Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

LÉTO S OSKAREM POKRAČUJE: OSKARTA JE ROZŠÍŘENA O SLUŽBU ZPĚTNÉHO VOLÁNÍ

22. června 2001

Oskar od dnešního dne nabízí zákazníkům předplacené služby Oskarta volání ze zahraničí pomocí zpětného volání  Oskar neúčtuje žádné sestavovací poplatky a zákazník platí jen to, co provolá  Od dnešního dne mohou zákazníci předplacené služby Oskarta volat ze zahraničí. Oskarova nová služba zpětného volání umožňuje volat ze zahraničí do České republiky, ale také do jiného státu (např. z Itálie do Německa), za Oskarovy výhodné tarify.  Cena za odchozí hovory ze zahraničí je určována podle regionu, kde se volající nachází, a destinace, kam volá. Oskar neúčtuje sestavovací poplatky, zákazník tedy platí jen to, co provolá.

  • Oskar od dnešního dne nabízí zákazníkům předplacené služby Oskarta volání ze zahraničí pomocí zpětného volání 
  • Oskar neúčtuje žádné sestavovací poplatky a zákazník platí jen to, co provolá 

Od dnešního dne mohou zákazníci předplacené služby Oskarta volat ze zahraničí. Oskarova nová služba zpětného volání umožňuje volat ze zahraničí do České republiky, ale také do jiného státu (např. z Itálie do Německa), za Oskarovy výhodné tarify. 
Cena za odchozí hovory ze zahraničí je určována podle regionu, kde se volající nachází, a destinace, kam volá. Oskar neúčtuje sestavovací poplatky, zákazník tedy platí jen to, co provolá. Po první minutě volání je účtování po sekundách, stejně jako při vnitrostátním volání. Zákazníci předplacené služby Oskarta mohou SMS zprávy v zahraničí přijímat zdarma. 

Tabulka vybraných cen:

Odkud je voláno Kam je voláno Cena za minutu
Slovensko Česká republika 30 Kč
Chorvatsko Česká republika 40 Kč
Itálie Česká republika 40 Kč
Řecko Česká republika 40 Kč
Německo Itálie 50 Kč

Při zpětném volání Oskarova ústředna sestavuje hovor na základě požadavku zákazníka. Pokud zákazník volá číslo 0776 123 456, postačí zadat *123*+420776123456# a potvrdit klávesou Odeslat. Během několika okamžiků Oskar zavolá nazpět a oznámí, že hovor bude spojen. 
Pro nastavení služby postačí pouze zdarma aktivovat roaming pro Oskartu, a tím i zpětné volání. K tomu je možné využít samoobslužné telefonní menu OskarLinky vytočením *77 nebo Oskarovu samoobsluhu na Internetu. Zákazníci, kteří již mají roaming aktivovaný, získávají přístup k této službě automaticky.
Oskar také nabízí možnost volání zdarma ze zahraničí na zákaznický servis pomocí služby zpětného volání ve formátu *123*+420271177100#. Toto číslo je možné volat pouze z mobilního telefonu s Oskartou. 
Více podrobností včetně aktuálního ceníku, seznamu doporučených roamingových partnerů a dalších informací najdete na www.oskarmobil.cz v sekci Oskarta, část Oskarta v zahraničí. 

Po získání licence na provozování duální mobilní sítě GSM 900/1800 v říjnu roku 1999 se Český Mobil a.s. stal prvním duálním mobilním operátorem v České republice. Komerční provoz nejmodernější GSM sítě v České republice zahájil 1. března 2000 s označením služeb Oskar. Za prvních 15 měsíců komerčního provozu Oskar získal více než 500.00 zákazníků, což jej staví na přední pozici mezi operátory startujícími ze třetí pozice.

Český Mobil patří do skupiny telekomunikační společnosti Telesystem International Wireless (TIW). TIW je dynamicky se rozvíjející globální operátor mobilních telekomunikačních sítí s více než 4,8 miliony zákazníků po celém světě. Akcie TIW jsou kótovány na torontské burze ("TIW") a na burze Nasdaq ("TIWI").

TIW buduje panevropskou specializovanou digitální mobilní radiotelekomunikační síť (ESMR) prostřednictvím své dceřiné společnosti Dolphin Telecom. Kromě toho je TIW strategickým partnerem dvou mobilních operátorů v Brazílii.
ClearWave, dceřiná společnost TIW působící ve střední a východní Evropě, je předním poskytovatelem mobilních služeb v Rumunsku a v březnu 2000 vstoupila na mobilní trh v České republice.