Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

OSKAR JE V ČERNÝCH ČÍSLECH

20. května 2002

Hospodářský výsledek před zdaněním, úroky a odpisy Oskar poprvé vykazuje v černých číslech Tržby z prodeje služeb se v prvním pololetí zdvojnásobily na 42,7 miliónu USD Dva roky po svém vstupu na český trh dokázal Oskar naplnit cíl, o jehož uskutečnění mnozí pochybovali – dovedl své hospodaření k plusu. Ukazatel EBITDA, tedy zisk před zdaněním, úroky a odpisy, dosáhl v prvním čtvrtletí hodnoty 1,0 miliónu dolarů (v aktuální přepočtu přibližně 36 miliónů korun). Jedná se o vůbec první pozitivní hospodářský výsledek v historii společnosti. Za tento úspěch vděčí Oskar rychlému růstu počtu uživatelů, své snaze o provozní dokonalost a úsporám z rozsahu. Počet zákazníků vzrostl od ledna od března letošního roku o 128,7 tisíce na 987 100, což znamená meziroční skok o 145 procent.

  • Hospodářský výsledek před zdaněním, úroky a odpisy Oskar poprvé vykazuje v černých číslech
  • Tržby z prodeje služeb se v prvním pololetí zdvojnásobily na 42,7 miliónu USD

Dva roky po svém vstupu na český trh dokázal Oskar naplnit cíl, o jehož uskutečnění mnozí pochybovali – dovedl své hospodaření k plusu. Ukazatel EBITDA, tedy zisk před zdaněním, úroky a odpisy, dosáhl v prvním čtvrtletí hodnoty 1,0 miliónu dolarů (v aktuální přepočtu přibližně 36 miliónů korun). Jedná se o vůbec první pozitivní hospodářský výsledek v historii společnosti.

Za tento úspěch vděčí Oskar rychlému růstu počtu uživatelů, své snaze o provozní dokonalost a úsporám z rozsahu.

Počet zákazníků vzrostl od ledna od března letošního roku o 128,7 tisíce na 987 100, což znamená meziroční skok o 145 procent. Tržby z prodeje služeb se vzhledem ke stejnému období loňského roku zdvojnásobily z 20,5 milionu na 42,7 milionu USD.

„Dosažením pozitivního ukazatele EBITDA a získáním milionu zákazníků Oskar dokazuje, že je provozně úspěšnou firmou se stabilizovanou pozicí na trhu,“ uvedla Muriel Anton, viceprezidentka pro finance a provozní podporu. „Oskar se vždy snaží aktivně přetvářez zavedené postupy a hledá inovativní cesty k získání přízně zákazníků. Oskar potvrdil, že lze být profitabilní i při poctivých cenách,“ dodává Muriel Anton.

Oskar v prvním čtvrtletí letošního roku opět zvýšil svůj tržní podíl na více než 13 procent. Na počátku druhého čtvrtletí, přesně 16. dubna 2002, pak Oskar aktivoval i SIM kartu s jubilejním číslem 1.000.000.

Po získání licence na provozování duální mobilní sítě GSM 900/1800 v říjnu roku 1999 se Český Mobil a.s. stal prvním duálním mobilním operátorem v České republice. Komerční provoz nejmodernější GSM sítě v ČR zahájil 1. března 2000 pod značkou Oskar. Do dubna 2002 si Oskara vybralo více než 1.000.000 zákazníků, což jej řadí mezi nejrychleji se rozvíjející operátory startující ze třetí pozice v Evropě. V součastnosti je Oskar jediným operátorem v České republice s trvale rostoucím podílem na trhu.

Český Mobil patří prostřednictvím ClearWave N.V. do skupiny spadající pod telekomunikační společnost Telesystem International Wireless (TIW). Akcie TIW jsou kótovány na torontské burze ("TIW") a na burze Nasdaq ("TIWI").