Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Vedení společnosti

Zajímá vás, kdo stojí v čele mobilního operátora Vodafone? Seznamte se s naším generálním ředitelem a viceprezidenty.

Petr Dvořák

Petr Dvořák

Generální ředitel

Petr Dvořák sbíral po vysoké škole zkušenosti s businessem jako manažer vlasové kosmetiky ve společnosti Lybar. Dva roky poté strávil v marketingu společnosti Nestlé. Jeho kariéra v oboru telekomunikací začala v roce 2001, kdy nastoupil do společnosti T‑Mobile. Tam působil na různých manažerských pozicích více než deset let. Od roku 2008 stál v čele celé marketingové divize. V roce 2012 nastoupil do Vodafonu na pozici viceprezidenta pro nefiremní zákazníky a od února 2018 je generálním ředitelem společnosti Vodafone Česká republika.

Pokud Petr zrovna nevymýšlí firemní strategie, nejspíše ho najdete, jak se věnuje své ženě a dvěma dětem. Rád také vytrvalostně běhá, jezdí na kole a lyžuje.

Carl Clark

Carl Clarke

Viceprezident pro lidské zdroje

Carl nastoupil do společnosti Vodafone v roce 2014 jako vedoucí organizační efektivity, kde pracoval s týmy po celé Evropě v oblasti fúzí, akvizic, změn firemní kultury a efektivity týmů. Před nástupem do společnosti Vodafone zastával mezinárodní role v oblasti lidských zdrojů v organizacích, které procházely významnými změnami a obnovou, jako například v Centrica Energy Canada. Carl sbíral zkušenosti nejen ve Velké Británii, ale i v Tunisku a Kanadě. 

Carl je velkým zastáncem diverzity ve společnosti a na pracovišti. Poslední tři roky stál v čele aktivit na podporu LGBT+ komunity a pomohl tak Vodafonu zařadit se mezi nejlepší LGBT+ zaměstnavatele na světě. Vedle práce se věnuje studiu psychologie práce na Univerzitě v Coventry se specializací na odolnost vůči digitálním hrozbám a velmi rád cestuje.

Veronika Brázdilová

Veronika Brázdilová

Viceprezidentka pro péči a prodej

Veronika začínala svou kariéru jako obchodní zástupce v Eurotelu, kde se postupně vypracovala na národní manažerku obchodního oddělení. Své zkušenosti poté zúročila nejen ve své následující roli generální ředitelky IT společnosti SGS, která se zaměřovala na telemetrii a monitorovací systémy. Poté se vrátila zpět do telekomunikací a v Telefónica Czech Republic v pozici obchodní ředitelky měla na starosti segment malých a středních firem. Od roku 2014 do roku 2020 byla generální ředitelkou Xeroxu Česká republika, Slovensko a Maďarsko a vedla tři zcela odlišné trhy. Od září 2020 je novou členkou vedení společnosti Vodafone Czech Republic a má na starost péči a prodej. Veronika se několik let aktivně věnuje mentoringu, podporuje řadu charitativních projektů, je vášnivou cestovatelkou, jezdí na kole, běhá a svůj volný čas tráví s manželem a přáteli.

Jan Klouda

Jan Klouda

Viceprezident pro právní záležitosti, řízení rizik a korporátní bezpečnost

Jan Klouda vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Svoji kariéru spojil s Vodafonem v roce 2007 jako ředitel právního oddělení. Od roku 2011 je General Counselem společnosti a řídí tak právní záležitosti, compliance, podnikatelská rizika a korporátní bezpečnost včetně prevence podvodů, vyšetřování a business continuity. Po dokončení akvizice společnosti UPC Česká republika se stal viceprezidentem pro právní záležitosti, řízení rizik a korporátní bezpečnost.

Je členem americké Association of Certified Fraud Examiners, u které je certifikovaným vyšetřovatelem (CFE). Absolvoval postgraduální studium u International Compliance Association, jejíž je seniorním členem (Fellow Member). Lektorskou a přednáškovou činností podporuje rozvoj kultury corporate governance a compliance v České republice.

Před nástupem do Vodafonu vedl Jan Klouda právní oddělení společnosti UPC Česká republika, byl právníkem ve společnosti Eurotel Praha a působil v advokacii.

Milan Kníže

Milan Kníže

Viceprezident pro finance

Milan Kníže se po dvou a půl letech vrátil v dubnu 2017 do Vodafonu Czech Republic z pozice finančního ředitele pro Afriku v londýnské centrále Vodafonu, kde měl na starosti finanční řízení, plánování a klíčové fúze a akvizice v Africe. Po svém nástupu do Vodafonu v roce 2007 Milan pracoval na pozici Ředitel finančního plánování a strategie, kde byl zodpovědný za proces plánování a za program snižování nákladů. Zasloužil se také o exekuci klíčových strategických a obchodních iniciativ. Dále pracoval v rámci skupiny Vodafone i v oddělení marketingu.

