Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

Mladí lidé z celé ČR získali od Nadace Vodafone granty ve výši 2,6 milionu korun

25. srpna 2011

Nadace Vodafone rozdělila mezi jedenatřicet neziskových projektů vedených mladými lidmi do třiceti let více než 2,6 milionu korun. Počet přihlášek potvrzuje, že mladí lidé nejsou zdaleka lhostejní ke svému okolí a komunitě. Celkem se do grantového programu Vpohybu letos přihlásilo 144 skupin a neziskových organizací mladých. Během šesti ročníků už Nadace Vodafone v programu udělila granty za více než 40 milionů korun. „Kvalita přihlášek i jejich počet každoročně stoupají.

Nadace Vodafone rozdělila mezi jedenatřicet neziskových projektů vedených mladými lidmi do třiceti let více než 2,6 milionu korun. Počet přihlášek potvrzuje, že mladí lidé nejsou zdaleka lhostejní ke svému okolí a komunitě. Celkem se do grantového programu Vpohybu letos přihlásilo 144 skupin a neziskových organizací mladých. Během šesti ročníků už Nadace Vodafone v programu udělila granty za více než 40 milionů korun.

„Kvalita přihlášek i jejich počet každoročně stoupají. Nepotvrzuje se nám názor, že mladí se o nic nezajímají a svůj volný čas tráví na internetu. Projekty dokazují, že mladí cítí odpovědnost vůči svému okolí, mají potřebu oživit komunity, ve kterých žijí, a chuť řešit problémy, které je pálí,“ říká ředitel Nadace Vodafone Ondřej Zapletal.

Nejvíce úspěšných žadatelů pocházelo z Prahy, Jihomoravského a Moravskoslezského kraje, naopak nejméně grantů, po jednom v každém kraji, získali žadatelé z Ústecka, Olomoucka, Karlovarska a Plzeňska.

Grantem Vpohybu Nadace Vodafone podpořila například:

Handicapovaní tančí

Mezi nejoriginálnější projekty podpořené v rámci programu Vpohybu, je projekt pražské taneční skupiny VerTeDance, která se chystá nacvičit taneční vystoupení zdravých a handicapovaných tanečníků včetně vozíčkářů, jež bude prezentovat na zájezdech Divadla Archa.

Nové regionální muzeum

Vysoko hodnotila porota Nadace Vodafone také projekt sdružení Propolis, které chce oživit povědomí o místní historii a přírodě v Chříči na pomezí Středočeského a Plzeňského kraje. Mladí lidé z Propolisu plánují v obci svépomocí založit místní muzeum a organizovat zde různé kulturní akce pro své sousedy i širokou veřejnost.

Koncerty pro psy a kočky

Sdružení polské mládeže v ČR uspořádá i díky grantu od Nadace Vodafone na Těšínsku a Karvinsku benefiční koncerty, z jejichž výtěžku nakoupí krmivo a další potřebné vybavení do útulků pro opuštěná zvířata v regionu.

Ragbisté na vozíčku uspořádají turnaj

Grant Vpohybu podpoří také nově vzniklý brněnský tým ragbistů vozíčkářů, aby mohli v září uspořádat ligový turnaj. Peníze využijí na bezbariérové ubytování pro své soupeře.

Do programu Vpohybu se mohou hlásit skupiny mladých lidí ve věku do 26 let nebo neziskové organizace, v jejichž vedení se angažují lidé do 30 let. Hlavním cílem programu je zapojit mladé lidi do rozvoje komunity, podpořit jejich kreativitu a komunikační a organizační dovednosti. Jimi vypracované projekty se mají zaměřovat na některé z potřeb místní komunity nebo řešení jejích problémů.