Vodafone logo pro tisk nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám

Kontakt

23. července 2021

Červencoví nováčci ve Videotéce vás naladí na letní vlnu

Léto je v plném proudu a vy ve vzduchu stále necítíte prázdniny, dovolenou a letní radosti? Nalaďte se na tu správnou vlnu se žhavými letními komediemi, nebo si zvyšte tep při sledování filmů ze sportovního prostředí.

After: Přiznání

After: Přiznání navazuje na předchozí film After: Polibek z roku 2019. Opět se tak setkáte s hodnou dívkou od vedle jménem Tess a Hardinem s temnými tajemstvími. Pokud jste fanoušky Twilight nebo Fifty Shades of Gray, možná se vám pod kůži dostane i After, které je plné romantiky i dramatických okamžiků.

Filmům předchází knižní série After Anny Toddové (kterou jste si původně mohli přečíst na Wattpadu), takže se v budoucnu otevírá prostor i pro další pokračování. A pokud budete pozorní, můžete samotnou autorku zahlédnout i ve filmu!

Co jste možná nevěděli: Série After původně vznikla jako fanfikce One Direction v hlavní roli s Harrym Stylesem. Anna Toddová ale od fanoušků One Direction sklízela tolik kritiky za vyobrazení Harryho Stylese jako násilníka a jeho spojení s dalšími negativními vlastnostmi, že z Harryho nakonec vznikl Hardin.

3Bobule

3Bobule jsou už třetím dílem této filmové série romantických komedií. První film Bobule patří k nejlepším českým filmům ve Vodafone Videotéce a v roce 2008 byl pátým nejnavštěvovanějším filmem v ČR, takže dalším pokračováním nastavil laťku hodně vysoko.

Na obrazovce 3Bobulí se opět setkáte s Honzou (Kryštofem Hádkem) a Klárou (Terezou Ramba). Ti spolu už mají vinařství a dvě děti – dvojčata. Ve vztahu mezi sebou se ale začali odcizovat, a tak se budou snažit k sobě opět najít cestu. Vedle řady dramatických okamžiků a více či méně zábavný situací, které život přináší, se podíváte do překrásné krajiny jižní Moravy v nejdůležitější čas vinařského roku – vinobraní.

Snímek je věnován Václavu Postráneckému, který stihl ještě před svou smrtí natočit několik hlasových záznamů pro účely filmu. Speciálně pro 3Bobule pak vznikla píseň Hvězdář od skupiny Kryštof, kteří již pro předchozí Bobule a 2Bobule nahráli písně Atentát a cyRáno.

Rivalové

Napětí, adrenalin a zvuk skřípějících pneumatik. S filmem Rivalové nahlédnete pod pokličku světa Formule 1 a dramatických okamžiků plných hrůzy i neskonalého štěstí, ale i havárie Nikiho Laudy na norimberském okruhu. Především ve filmu budete sledovat dva legendární závodníky, Nikiho Laudu (Daniel Brühl) a Jamese Hunta (Chris Hemsworth), protivníky na dráze a rivaly v soutěži o titul mistra světa.

Niki Lauda se stal mistrem světa celkem třikrát a na stupně vítězů si stoupl čtyřiapadesátkrát. Ačkoli film vychází ze skutečných událostí, najdete v něm řadu vymyšlených či poupravených událostí. Výsledkem je ale strhující podívaná, kterou se budete řítit rychlostí až 300 kilometrů za hodinu.

Co jste možná nevěděli: Chris Hemsworth musel před natáčením shodit 14 kg, aby se vešel do formule. Při Laudově havárii v roce 1976 ho zachránci vyprošťovali z prostředí, které dosahovalo teploty 900 °C. Guy Edwards, který se podílel jeho záchraně, byl za svůj čin později vyznamenán královnou a získal medaili za statečnost.

Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka

Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka je prequelem seriálu Okresní přebor. Film sice z populárního televizního seriálu vychází, srozumitelný a zábavný je ale i pro ty, kteří ho dosud neviděli. Fanoušci se naopak mohou těšit na staré známé postavy a Pepika Hnátka navíc.

Pepik Hnátek (Miroslav Krobot) je nerudný trenér fotbalového týmu Slavoj Houslice, ze kterého všichni mají respekt, ale za zády ho pomlouvají. Ačkoli se kapitán týmu už těší, až po něm převezme otěže, Hnátek s trénováním seknout nehodlá ani přes zdravotní komplikace. Film získal ocenění za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli pro Ondřeje Vetchého na Cenách české filmové kritiky i Českého lva.

Co jste možná nevěděli: Na facebookové stránce autoři filmu uspořádali soutěž. Její hlavní cenou bylo moci si zahrát ve filmu proti týmu Slavoj Houslice. Vyhrál tým se Sokola Čechovice, který ve filmu nakonec hrál jako SK Doudleby.

Domestik

Film Domestik sleduje život vrcholového cyklisty Romana, který se snaží vypořádat se svým zraněním pomocí náročného cvičení, přísným režimem a dokonce spí v kyslíkovém stanu, který si postavil v ložnici. To ale špatně nese jeho žena, která touží po dítěti. Film tak studuje jejich cestu, při které postupně ztrácí jeden druhého i sami sebe.

V cyklistice se označení Domestik používá pro „nosiče vody“. Tedy cyklisty, kteří sami nic nevyhrají, ale jsou klíčoví pro úspěchy ostatních (jedou před lídrem svého týmu ve větru, udávají tempo, vozí vodu a jídlo atd.). Jiří Konvalinka, který ve filmu ztvárnil cyklistu Romana, se na natáčení připravoval více než půl roku, kdy cvičil pod vedením profesionálních trenérů a podstoupil i povinnou depilaci.

Popcorn už je přichystaný, ale film ještě neběží? Všechny tituly z článku si pouhým kliknutím na ovladači nebo poklepáním na displej pustíte ve své Vodafone Videotéce. Tu máte zdarma v tarifech Komplet a Komfort, k tarifu Klasik ji získáte za 99 Kč měsíčně.

Foto, video: Bioscop, Bontonfilm