Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

16. března 2022

Levný a jednoduchý internet věcí. Vodafone spustil novou službu IoT Easy Connect

Pro podnikatele a firmy spustil Vodafone službu, která jim snadno umožní připojit zařízení k internetu věcí. Speciální předplacený tarif IoT Easy Connect je ideální pro projekty, které se nacházejí v počáteční fázi vývoje, chtějí si vyzkoušet testovací provoz nebo zatím pracují s menším počtem zařízení. SIM karta za jednorázovou cenu v řádu stokorun nabízí konektivitu až na 10 let.

IoT Easy Connect už slaví úspěch v sousedním Německu a nyní službu spouští Vodafone Business i pro své české zákazníky jako jediný velký operátor v České republice. Srdcem novinky je předplacená IoT SIM karta, která umožňuje komunikaci s různými typy zařízení i na tisíce kilometrů daleko. Podle dostupnosti sítě se SIM karta v aktuální lokalitě připojí na síť 2G po celém světě, LTE-M nebo NB-IoT. Samozřejmostí je zabezpečení prostřednictvím standardních protokolů jako OPEN VPN nebo MQTT.

Jednoduše a bez závazků

Nová IoT Easy Connect SIM karta je dobitá na 1 GB dat, umožňuje odeslání 250 SMS ve 2G síti a stojí jednorázově 449 Kč bez DPH. Pokud individuální požadavky přesáhnou objem zahrnutých služeb, je možné si v portálu IoT Easy Connect SIM kartu kdykoli dobít dalším balíčkem dat o objemu 1 GB a 250 SMS za dalších 449 Kč bez DPH. Doba platnosti tarifu a SIM karty je 10 let a počítá se od doby odeslání SIM karty. 

„IoT Easy Connect doplňuje naši stávající IoT konektivitu a umožňuje firmám vstoupit do světa internetu věcí bez větších investic a závazků. Zákazník si jednoduše koupí SIM kartu, aktivuje ji, vloží do zařízení a to je vše,“ říká Viktoria Korabelnikova, obchodní ředitelka Vodafonu pro internet věcí v Česku.

IoT Easy Connect SIM karta není určená k telefonování, při vložení do telefonu se s ní tedy nedovoláte. Pořídit si ji může jakýkoli zákazník s IČO již od 1 kusu. Maximální objednávané množství je 500 SIM karet na zákazníka. Po uplynutí 10 let bude SIM karta deaktivována a je potřeba si objednat novou. Dobu platnosti SIM karty si může zákazník zobrazit v portálu IoT Easy Connect pod záložkou SIM Details. 

Kromě SIM karty, která se vkládá přímo do zařízení, IoT Easy Connect nabízí také průmyslový čip SIM. Ten zabírá mnohem méně místa a odolá i extrémnímu prostředí. Zvládne téměř cokoli v teplotním rozsahu od -40 do +105 °C a lze ho objednat od počtu 50 kusů výše.

Správa a analýza dat díky IoT portálu

Součástí tarifu IoT Easy Connect je i portál, ve kterém může zákazník zakoupené SIM karty jednoduše spravovat a analyzovat. „Jde o intuitivní webovou aplikaci, která obsahuje všechny podstatné informace. Vaše data tak máte neustále po ruce,“ doplňuje Viktoria Korabelnikova. V portálu se nachází záznamy o tom, jak která SIM karta využívá data a SMS zprávy, uživatel také dostává upozornění o dosažení předplacených limitů. Zároveň zde snadno a rychle doobjedná nový tarif nebo jakoukoli SIM kartu jednoduše deaktivuje.

IoT Easy Connect jako řešení pro drony

Službu IoT Easy Connect používá například český startup Dronetag, který uvedl na trh svůj produkt Dronetag Mini. Toto IoT zařízení zviditelní všechny účastníky letového provozu a zkoordinuje provoz dronů. Jak to celé funguje se dozvíte v rozhovoru se zakladatelem Dronetagu Lukášem Brchlem v podcastu Tady Vodafone

 

Lidé, firmy a Vodafone se spojili na podporu ukrajinských uprchlíků. Darují jim více než 1 500 telefonů s nabitou SIM kartou

7 dní, desítky dobrovolníků a více než 1500 telefonů. Takový je výsledek sbírky Mobily pro Ukrajinu, kterou uspořádal Vodafone na podporu válečných uprchlíků. Telefony společně s předplacenou SIM kartou v hodnotě 500 Kč v následujících dnech zamíří k neziskovým organizacím, které se postarají o jejich distribuci do rukou potřebných. Výsledný počet předaných telefonů se SIM bude ještě vyšší – do Vodafonu totiž stále proudí nové balíky s darovanými přístroji.