Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám Kontakt

8. prosince 2021

Jak pomáhá chytrá vinice ve výrobě vína?

Odhadovaná doba čtení 4 minuty

Internet věcí (anglicky Internet of Things, zkratka IoT) se dnes využívá v různých oblastech jako je energetika, management budov, monitoring firemního majetku, správa vozového parku, potravinářství nebo vinařství.

Spojením tradičních postupů a moderních technologií vznikla chytrá vinice ve vinařství Arte Vini Velké Pavlovice. Ve videu s Veronikou Brázdilovou, viceprezidentkou Vodafonu pro firemní zákazníky a René Vrátilem, hlavním enologem vinařství Arte Vini, se dozvíte:

  • Jak pomáhá IoT v pěstování vinné révy a výrobě vína
  • Co všechno dokážou senzory sledovat
  • Jaké jsou výhody Vodafone NB-IoT sítě
  • A proč si vybrat právě Vodafone Business

Arte Vini je mladé vinařství, které působí ve Velkých Pavlovicích a Novém Šaldorfu nedaleko Znojma. Vyrábí vína moderního stylu, která navazují na to nejlepší z moravských vinařských tradic. Samozřejmostí je důraz na konstantně vysokou kvalitu celé produkce. Vyznávají „umění vinařského řemesla“, proto všechny vinice obhospodařují dlouhodobě udržitelným způsobem a průběžně je udržují v ekologické rovnováze. Hlavním enologem vinařství je René Vrátil, který se narodil v Německu, kde dvacet let žil. Vystudoval tu nejlepší vinařskou školu – Hochschule Geisenheim University a německý rieslingový styl si přenesl i do Znojma, kde dnes žije. Není náhodu, že jejich vína získala nejedno prestižní ocenění.