Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

OSKAR NABÍZÍ PRAKTICKÉ INFORMACE I ZÁBAVU NA NOVÉ KARTĚ SIM Plus

09. září 2002

Služba Info & Zábava učiní z vašeho mobilu pohotový a spolehlivý zdroj všech užitečných informací. Oskar uvádí novou SIM Plus – kartu s největší pamětí na českém trhu o velikosti 64 KB. Od 9. září nabízí Oskar svým zákazníkům rozsáhlý balík služeb Info & Zábava, který je k dispozici na nové kartě SIM Plus. Umožní vám kdekoli a kdykoli čerpat z široké palety informačních zdrojů, bavit se v komunitě přátel na SMS Chatu i nastavovat Oskarovy služby pomocí aplikace Můj Oskar.

 • Služba Info & Zábava učiní z vašeho mobilu pohotový a spolehlivý zdroj všech užitečných informací.
 • Oskar uvádí novou SIM Plus – kartu s největší pamětí na českém trhu o velikosti 64 KB.

  Od 9. září nabízí Oskar svým zákazníkům rozsáhlý balík služeb Info & Zábava, který je k dispozici na nové kartě SIM Plus. Umožní vám kdekoli a kdykoli čerpat z široké palety informačních zdrojů, bavit se v komunitě přátel na SMS Chatu i nastavovat Oskarovy služby pomocí aplikace Můj Oskar. Ovládání je přitom mimořádně intuitivní a cena za používání tak přístupná, že se Info & Zábava může stát každodenním pomocníkem.

  Jak nová služba pracuje? Jakmile vložíte do svého telefonu novou kartu SIM Plus, přibude vám v nabídce nové menu Oskar. V něm se nachází kategorie Info & Zábava s pěti hlavními volbami:

  • SMS Info – informační textovky na objednávku,
  • OskarKompas – navigace a hledání nejbližších bankomatů, restaurací apod.,
  • SMS Chat – komunikace se skupinou přátel v on-line chatu,
  • SMS E-mail – zasílání textových zpráv přímo do emailových schránek a naopak,
  • Můj Oskar – nastavování Oskarových služeb podle vašich potřeb.

   V části SMS Info si můžete objednat informace, které vám budou doručeny formou krátké textové zprávy. Můžete si přitom vybrat, zda chcete zprávy dostávat jednorázově, opakovaně během jednoho dne, či dlouhodobě. Zasílané informace volíte ze sedmi hlavních kapitol:

   • Zprávy (z domova, ze světa, ekonomické, bulvár, společnost),
   • Sport (fotbal, hokej, tenis, basketbal, volejbal, motorismus...),
   • Počasí (dnes, zítra, pozítří, dlouhodobě v ČR),
   • Na cesty (jízdní řády, dopravní info, kilometrovník, pomoc v zahraničí),
   • Zábava (vtipy, horoskopy, TV programy, kina, divadla, SMS hry),
   • Praktické (slovníky, teletext, encyklopedie, svátek, loterie, PSČ, mzn. tel. čísla),
   • Podnikání (kurzy, obch. rejstřík, plátci DPH, živnostenský rejstřík).

    Každá zpráva z domova, ze světa, z ekonomiky a sportu vás vyjde na pouhou 1 Kč (1,05 Kč s DPH). Za informace o počasí se účtuje 1,50 Kč, velmi praktické jízdní řády a většina zábavních služeb stojí 2 Kč. Na rozdíl od konkurentů zahrnuje tato cena celou zaslanou informaci, a to i v případě, kdy je dlouhá odpověď rozdělena do více SMS. Textovka, pomocí které si informaci objednáváte, je vám účtována jako běžná SMS do Oskarovy sítě podle vašeho tarifu. Úplný ceník je k dispozici na www.oskarmobil.cz.

    Oskar dnešním dnem představuje i novou generaci SIM karty – SIM Plus s největší pamětí na českém trhu (64KB). Nová SIM Plus podporuje pokročilý SIM toolkit a nejmodernější šifrovací technologie.

    Info & Zábava je jen jednou z řady služeb, které nová SIM Plus karta zákazníkům přináší. Karta rozšiřuje telefon o zcela nové menu Oskar se třemi položkami – M-Banka, M-Platba a Info & Zábava. M-Banka je nejmodernější systém GSM bankovnictví, s jehož pomocí můžete obsluhovat svůj účet u eBanky nebo u GE Capital Bank. M-Platba vychází z již dříve představené služby Platby z mobilu a umožňuje pohodlné a rychlé dobíjení Oskarty či platbu za Oskarovy služby.

    Kartu SIM Plus mohou získat stávající i noví zákazníci, uživatelé tarifů, stejně jako majitelé Oskaret. Zažádat o ni lze v Internetové samoobsluze na www.oskarmobil.cz, u operátora na lince *77, či na prodejnách. Noví zákazníci si ji mohou objednat rovněž na bezplatném čísle OskarKontaktu (0)800 77 77 77. Poplatek za aktivaci SIM Plus služeb činí 300 Kč, původní číslo přitom zákazníkovi zůstává zachováno.

    Po získání licence na provozování duální mobilní sítě GSM 900/1800 v říjnu roku 1999 se Český Mobil a.s. stal prvním duálním mobilním operátorem v České republice. Komerční provoz nejmodernější GSM sítě v ČR zahájil 1. března 2000 pod značkou Oskar. V červnu 2002 již s Oskarem volalo více než 1.070.000 zákazníků, což jej řadí mezi nejrychleji se rozvíjející operátory startující ze třetí pozice v Evropě. V současnosti je Oskar jediným operátorem v České republice s trvale rostoucím podílem na trhu.

    Český Mobil patří prostřednictvím ClearWave N.V. do skupiny spadající pod telekomunikační společnost Telesystem International Wireless (TIW).