Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

8. prosince 2021

Jak pomáhá chytrá vinice ve výrobě vína?

Odhadovaná doba čtení 4 minuty

Internet věcí (anglicky Internet of Things, zkratka IoT) se dnes využívá v různých oblastech jako je energetika, management budov, monitoring firemního majetku, správa vozového parku, potravinářství nebo vinařství.

Spojením tradičních postupů a moderních technologií vznikla chytrá vinice ve vinařství Arte Vini Velké Pavlovice. Ve videu s Veronikou Brázdilovou, viceprezidentkou Vodafonu pro firemní zákazníky a René Vrátilem, hlavním enologem vinařství Arte Vini, se dozvíte:

  • Jak pomáhá IoT v pěstování vinné révy a výrobě vína
  • Co všechno dokážou senzory sledovat
  • Jaké jsou výhody Vodafone NB-IoT sítě
  • A proč si vybrat právě Vodafone Business

Arte Vini je mladé vinařství, které působí ve Velkých Pavlovicích a Novém Šaldorfu nedaleko Znojma. Vyrábí vína moderního stylu, která navazují na to nejlepší z moravských vinařských tradic. Samozřejmostí je důraz na konstantně vysokou kvalitu celé produkce. Vyznávají „umění vinařského řemesla“, proto všechny vinice obhospodařují dlouhodobě udržitelným způsobem a průběžně je udržují v ekologické rovnováze. Hlavním enologem vinařství je René Vrátil, který se narodil v Německu, kde dvacet let žil. Vystudoval tu nejlepší vinařskou školu – Hochschule Geisenheim University a německý rieslingový styl si přenesl i do Znojma, kde dnes žije. Není náhodu, že jejich vína získala nejedno prestižní ocenění.

Nahlédněte do Digitální budoucnosti

Jak daleko jsou české firmy v digitální transformaci, jaké technologie umožňují automatizaci výroby, a jak digitalizace přispívá k udržitelnému rozvoji firem?

Zjistit více
Monitoring energií firmám pomáhá k delší životnosti spotřebičů i k nižším nákladům

Když se řekne monitoring energií, možná se vám vybaví velké množství nasbíraných dat, se kterými budete mít přehled o využívání energií ve svých prostorech. Málokdo si však uvědomuje, že kromě množství energií často velmi záleží i na její kvalitě.