Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

Kaškelyte se vrací do čela Nadace Vodafone

20. srpna 2009

Inga Kaškelyte (32) se po roční mateřské dovolené vrací zpět do čela Nadace Vodafone, kde působila již od jejího založení v roce 2006. Ve funkci tak střídá Roberta Basche, který se stal ředitelem Nadace Open Society Fund Praha. Kaškelyte působí v neziskovém sektoru v České republice, Bulharsku a Litvě již od roku 1997. „Pod vedením Ingy Kaškelyte se Nadace Vodafone stala z nadačního nováčka respektovaným firemním dárcem, získala prestižní ocenění Via Bona za inovativní přístup k dárcovství a speciální ocenění TOP Firemní filantrop Fóra dárců,“ říká Zdeněk Martinec, předseda správní rady Nadace Vodafone ČR a dodává: „Jedním z hlavních úkolů Ingy po návratu do funkce bude příprava strategického plánu nadace na další 3 roky a rozvoj programů.“ Před příchodem do Nadace Vodafone působila Inga Kaškelyte v Nadaci Terezy Maxové, v The Human Resources Development Foundation v Litvě a v Traditzia Foundation v Bulharsku.

Inga Kaškelyte (32) se po roční mateřské dovolené vrací zpět do čela Nadace Vodafone, kde působila již od jejího založení v roce 2006. Ve funkci tak střídá Roberta Basche, který se stal ředitelem Nadace Open Society Fund Praha. Kaškelyte působí v neziskovém sektoru v České republice, Bulharsku a Litvě již od roku 1997.

„Pod vedením Ingy Kaškelyte se Nadace Vodafone stala z nadačního nováčka respektovaným firemním dárcem, získala prestižní ocenění Via Bona za inovativní přístup k dárcovství a speciální ocenění TOP Firemní filantrop Fóra dárců,“ říká Zdeněk Martinec, předseda správní rady Nadace Vodafone ČR a dodává: „Jedním z hlavních úkolů Ingy po návratu do funkce bude příprava strategického plánu nadace na další 3 roky a rozvoj programů.“

Před příchodem do Nadace Vodafone působila Inga Kaškelyte v Nadaci Terezy Maxové, v The Human Resources Development Foundation v Litvě a v Traditzia Foundation v Bulharsku. Vystudovala filologii na Univerzitě ve Vilniusu a Mezinárodní rozvoj na Univerzitě ve Wolverhamptonu ve Velké Británii.

Nadace Vodafone ČR patří mezi největší domácí firemní dárce. Od roku 2006 rozdělila již přes 42 milionů korun mezi více než 230 projektů. Soustředí se zejména na podporu dovedností a vlastní iniciativy dětí a mladých lidi na úrovni místní komunity, na podporu nízkoprahových zařízení pro mládež a dále na zvyšování kvality života znevýhodněných skupin prostřednictvím komunikačních technologií. Nový projekt Nadace Vodafone Rok jinak pak každoročně podporuje až 5 odborníků z komerčního sektoru tak, aby se mohli po celý rok věnovat dobročinnému projektu v neziskové organizaci dle vlastního výběru.