Milan má inženýrský a Ph.D. titul z oboru Informační technologie a Elektrotechnika z ČVUT v Praze a vystudoval také obor Finance na VŠE v Praze. Většinu volného času tráví se svými dvěma malými syny, také si rád zahraje na kytaru. 

Jan Kohout

Jan Kohout

Viceprezident pro strategii a integraci

Jan Kohout přišel do Vodafonu ze společnosti UPC Česká republika, kde působil na pozici marketingového ředitele. Dva roky byl zodpovědný za rozvoj internetových a televizních služeb napříč zeměmi Česko, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko a Polsko. Předtím za marketing UPC Česká a Slovenská republika. Má bohaté zkušenosti z oboru telekomunikací, několik let pracoval ve společnosti O2 a GTS Novera.

Vystudoval České vysoké učení technické v Praze a následně si rozšířil vzdělání o několik executive programů na INSEAD, v oblasti digitální transformace a inovací. Ve volném čase se rád věnuje svým dvěma dětem, cyklistice, běhání, squashi nebo a v zimě freeride lyžování.

Jonathan Rutherford

Jonathan Rutherford

Viceprezident pro firemní zákazníky

Jonathan přišel do českého Vodafonu z pozice ředitele pro firemní zákazníky ve Vodafonu Irsko. Měl na starosti především rozšíření konvergentního portfolia, prodej řešení, pre-sales a řízení služeb a péče. Předtím pracoval na pozici  Head of Commercial and Marketing a zastával řadu dalších vedoucích rolí v CBU, marketingu, business developmentu a product managementu pro fixní i mobilní služby ve Vodafonu Velká Británie. Než nastoupil do Vodafonu, pracoval jako konzultant pro několik začínajících evropských operátorů.

Jonathan je zastáncem diverzity na pracovišti, věří, že technologie dokážou změnit společnost k lepšímu, a zajímají ho inovace. Volné chvíle tráví se svou ženou a třemi dětmi, nebo se odreaguje u fotbalu, squashe a v přírodě. Pochází z Newcastlu v Anglii.

Richard Stonavský

Richard Stonavský

Ředitel regulace a vnějších vztahů

Richard Stonavský odpovídá za vnější vztahy a regulační strategii Vodafonu od roku 2011. Ve své roli prosazuje zájmy společnosti při jednání s regulačními úřady a veřejnými institucemi ČR a EU, dohlíží na aktivity Vodafonu v rámci zájmových a oborových asociacích a podporuje řadu inovativních firemních projektů.

Před příchodem do Vodafone měl Richard Stonavský mimo jiné na starosti regulační aktivity ve společnostech T-Mobile a Aliatel, pracoval též jako asistent v Senátu Parlamentu ČR.

Vystudoval národohospodářskou fakultu Vysoké škole ekonomické v Praze a Sheffield Hallam University.

Energii dobíjí na cestách a na horách.

Enrique Vivas

Quique Vivas

Viceprezident pro nefiremní zákazníky

Quique nastoupil do Vodafonu v roce 2006, přišel ze společnosti Boston Consulting Group (BCG) a od té doby zastával řadu manažerských pozic v oblasti marketingu, strategie, financí a v oblasti prodeje a péče. V roce 2018 nastoupil do vedení Vodafonu v Česku, přišel z londýnského ústředí firmy, kde byl zodpovědný za digitální marketing a implementaci globálních marketingových a cenových strategií v celé skupině Vodafone.

Quique vystudoval informatiku a práva, získal také titul MBA a v současné době se vrátil na univerzitu, kde dokončuje studia filozofie. Žil v Madridu, Londýně a Düsseldorfu. Má dva malé syny - Maxe a Alexe. Ve volném čase rád sleduje filmy, čte, poslouchá hudbu. Quique je také bývalý boxer, zapálený fotbalista a průměrný bubeník.

Milan Zíka

Milan Zíka

Viceprezident pro technologie

Milan svou dosavadní kariéru rozvíjel ve společnosti T-Mobile, kde byl naposledy technickým ředitelem ve společnosti T-Mobile Polska. Zde realizoval jeden z největších projektů sdílené sítě v evropském měřítku.

Vystudoval Digitální telekomunikační sítě na Fakultě elektrotechnické při Českém vysokém učení technickém v Praze. Od roku 2008 je držitelem titulu MBA ze Thunderbird University. Hovoří anglicky, polsky a německy.

Ve volném čase se krom rodiny věnuje běhu, jízdě na horském kole nebo běžkám.

Chcete o Vodafonu vědět víc?

Vedení společnosti už znáte, co takhle seznámit se s naší historií?

Více informací