Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám

Kontakt

Tisková zpráva

 

Český Mobil zajistil přenos zápasu FK Teplice - Borussia Dortmund do České republiky

22. srpna 1999

Společnost Český Mobil je velmi potěšena tím, že se jí podařilo zajistit vysílací práva a přenos odvetného zápasu kvalifikace na ligu mistrů mezi Teplicemi a Borussií Dortmund. Zápas, který se bude hrát v Dortmundu, bude vysílán v přímém přenosu na TV NOVA ve středu 25. srpna ve 20 hodin 45 minut. "Když jsme zjistili, že takto důležitý zápas lidé v České republice neuvidí, neváhali jsme ani minutu," řekl Mario Bertrand, prezident TIW pro nové projekty, firmy, která Český Mobil společně s IPB založila, a vysvětlil, že cílem Českého Mobilu je nabídnout takové ceny mobilních telefonních služeb, aby si je mohli dovolit využívat všichni lidé v České republice, a že Český Mobil bude podporovat mladé talentované lidi, kteří mají zájem o studium a práci v telekomunikacích ."Podpořit talent a dát lidem, co by mít měli, to jsou důvody, proč jsme se rozhodli zajistit vysílání zápasu Teplic s německým supertýmem," dodal Mario Bertrand.

Společnost Český Mobil je velmi potěšena tím, že se jí podařilo zajistit vysílací práva a přenos odvetného zápasu kvalifikace na ligu mistrů mezi Teplicemi a Borussií Dortmund. Zápas, který se bude hrát v Dortmundu, bude vysílán v přímém přenosu na TV NOVA ve středu 25. srpna ve 20 hodin 45 minut.

"Když jsme zjistili, že takto důležitý zápas lidé v České republice neuvidí, neváhali jsme ani minutu," řekl Mario Bertrand, prezident TIW pro nové projekty, firmy, která Český Mobil společně s IPB založila, a vysvětlil, že cílem Českého Mobilu je nabídnout takové ceny mobilních telefonních služeb, aby si je mohli dovolit využívat všichni lidé v České republice, a že Český Mobil bude podporovat mladé talentované lidi, kteří mají zájem o studium a práci v telekomunikacích ."Podpořit talent a dát lidem, co by mít měli, to jsou důvody, proč jsme se rozhodli zajistit vysílání zápasu Teplic s německým supertýmem," dodal Mario Bertrand.

"Máme z toho velkou radost," řekl k přenosu František Hrdlička, předseda fotbalového klubu FK Teplice." Vysílání takhle důležitého zápasu v přímém přenosu bude obrovská psychologická podpora pro všechny naše hráče a taky nečekaný dárek pro naše fanoušky, ať již v Teplicích nebo jinde v České republice," dodal František Hrdlička.

Český Mobil se účastní soutěže o třetí licenci mobilních telefonních sítí v České republice a je společným podnikem IPB, největší soukromé banky v České republice, kanadské společnosti Telesystem International Wireless (TIW), úspěšného celosvětového operátora mobilních telekomunikačních sítí, a společnosti Priority Telecom, které je stoprocentní dcerou společnosti United Pan-Europe Communications (UPC), vedoucího provozovatele kabelových sítí v České republice.

Český Mobil se ve své nabídce do soutěže zavázal podstatně snížit náklady spojené s opatřením a používáním mobilních telefonů v České republice tím, že nabídne jedny z nejnižších tarifů v rámci Evropy. Český Mobil chce vybudovat nejmodernější a nejdostupnější síť GSM svého druhu v Evropě: propojenou s internetem a multimédii, schopnou díky nejmodernějším technologiím nabídnout zcela nové služby. Český Mobil bude v průběhu prvních tří let do rozvoje nové sítě investovat minimálně 600 milionů dolarů a během prvních dvou let zaměstná více než 1000 lidí.

Společnost UPC, jejíž ředitelství sídlí v Amsterdamu, je dnes pokládána za nejpokrokovější evropský subjekt na poli širokopásmové komunikace a vlastní a provozuje jednu z největších skupin širokopásmových komunikačních sítí v Evropě. UPC provozuje kabelovou televizi, pevné telefonní linky, rychlý přístup k internetu a programovací služby ve 12 zemích po celé Evropě a v Izraeli. k 30. červnu 1999 se systémy UPC rozšířily do zhruba 8,6 milionu domovů (5,6 milionu uživatelů základní kabelové sítě); navíc UPC provozuje 123 tisíc pevných domácích telefonních linek a 12,5 tisíce linek podnikatelských. Přes 52 tisíc klientů - jak soukromníků, tak podnikatelských subjektů - je prostřednictvím UPC připojeno k internetu. UPC vstoupila na mezinárodní kapitálové trhy v únoru 1999 a její akcie se obchodují na amsterdamské burze ("UPC") a v NASDAQ ("UPCOY").

Hlavním akcionářem UPC je denverská firma UnitedGlobalCom Inc. ("United"), (NASDAQ:"UCOMA"). Microsoft má v UPC podíl zhruba 7,8 %.

IPB je největší privátní banka v ČR a zároveň třetí největší banka v ČR v pořadí podle objemu úvěrů i vkladů a podle výše aktiv. Její základní jmění představuje 13,4 mld. Kč. IPB má více než 2,6 mil. klientů a vede přes 3 mil. účtů.

TIW je globální společnost poskytující mobilní telekomunikační služby. TIW buduje, kupuje, vlastní a provozuje mobilní telekomunikační sítě v rozvojových i rozvinutých zemích po celém světě. TIW provozuje mobilní telefonní sítě v Rumunsku, Brazílii, Číně a Indii. TIW dále provozuje specializované mobilní sítě (Specialized Mobile Radio) ve Velké Británii, Francii, Německu, Belgii, Španělsku a Portugalsku a poskytuje též služby typu "paging" v Mexiku a v Holandsku. TIW je vedena na montrealské a torontské burze pod označením TW a na burze cenných papírů NASDAQ pod označením TIWI.

TIW je členem soukromé kanadské skupiny Telesystem Ltd., které řídí společnosti zaměstnávající celkem 18.000 pracovníků. Vedoucí telekomunikační společností ve skupině Telesystem je společnost Teleglobe s příjmy přes 3,5 miliardy USD. Silnou pozici skupiny v bezdrátových komunikacích na mezinárodním poli zabezpečuje TIW a v Kanadě Microcell Telecommunications, operátor mobilních telefonů s třetí celostátní licencí (PCS 1900 Mhz) udělenou kanadskou vládou.