Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám

Kontakt

25. června 2021

Červnové filmové novinky vás pobaví i donutí k zamyšlení

Stejně jako každý měsíc, i v červnu na vás ve Vodafone Videotéce čekají nové přírůstky. Najdete mezi nimi kousky, u kterých se od srdce zasmějete, ale i filmy, které rozebírají vážnější témata. Na který se mrknete jako první?

Protektor

Protektor režiséra Marka Najbrta vás přenese do Československa, konkrétně do Prahy v době před a během druhé světové války. Hana je úspěšnou herečkou s dobře našlápnutou kariérou, která se ale brzy rozplyne v prach – Hana je totiž židovka. A zatímco raději zůstává zavřená doma, její manžel se dá na dráhu rozhlasového reportéra a přispívá k německé propagandě, aby svou ženu ochránil.

Ve filmu vás čeká nejen klasické válečné drama, které vás lapí velmi věrnou atmosférou, prostředím i kostýmy, ale i vztahová a osobní dilemata a nevyřčené otázky, které vás dovedou k zamyšlení (například na sílou masových médií).

Autoři film připravovali 5 let, za své úsilí si Protektor nakonec vysloužil Kristiána (cenu českých filmových kritiků), nominaci na Českého lva proměnil celkem v 6 kategoriích a řadu dalších ocenění získal i na zahraničních filmových festivalech.

LOVEní

Pokud nemáte chuť na drama, ale toužíte spíš po odpočinku u romantické komedie, pak vás film LOVEní určitě nezklame. Nezačíná ale úplně pohádkově – pětatřicetileté Elišce (Ester Geislerová) totiž ženich místo milostného vyznání uteče rovnou od oltáře. Než se bude opět moci postavit na vlastní nohy (snad s novým partnerem), stěhuje se do bytu k podivínskému nevlastnímu bratrovi (Jakub Prachař).

LOVEní dostává svému názvu a Eliška se brzy vydává na lov vhodného protějšku. Za pomoci kamarádky se vydává na průzkum internetových seznamek a méně či více katastrofických rande naslepo, kde se zasmějete nad řadou ulítlých nápadníků. LOVEní od režiséra Karla Janáka vás bude bavit celých 106 minut. Věděli jste ale, že se celý film, který se natáčel v Pardubicích a okolí, zvládl natočit během pouhých 19 dnů?

Hledá se prezident

Hledá se prezident je film Tomáše Kudrny, který mapuje důležitý historický okamžik, totiž události kolem první přímé volby hlavy státu v České republice. V patách za filmových štábem s ním nahlédnete do zákulisí volebních kampaní i jednotlivých kandidátů. Dokument totiž sleduje nejen hlavní osu zvoleného prezidenta a finále prezidentské volby v druhém kole, ale postupně se věnuje všem zúčastněným kandidátům.

Tomáš Kudrna nesměl zveřejnit žádnou část dokumentu ani posbíraných materiálů před skončením prezidentských voleb, film Hledá se prezident proto vyšel až dva týdny po inauguraci Miloše Zemana. V roce 2013 nakonec získal ocenění Českého lva za nejlepší dokumentární film.

Polski film

Další film pod taktovkou Marka Najbrta, tentokrát se ale jedná o komedii. Čtyři populární herci, Tomáš Matonoha, Pavel Liška, Josef Polášek a Marek Daniel, se vydávají do Polska natočit film. Konkrétně své vzpomínky na bezstarostné roky, kterých si užívali během studií na brněnské JAMU. Ve filmu vás tak čeká originální a osobitý humor i pár absurdních situací.

Na film přispěl Státní fond české republiky pro podporu a rozvoj české kinematografie a tvůrci na něm spolupracovali i s televizí HBO. Polski film se natáčel celkem 38 dní a štáb se při natáčení podíval do Prahy, Brna, Krakova, Karlových Varů a Valašského Meziříčí.

13 minut

Nejnovější dokumentární snímek Víta Klusáka se zaobírá úvahou nad tím, že se nikdo z nás nechce stát účastníkem vážné dopravní nehody. Nikdo si ráno nenaplánuje, že by chtěl být odpoledne svědkem zbytečné smrti na silnici. Snímek postupně přináší případy 5 viníků, kteří svým neúměrným jednáním za volantem zavinili smrt cizího člověka, ale i svých blízkých, a pohled do duše člověka, který si tuto vinu ponese až do konce svého života.

„Přebujelý automobilismus a chování nás všech na silnicích je odrazem stavu společnosti a kvality vztahů,“ tvrdí Klusák. Faktem ale zůstává, že všichni neustále někam spěcháme. I to je důvodem, že neskutečných 86 % z nás pravidelně jezdí nepřiměřenou rychlostí.

Všechny novinky si už dnes můžete pustit ve své Vodafone Videotéce. U tarifů Komplet a Komfort už ji dávno máte, k tarifu Klasik si ji přikoupíte za 99 korun měsíčně. Příjemné pokoukání!

Foto: Bontonfilm