Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

Čeští gayové svou sexualitu tají, společnost ji netoleruje

03. července 2011

Přestože se česká společnost tváří, že je ke gayům tolerantní, skutečnost je jiná. Tolerance ke gayům je nejnižší v menších městech. Podrobně o tom referuje červnové číslo časopisu Čilichili, který vydává Vodafone pro své zákazníky. Redakce časopisu se spolu s operátorem rozhodla podpořit toleranci ke gayům symbolickou nabídkou mobilních služeb zdarma. „Často se rádi chlubíme, jak tolerantní jsme národ.

Přestože se česká společnost tváří, že je ke gayům tolerantní, skutečnost je jiná. Tolerance ke gayům je nejnižší v menších městech. Podrobně o tom referuje červnové číslo časopisu Čilichili, který vydává Vodafone pro své zákazníky. Redakce časopisu se spolu s operátorem rozhodla podpořit toleranci ke gayům symbolickou nabídkou mobilních služeb zdarma.

„Často se rádi chlubíme, jak tolerantní jsme národ. Při přípravě tématu věnovaného homosexualitě nás tedy dost překvapilo, že má drtivá většina českých gayů ve skutečnosti strach o své orientaci mluvit nahlas. Vyfotit se nechají jen maskovaní a často nechtějí prozradit dokonce ani své iniciály. Myslíme si, že na tuto realitu nestačí jen upozornit. Vytvořili jsme proto symbolickou nabídku pro všechny naše zákazníky, kteří s námi toleranci podpoří," říká šéfredaktor časopisu Čilichili Michal Schindler.

Červnové číslo Čilichili s titulem Ecce Homo je věnované gayům a lesbičkám. Obsahuje například rozhovor s Danielem Gorisem, který se svým týmem připravuje první oficiální Gay Pride festival v Praze a tvrdí, že naše metropole patří mezi pět hlavních gay měst Evropy.

Všichni zákazníci Vodafonu, kteří se rozhodnou projevit toleranci k homosexualitě, získají jako symbolickou odměnu dva dny SMS do sítě Vodafone zdarma. Možnosti projevení tolerance jsou popsány zde: http://www.cilichili.cz/vodafone/budte-tolerantni.shtml.

Časopis Čilichili vychází od roku 2004, v současné době má náklad 125 000 výtisků měsíčně a jeho online verzi navštěvuje okolo 100 000 čtenářů měsíčně. V soutěži Zlatý středník získávají tištěné i webové Čilichili každoročně několik ocenění, letos bodovala online verze dokonce i v soutěži běžných komerčních médií Časopis roku, kde získala cenu Digitální počin roku 2010.