Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

1. září 2022

Za vysloužilý telefon sleva až 2000 Kč na nový. Vodafone v aktuální akci motivuje zákazníky k recyklaci

Přines starý, dostaneš slevu na nový. Právě tak je možné shrnout aktuální akci Vodafonu, která je určena všem, kdo chtějí ulevit planetě i vlastní peněžence. Každý, kdo svůj vysloužilý telefon odevzdá na pobočce od 1. do 15. září 2022, získá slevu na nákup nového zařízení až do výše dva tisíce korun. Peníze z recyklace následně poputují na podporu společensky prospěšných projektů Nadace Vodafone, jako jsou například aplikace Záchranka nebo Bright Sky.

Na podzim minulého roku spustil Vodafone podobnou akci s názvem Eco pátek, jejímž prostřednictvím se podařilo zrecyklovat stovky vysloužilých telefonů. Na ni se nyní rozhodl navázat a opětovně nabídnout zákazníkům možnost odměny za šetrnější přístup k planetě.

Aktuální akce je určena pro každého bez ohledu na to, u jakého je operátora a v jakém stavu vysloužilý mobil odevzdá. Slevu až dva tisíce korun je poté možné využít na všechny chytré telefony, které má Vodafone v aktuální nabídce. Výše slevy je odstupňovaná podle toho, na jaký model ji zájemce hodlá uplatnit. 

Při nákupu telefonu Samsung Galaxy S22 128 GB ušetří celé dva tisíce korun, finální cena po slevě tedy bude 20 401 Kč. O tisíc korun levněji pak nový telefon nakoupí každý, kdo si vybere Samsung A53 (cena po uplatnění slevy je 8 901 Kč) nebo jiný model se standardní cenou přesahující deset tisíc korun. Na všechny ostatní modely pak lze uplatnit slevu ve výši 500 korun. Více informací o podmínkách akce je k dispozici na webových stránkách.

Zákazníky podporujeme v recyklaci vysloužilého elektrozařízení celoročně – nepotřebná zařízení mohou v našich prodejnách vracet už od roku 2005 a my prostřednictvím partnerů zajišťujeme jehich další využití. Nyní ovšem nabízíme možnost získat kromě dobrého pocitu i hmatatelnou odměnu v podobě slevy na nový telefon,“ říká Zuzana Holá, ředitelka komunikace a udržitelnosti Vodafonu. A dodává: „Každý, kdo své nepotřebné zařízení odevzdá k recyklaci na pobočce Vodafonu, přitom přispívá kromě ochrany planety i další dobré věci. Peníze z recyklace totiž putují na podporu společensky prospěšných projektů Nadace Vodafone, například aplikace ZáchrankaEcho nebo Bright Sky, která pomáhá obětem domácího násilí.“

Pomáháme zákazníkům šetřit přírodu

Když telefon doslouží úplně, je recyklace ideálním řešením. I při koupi nového telefonu však lze zohlednit ekologické hledisko. Vodafone již před časem zavedl  Eco Rating, tedy nezávislý systém hodnocení dopadu telefonů na životní prostředí, kde je možné sledovat jednotlivé parametry, jako je třeba životnost nebo opravitelnost. „Díky Eco Ratingu je možné jednotlivé mobily porovnat mezi sebou a dát každému, komu není stav naší planety lhostejný, možnost vybrat si telefon v souladu s jeho přesvědčením a životními hodnotami,“ vysvětluje Zuzana Holá. V kampani #SwitchToGreenpak Vodafone radí všem uživatelům mobilních telefonů, jak pomocí drobných změn uživatelského chování docílit co největší úspory energie i uhlíkových emisí. 

Udržitelnost je ve Vodafonu důležitým tématem nejen směrem k zákazníkům, ale také ve vnitřním fungování společnosti. Vodafone nakupuje 100 % elektřiny z obnovitelných zdrojů už od roku 2011 a postupně snižuje emise skleníkových plynů ze svého vlastního provozu. Zavedl také povinná kritéria, která nyní hodnotí dodavatele i z hlediska jejich přístupu k udržitelnosti a odpovědnému podnikání. Díky těmto krokům chce Vodafone dosáhnout nejpozději v roce 2040 uhlíkové neutrality. 


 

 

 

Vodafone přidává třetí studentský tarif. Stojí méně než 300 korun a odráží výsledky výzkumu

Ke dvěma stávajícím studentským tarifům Vodafone v srpnu přidal třetí, a to s cenovkou 299 korun měsíčně. Jeho součástí jsou 3 GB dat, neomezené SMS a 250 minut volání do všech sítí, pořídit si ho může každý vlastník studentského průkazu ISIC. Novinka odráží čerstvé údaje z výzkumu Vodafonu, kde paušální tarif s menším objemem dat a zároveň i cenou rezonoval.