Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

Nejlepší české neziskové internetové projekty vyhlášeny

27. listopadu 2009

Centrum pro online média a Nadace Vodafone dnes vyhlásily nejlepší české neziskové internetové projekty. Vítězem kategorie nejlepší blog je blog POSLEPU, nejzajímavějším fundraisingovým projektem je sanceprodraha.cz, nejpropracovanější neziskovou komunitou je fórum Svépomocné asociace psychogenních poruch příjmu potravy, nejlepší mikrostránkou je fotomaraton.sk a nejlepším multimediálním projektem stránka sdružení Inventura. Vítěze jednotlivých kategorií vyhlásila odborná porota složená z předních expertů v daných oblastech na včerejší konferenci „Online marketing pro neziskovky“ věnované zajímavým internetovým trendům a příležitostem pro neziskovky na internetu.

Centrum pro online média a Nadace Vodafone dnes vyhlásily nejlepší české neziskové internetové projekty. Vítězem kategorie nejlepší blog je blog POSLEPU, nejzajímavějším fundraisingovým projektem je sanceprodraha.cz, nejpropracovanější neziskovou komunitou je fórum Svépomocné asociace psychogenních poruch příjmu potravy, nejlepší mikrostránkou je fotomaraton.sk a nejlepším multimediálním projektem stránka sdružení Inventura.

Vítěze jednotlivých kategorií vyhlásila odborná porota složená z předních expertů v daných oblastech na včerejší konferenci „Online marketing pro neziskovky“ věnované zajímavým internetovým trendům a příležitostem pro neziskovky na internetu.

„Soutěží jsme chtěli představit zejména jednotlivé dílčí nástroje, které mohou být pro neziskovky velmi užitečné. České neziskovky dohánějí jisté manko a teprve se učí s internetovými nástroji pracovat, proto jsme chtěli vyhledat ty, kteří nové nástroje používají zajímavým způsobem, a představit je jako inspiraci ostatním,“ říká Adam Javůrek, organizátor soutěže.

Inga Kaškelyte, ředitelka Nadace Vodafone, která akci finančně podpořila, k tomu dodává: „Soutěž i konference o online marketingu pro neziskovky je vyvrcholením ročního projektu Adama Javůrka, prvního vítěze nadačního programu Rok jinak, který každým rokem umožňuje vybraným odborníkům věnovat jeden rok práce pro neziskový sektor.“

Nejlepší neziskové online projekty:

Kategorie Blog: poslepu.blogspot.com, o.p.s. Tyflocentrum

Blog POSLEPU Radka Pavlíčka se zabývá problematikou zpřístupňování informačních a komunikačních technologií uživatelům s těžkým zrakovým postižením, V současnosti se jedná o jediný pravidelně aktualizovaný zdroj informací o přístupnosti v češtině. Autor blogu POSLEPU, Mgr. Radek Pavlíček je uznávaným odborníkem v oblasti informačních a komunikačních technologií uživatelům s těžkým zrakovým postižením a v oblasti přístupnosti webu.

Kategorie Internetový fundraising:http://www.sanceprodraha.cz/ o.s. Vaváky

Jeden z prvních pokusů o skutečný online fundraising. Organizace usiluje o zachování starobylých obecních pastvin zvaných „draha“, které za socialismu zanikly. Výsledky za první rok fungování: 3.376 unikátních návštěvníků, získáno 97 darů, v souhrnu 45.075,- Kč. Stránka je transparentní v tom, co organizace za dar pořídí.

Kategorie Komunitní projekt: http://www.idealni.cz/pokec_rooms.asp, Svépomocná asociace psychogenních poruch příjmu potravy

Největší internetové diskusní fórum na téma mentální anorexie, bulimie, a psychogenního přejídání na portálu s odbornou garancí. Fórum je provázané s informacemi pro nemocné a jejich blízké a kontakty na odbornou pomoc. Projekt kloubí všechny výhody komunitního projektu na internetu: umožňuje řešit problémy anonymně, kromě odborných rad si jednotliví členové komunity pomáhají navzájem a komunita se tak obohacuje vnitřně.

Kategorie Video / audio / multimédia: http://inventura.org/ , o.s. Inventura

Www.inventura.org je první internetový portál pro prezentaci tvůrčí činnosti lidí s mentálním hendikepem v České republice (fotografie, audio a video práce, krátké animace, fotografie výtvarných děl atp.). Obsah webových stránek odráží několikaletou tvůrčí práci týmu o.s. Inventura s lidmi s mentálním a sociálním hendikepem a aktivity zaměřené na propojování podobně zaměřených organizací v Evropě i jinde ve světě. Obsah webu umožňuje setkat se s jiným typem inteligence, než na jaký je většinová společnost zvyklá. Web má sloužit i jako zdroj informací pro odbornou i laickou veřejnost.

Kategorie Microsite: http://fotomaraton.sk/, o.z. Zaostri

Oficiální mikrostránka Bratislavského fotomaratónu, jehož cílem je během omezeného časového úseku nafotit fotografie vystihující 12 vypsaných témat. Tento rok soutěžilo téměř 600 příznivců fotografie a následný koncert jich přišlo téměř 1000. Počet diskutujících o fotografiích na stránce neustále roste. Stránkách jsou přehledné a obsahové zpracování je výborné. Web obsahuje komplexní balíček dostatečně konkrétních odpovědí na otázky, které napadnou běžného uživatele a nechybí informace o sdružení, a kontakty na jeho organizátory. To vše je podtrženo aktuálností i atraktivním designem.

Více informací o výhercích soutěže a členech poroty naleznete na http://konference.vozovna.cz.