působících v tomto odvětví a názorů 15000 náhodných uživatelů a odděleného jednání expertní poroty.

Letošní porota byla sestavena ze zástupců významných společností a předních specialistů. Mezi porotce patří: Michael Potter (nezávislý konzultant), Pekka Tarjanne (bývalý generální tajemník ITU - Mezinárodní telekomunikační unie), Ernst Weiss (bývalý předseda Mezinárodní unie uživatelů telekomunikací), Brian West (předseda Evropské asociace uživatelů VPN), David Isenberg (nezávislý konzultant), Audrey Mandela (nezávislý konzultant), Vinton Cerf (Internet Society/WorldCom), Julian Bright (vydavatel časopisu ROAM, EMAP), Bridget Cosgrave (zástupkyně generálního ředitele ETSI: Evropský institut telekomunikací), Melvin Dick (vrchní ředitel v oboru technologií pro Media and Communications Industry Practice společnosti Andersen), Laina Raveendran Greene (předsedkyně Asia Pacific Policy a Legal Forum), Hervé Nora (vicepresident Telecoms Cigref).
Co je ocenění World Communication Awards:

World Communication Awards (http://www.totaltele.com/wca nebo www.worldcommsawards.com, jehož první ročník proběhl v říjnu 1999, vznikl jako jedinečné a prestižní ocenění, které které si klade za cíl ocenit mimořádný přínos v oboru komunikačních technologií a služeb. Mezi loňskými vítězi, kteří byli vyhlášeni během slavnostního večera v Monaku, patří společnosti Sonera, Infonet a Viatel. Letošní rok v sektoru telekomunikací tak vyvrcholí v Anglii, v londýnském hotelu Hilton na Park Lane. Ceny pořádá a zprostředkovává EMAP communications group, která je součástí společnosti EMAP Business International. Více informací o těchto oceněních je možno získat na webových stránkách Total Telecom (viz výše), popř. v podobě televizních upoutávek WCA na stanici CNBC.

Po získání licence na provozování duální mobilní sítě GSM 900/1800 v říjnu roku 1999 se Český Mobil a.s. stal prvním duálním mobilním operátorem v České republice. Komerční provoz nejmodernější GSM sítě v České republice zahájil 1. března 2000 s označením služeb Oskar. Do konce prvního pololetí 2001 Oskar získal více než 540.000 zákazníků, což jej staví na přední místo mezi operátory startujícími ze třetí pozice.

Český Mobil patří do skupiny telekomunikační společnosti Telesystem International Wireless (TIW). TIW je dynamicky se rozvíjející globální operátor mobilních telekomunikačních sítí s více než 4,8 miliony zákazníků po celém světě. Akcie TIW jsou kótovány na torontské burze ("TIW") a na burze Nasdaq ("TIWI").

ClearWave, dceřiná společnost TIW působící ve střední a východní Evropě, je předním poskytovatelem mobilních služeb v Rumunsku a v březnu 2000 vstoupila na mobilní trh v České republice.