Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

NADACE VODAFONE PODPOŘILA 50 PROJEKTŮ MLADÝCH Z CELÉ ČR 4,6 MILIÓNY KČ

28. února 2008

Internetový magazín pro mladé, asistence při hledání práce po návratu z výkonu trestu, bláznivé dílny a 47 dalších projektů zvítězilo v grantovém programu Vpohybu Nadace Vodafone a bylo podpořeno částkou 4,6 milióny Kč. Většinu vítězných projektů realizují mladí lidé do 26 let, což je jedna z podmínek účasti v projektu. „Grantovým programem VPohybu chceme podporovat mladé lidi v různých regionech České republiky, aby mohli nezávisle dělat to, co je baví, a zároveň rozvíjet sebe i okolí,“ říká Inga Kaškelyte, ředitelka Nadace Vodafone ČR a dodává „Letos vyhlašujeme výsledky druhého kola programu VPohybu. V obou kolech dohromady jsme podpořili 112 projektů po celé České republice celkovou částkou 12,5 miliónů Kč“. Program Vpohybu se zaměřuje na podporu samostatných iniciativ mladých lidí a komunit.

Internetový magazín pro mladé, asistence při hledání práce po návratu z výkonu trestu, bláznivé dílny a 47 dalších projektů zvítězilo v grantovém programu Vpohybu Nadace Vodafone a bylo podpořeno částkou 4,6 milióny Kč. Většinu vítězných projektů realizují mladí lidé do 26 let, což je jedna z podmínek účasti v projektu.

„Grantovým programem VPohybu chceme podporovat mladé lidi v různých regionech České republiky, aby mohli nezávisle dělat to, co je baví, a zároveň rozvíjet sebe i okolí,“ říká Inga Kaškelyte, ředitelka Nadace Vodafone ČR a dodává „Letos vyhlašujeme výsledky druhého kola programu VPohybu. V obou kolech dohromady jsme podpořili 112 projektů po celé České republice celkovou částkou 12,5 miliónů Kč“.

Program Vpohybu se zaměřuje na podporu samostatných iniciativ mladých lidí a komunit. Cílem programu je rozvíjení zodpovědnosti a schopností mladých lidí, důležitých v samostatném životě a při budoucím zaměstnání (pro neziskové organizace a mladé lidi do 26 let)

Mezi nejzajímavější projekty vyhlášené v letošním kole Vpohybu patří:

Deelay.cz, internetový magazín pro mladé (70 000 Kč, celá ČR)
 • Online lifestyle magazín pro mladé lidi
 • Má cíl informovat, bavit, podněcovat k tvůrčí činnosti a vzdělávat mládež
 • Projekt vede skupina středoškoláků pod vedením Marka Brumlicha
Nové generace, zapojení mladých do rozvojové spolupráce (111 000 Kč, ČR)
 • Projekt umožní studentům středních a vysokých škol, aby si sami vyzkoušeli, jak pomáhat
 • Výtěžky z aktivit pořádaných studenty poputují dětem v Keni, Guinei či Beninu
 • Projekt realizuje Humanistické centrum Dialog
Gressus, krok do nového života (45 000 Kč, Opava)
 • Projekt pomůže lidem po propuštění z výkon trestu odnětí svobody s orientací na trhu práce
 • Realizují studenti Ostravské univerzity, Zdravotně-sociální fakulty, vedoucí skupiny Alžběta Banšelová
Rozvoj kreativity a podnikavosti studentů (295 336 Kč, celá ČR)
 • Projekt mini-podniků (studentských společností), které mají rozvinout v malém měřítku skutečnou ekonomickou činnost vedenou stejným způsobem, jakým pracují skutečné firmy
 • Organizuje Junior Achievement
Se skatem na hřiště – Skatepark (200 000 Kč, Votice)
 • Vybudování skate-areálu ve Voticích pro trávení volného času mladých lidí
 • Realizuje mladí lidé z Votic v čele s Lucií Krubnerovou
Bláznivé dílny (50 000 Kč, Veselí nad Moravou)
 • Rozšíření schopností a vzdělání dětí a mladých lidí v různých uměleckých odvětvích (dramatické umění, hudba a výtvarné umění)
 • Vedoucí – Michal Blažíček, Univerzita Palackého v Olomouci
Podpora rozvoje studentů scénických umění (148 000 Kč, Brno)
 • Projekt umožňuje realizaci inscenací vytvořených samotnými studenty
 • Studenti scénických umění v Brně založili soubor BURANTEATR, pod kterým projekt probíhá
Junior Internet (50 000 Kč, z Prahy do celé ČR)
 • Internetové soutěže pro mladé talenty, kteří se aktivně věnují internetu
 • Zapojení mladých lidí se zdravotním postižením
 • Realizuje Together Czech Republic

Workshopping (130 000 Kč, Praha)

 • 4 celoroční street art dílny – žonglování, beatbox, graffity a streetdance
 • Realizuje občanské sdružení Tolerdance

Do druhého kola programu Vpohybu se přihlásilo 155 projektů z nichž správní rada Nadace Vodafone vybrala k podpoře 50 projektů v devíti regionech ČR: severní Čechy (576 000 Kč), střední Čechy (541 tis. Kč), východní Čechy (222 tis Kč), jižní Čechy (365 tis. Kč), západní Čechy (100 tis. Kč), Vysočina (360 tis Kč), severní Morava (215 tis. Kč), jižní Morava (230 tis. Kč), Praha (1,5 milionu Kč). K tomu Nadace Vodafone v programu Vpohybu podpořila také tři projekty s celorepublikovou působností (505 tis. Kč).

Nadace Vodafone ČR

Nadace vznikla v roce 2005 a zaměřuje se zejména na podporu mladých lidí (grantové programy Vpoho a Vpohybu). Nadace je financována Vodafonem ČR a nadací Vodafone Group Foundation, která koordinuje charitativní aktivity Vodafonu globálně. Vznik lokálních nadací Vodafone a investice do charitativních projektů je závazná pro všechny pobočky Vodafonu. Vodafone Group byl vyhodnocen jako společensky nejzodpovědnější firma na světě za rok 2006 (http://www.accountabilityrating.com).