Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

Datová optimalizace Vodafonu šetří čas a peníze zákazníků

12. prosince 2006

Vodafone zavádí datovou optimalizaci svých mobilních datových služeb, která umožňuje zákazníkům přenést stejné množství dat až o 80% rychleji a ušetřit jejich čas i peníze. Zákazníci si navíc mohou sami určit, která data chtějí přenášet a o která nemají zájem (např. reklamy). Datovou optimalizaci mohou využívat zcela zdarma všichni zákazníci Vodafonu, kteří připojují svůj notebook nebo PC k internetu pomocí mobilního telefonu nebo Vodafone Mobile Connect karty. Jak datová optimalizace funguje? datová optimalizace zajišťuje automatickou komprimaci dat přenášených z internetu do počítače zákazníka (a naopak) a jejich následnou dekomprimaci, přičemž nedochází ke ztrátě kvality přenášených dat zákazníci si mohou nastavit jaká data nechtějí stahovat (bannery, videa, obrázky…) zákazníci mohou snížit také kvalitu zobrazovaných obrázků a dále tak zvýšit rychlost přenosu dat Jak datovou optimalizaci aktivovat a používat? pro aktivaci a používání datové optimalizace je nutný program Připojení k internetu, který umožňuje připojit notebook nebo PC k internetu pomocí mobilu nebo Vodafone Mobile Connect karty Připojení k internetu lze zdarma stáhnout na www.

Vodafone zavádí datovou optimalizaci svých mobilních datových služeb, která umožňuje zákazníkům přenést stejné množství dat až o 80% rychleji a ušetřit jejich čas i peníze. Zákazníci si navíc mohou sami určit, která data chtějí přenášet a o která nemají zájem (např. reklamy).

Datovou optimalizaci mohou využívat zcela zdarma všichni zákazníci Vodafonu, kteří připojují svůj notebook nebo PC k internetu pomocí mobilního telefonu nebo Vodafone Mobile Connect karty.

Jak datová optimalizace funguje?

  • datová optimalizace zajišťuje automatickou komprimaci dat přenášených z internetu do počítače zákazníka (a naopak) a jejich následnou dekomprimaci, přičemž nedochází ke ztrátě kvality přenášených dat
  • zákazníci si mohou nastavit jaká data nechtějí stahovat (bannery, videa, obrázky…)
  • zákazníci mohou snížit také kvalitu zobrazovaných obrázků a dále tak zvýšit rychlost přenosu dat

Jak datovou optimalizaci aktivovat a používat?

  • pro aktivaci a používání datové optimalizace je nutný program Připojení k internetu, který umožňuje připojit notebook nebo PC k internetu pomocí mobilu nebo Vodafone Mobile Connect karty
  • Připojení k internetu lze zdarma stáhnout na www.vodafone.cz

Datové služby Vodafonu využívá již téměř 10% jeho zákazníků, počet uživatelů v období leden-říjen 2006 vzrostl o více než polovinu.

Vodafone i nadále pokračuje v rozšiřování technologie EDGE do dalších měst. V současné době může stahovat data 3x rychleji než přes technologii GPRS 47% populace v 37 největších městech ČR a jejich okolí. Rozšiřování EDGE dále pokračuje.