Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám

Kontakt

Tisková zpráva

 

OSKAR ZAVÁDÍ GPRS A MMS ROAMING

01. listopadu 2004

Kontakt ze zahraničí bude pro Oskarovy zákazníky zase o něco příjemnější. Od dnešního dne mohou totiž využívat při svých cestách do čtyř evropských zemí služeb GPRS a MMS roamingu. Mezi první země, ze kterých je možné posílat MMSky, používat WAP nebo se připojovat k internetu, patří Slovensko, Rakousko, Belgie a Nizozemí. Posílat MMSky mohou všichni Oskarovi zákazníci (včetně Oskaret), zatímco připojování k internetu a využívání WAPu je přístupné pouze majitelům tarifních programů. „Počet zemí, ve kterých bude možné využívat služeb GPRS a MMS roamingu, bude samozřejmě postupně přibývat.

Kontakt ze zahraničí bude pro Oskarovy zákazníky zase o něco příjemnější. Od dnešního dne mohou totiž využívat při svých cestách do čtyř evropských zemí služeb GPRS a MMS roamingu. Mezi první země, ze kterých je možné posílat MMSky, používat WAP nebo se připojovat k internetu, patří Slovensko, Rakousko, Belgie a Nizozemí. Posílat MMSky mohou všichni Oskarovi zákazníci (včetně Oskaret), zatímco připojování k internetu a využívání WAPu je přístupné pouze majitelům tarifních programů.

„Počet zemí, ve kterých bude možné využívat služeb GPRS a MMS roamingu, bude samozřejmě postupně přibývat. Například již 3. listopadu přidáme Německo prostřednictvím našeho roamingového partnera E-plus,“ říká Petr Šindler, tiskový mluvčí Oskara.

Za poslání MMS ze všech uvedených zemí budou všichni Oskarovi zákazníci platit akční cenu 9,50 Kč (11,30 Kč s DPH). Přijatá MMSka v roamingu je zdarma. Cena za poslanou MMSku přitom není závislá na její velikosti. Účtování v GPRS roamingu bude probíhat po 10kB pro využívání WAPu a po 100 KB pro připojení k internetu.

ZeměOperátorInternet Kč/ 1 kBWAP Kč/ 1 kB
SlovenskoOrange Slovakia0,22 Kč0,40 Kč
SlovenskoEurotel0,22 Kč0,90 Kč
BelgieBase0,22 Kč0,40 Kč
NizozemíKPN0,22 Kč0,40 Kč
RakouskoConnect0,22 Kč0,40 Kč
Ceny za 1 kB bez 19% DPH

Pro využívání služeb GPRS a MMS roamingu není potřebná žádná dodatečná aktivace. Postačí mít pouze aktivní Oskarovy Roamingové služby a službu GPRS, případně MMS. Nutnou podmínkou je samozřejmě vlastnit telefon, který uvedené služby podporuje.