Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

OSKAR DOSÁHL VE 3. ČTVRTLETÍ HRANICE 165 000 ZÁKAZNÍKŮ

12. října 2000

Oskar překročil hranici 165 000 zákazníků pouhých sedm měsíců od komerčního vstupu na český trh. Tempo výstavby i zprovoznění Oskarovy sítě je svou rychlostí ojedinělé i ve světovém měřítku. „Díky skutečnosti, že jsme získali za tak krátkou dobu téměř pětiprocentní tržní podíl, Oskar nejen překonal naše očekávání, ale současně se zařadil do kategorie nejúspěšnějších společností, které na trh vstoupily v pozici třetího operátora,“ uvádí Karla Stephens, viceprezidentka Českého Mobilu. „Jak je zřejmé, Oskar, který 30. října představí své WAPové služby a jehož mobilní síť pokrývá přes 90% obyvatelstva a více než 99% silnic a dálnic, se stává stále aktraktivnější volbou v oblasti mobilních telekomunikačních služeb v České republice.

Oskar překročil hranici 165 000 zákazníků pouhých sedm měsíců od komerčního vstupu na český trh. Tempo výstavby i zprovoznění Oskarovy sítě je svou rychlostí ojedinělé i ve světovém měřítku. „Díky skutečnosti, že jsme získali za tak krátkou dobu téměř pětiprocentní tržní podíl, Oskar nejen překonal naše očekávání, ale současně se zařadil do kategorie nejúspěšnějších společností, které na trh vstoupily v pozici třetího operátora,“ uvádí Karla Stephens, viceprezidentka Českého Mobilu. „Jak je zřejmé, Oskar, který 30. října představí své WAPové služby a jehož mobilní síť pokrývá přes 90% obyvatelstva a více než 99% silnic a dálnic, se stává stále aktraktivnější volbou v oblasti mobilních telekomunikačních služeb v České republice.“

Po získání licence na provozování třetí mobilní sítě GSM 900/1800 v říjnu roku 1999 se Český Mobil a.s. stal třetím mobilním operátorem v České republice. Komerční provoz zahájil 1. března 2000 pod obchodním jménem Oskar. Český Mobil patří do telekomunikační skupiny společnosti Telesystem International Wireless (TIW). TIW je dynamicky se rozvíjející globální operátor mobilních telekomunikačních sítí s více než 3,3 miliony zákazníků po celém světě. Akcie TIW jsou kótovány na torontské burze ("TIW") a na burze Nasdaq ("TIWI").

TIW buduje panevropskou specializovanou digitální mobilní radiotelekomunikační síť (ESMR) prostřednictvím své dceřiné společnosti Dolphin Telecom. Kromě analogových služeb SMR ve Velké Británii, Francii, Německu, Belgii, Španělsku a Portugalsku nabízí společnost Dolphin Telecom ve Velké Británii rovněž služby ESMR.

TIW je navíc strategickým partnerem páté největší brazilské telekomunikační skupiny působící ve čtyřech geografických regionech. V rámci svých aktivit ve střední a východní Evropě je společnost TIW předním poskytovatelem mobilních služeb v Rumunsku a po obdržení licence v říjnu roku 1999 se stala rychle se rozvíjejícím duálním GSM operátorem v České republice.