Vodafone logo pro tisk nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám

Kontakt

15. dubna 2024

Ve spojení i bez telefonu. Vodafone jako první na trhu garantuje službu OneNumber už pro tři značky chytrých hodinek

Není potřeba řešit, jestli se mobil vejde do kabelky, kapsy nebo nebude překážet při sportování. Telefon může zůstat doma a stejné telefonní číslo, na které už je zákazník zvyklý, lze používat i na chytrých hodinkách. Umožňuje to služba OneNumber a na výběr jsou už hodinky tří značek, u kterých Vodafone tuto inovativní službu garantuje. Jde o Apple, Samsung a ode dneška také Xiaomi. Pojištění Vodafone Care přitom kryje náhodné poškození i krádež hodinek.

V nabídce Vodafonu přibyly ode dneška chytré hodinky Xiaomi Watch 2 Pro LTE a zvětšil se tak výběr zařízení, která lidem umožňují telefonovat snadno ze zápěstí a přitom používat stále jen jedno telefonní číslo. Vodafone totiž zároveň rozšířil podporu chytrých hodinek, u kterých garantuje službu OneNumber

Xiaomi Watch 2 Pro LTE váží necelých 55 gramů, nabízejí češtinu i bezkontaktní technologii NFC, díky které lze s hodinkami platit podobně jako přiložením platební karty. U Vodafonu se dají koupit se zvýhodněním, které v případě Neomezeného tarifu Premium 5G dělá celé 3000 korun. Standardní cena hodinek je 6701 korun, po slevě tedy vyjdou na pouhých 3701 korun. Xiaomi hodinky je možné spárovat s telefony, které mají operační systém Android 8.0 nebo vyšší verzi.

„Lidé sahají po chytrých hodinkách a službě OneNumber, protože například při sportování už je netíží mobil v kapse. Rodina se jim dovolá kamkoli. V klidu vyřídí i důležitý pracovní hovor a když vyrazí na párty, nemusí se bát, že telefon ztratí nebo jim ho někdo ukradne. Mám radost, že jsme ode dneška rozšířili portfolio hodinek, které tuhle inovativní službu umožňují. Zároveň doporučuji koupit si Xiaomi Watch Pro 2 LTE výhodně přímo u Vodafonu,“ říká Zohar Weitz, viceprezidentka Vodafonu pro spotřebitelský segment. Službu OneNumber a Vodafone eSIM lze aktivovat i na hodinkách zakoupených u jiného prodejce, je ovšem nutné si předem ověřit, že jsou dotyčné hodinky určeny pro distribuci v zemích EU, jinak hrozí, že nebudou správně fungovat. 

Hodinky se připojují k mobilní síti díky eSIM, což je malý zabudovaný čip, který nahradil klasické plastové SIM karty. Vodafone toto řešení nabízí už od roku 2019 a lidé tak už nemusí řešit, jestli mají správný rozměr SIM karty, tato cesta znamená i úspory v produkci a spotřebě plastů. 

Z hodinek je možné volat i na tísňové linky

„Xiaomi nabízí celou řadu chytrých hodinek a sportovních náramků kompatibilních se systémy Android i iOS. Zaznamenávají sportovní výkony, sledují zdravotní stav a úroveň stresu, monitorují spánek, hlídají okysličení krve a lze s nimi platit i telefonovat. Watch 2 Pro LTE jsou první hodinky s LTE konektivitou pro uživatele s operačním systémem Android. Skvěle se hodí tam, kde by mobilní telefon jen překážel. Při odpočinku na břehu rybníka, na pláži u moře, při plavání, ranním běhu nebo třeba v divadle. Jsou samozřejmě vodotěsné a díky lehce vyměnitelným páskům je lze uzpůsobit pro jakýkoliv outfit a tedy i příležitost. Brilantně jasný 1,43“ AMOLED displej pohodlně přečtete na přímém slunci. S výdrží až 55 hodin pak nemusíte mít obavy ani z příliš častého nabíjení,“ vysvětluje David Forman, marketingový manažer Xiaomi Czech Technology.

Díky řešení eSIM mohou hodinky Xiaomi mít i své, na telefonu nezávislé číslo. V každém případě (s aktivní službou OneNumber i bez ní) je možné z hodinek telefonovat na tísňové linky.

Na tři měsíce zdarma

Do konce dubna je možné pořídit si službu OneNumber na 3 měsíce zdarma. Poté stojí služba 99 korun měsíčně. Kromě hodinek Xiaomi si OneNumber mohou už delší dobu zapnout zákazníci s hodinkami Apple Watch Series 4 a novějšími, ale i majitelé hodinek Samsung. Vedle těchto garantovaných tří značek je možné OneNumber využívat také u jiných zařízení, která podporují eSIM, LTE volání a umějí naskenovat QR kód potřebný pro aktivaci služby – třeba v tabletu nebo v chytrých hodinkách ostatních výrobců. 

Zároveň už Vodafone nabízí pojištění nejen telefonů nebo tabletů, ale právě také chytrých hodinek zakoupených u Vodafonu. Ať už jde o rozbití nebo poškození vodou i krádež.
Pojištění stojí od 49 korun měsíčně, spravuje se online a platí doma i na cestách v zahraničí.