Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek

Vedení společnosti

Zajímá vás, kdo stojí v čele mobilního operátora Vodafone? Seznamte se s naším generálním ředitelem a viceprezidenty.

Jiří Báča

Jiří Báča

Generální ředitel

Jiří přišel do Vodafonu už v roce 2013, a to na pozici viceprezidenta pro péči a prodej. Pod jeho vedením se podařilo výrazným způsobem zvýšit prodej, stejně jako dosáhnout excelentní zákaznické zkušenosti, která vede k udržitelnému růstu. Jiří přinesl do Vodafonu rozsáhlé zkušenosti s řízením retailového i firemního segmentu z několika významných vedoucích pozic v oblasti bankovnictví. Před nástupem do Vodafonu působil v GE Money Bank, kde úspěšně řídil komerční bankovnictví. Předtím se mu podařilo na pozici generálního ředitele mBank vybudovat nejdynamičtější banku na českém trhu. Dříve působil i ve vedení společností CITIBANK, HVB Bank a dalších.

Jiří vystudoval na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity v Brně a Vysoké škole finanční a správní v Praze obory Management a ekonomika a Finance a finanční služby.

Ve volném čase čerpá energii prostřednictvím lyžování, tenisu, horské turistiky a cestování.

Petr Dvořák

Petr Dvořák

Viceprezident pro nefiremní zákazníky

Petr Dvořák sbíral po vysoké škole zkušenosti s businessem jako manažer vlasové kosmetiky ve společnosti Lybar. Dva roky poté strávil v marketingu společnosti Nestlé. Jeho kariéra v oboru telekomunikací začala v roce 2001, kdy nastoupil do společnosti T‑Mobile. Tam působil na různých manažerských pozicích více než deset let. Od roku 2008 stál v čele celé marketingové divize.

Pokud Petr zrovna nevymýšlí marketingové strategie, nejspíše ho najdete, jak se věnuje své ženě a dvěma dětem. Rád také vytrvalostně běhá, jezdí na kole a lyžuje.

Veronika Ivanović

Veronika Ivanović

Viceprezidentka pro lidské zdroje

Veronika vystudovala pražskou VŠE a Sheffield Hallam University. Do Vodafonu přichází po mnohaletém pracovním pobytu v Německu a Polsku. Na různých HR postech v mezinárodních společnostech z finančního či FMCG sektoru působí již 20 let a své zkušenosti nyní úročí i ve své nové roli viceprezidentky pro lidské zdroje, kde má kromě klasického HR na starosti také oblasti správy majetku a komunikace. Zastřešuje také práci Vodafone Nadace a zodpovídá za agendu Udržitelného podnikání, které zvětšuje pozitivní společenský a environmentální dopad podnikání Vodafonu. Práce s lidmi a pro lidi ji naplňuje. Jako důležité vnímá také cizí jazyky, a tak se kromě češtiny a angličtiny naučila i srbsky, polsky a rusky. Profesní kariéru, protkanou pobyty v řadě zahraničních zemí a kultur, se jí daří skloubit i s osobním životem. S manželem vychovává tři děti, se kterými také tráví většinu volného času.

Jejím koníčkem je voda ve všech podobách – plavání, lyžování, yachting – cílem je s dětmi vyjet na cestu lodí po Středozemním moři a jednou přejet Atlantik. 

Milan Kníže

Milan Kníže

Viceprezident pro finance

Milan Kníže se po dvou a půl letech vrací do Vodafonu Czech Republic z pozice finančního ředitele pro Afriku v londýnské centrále Vodafonu, kde měl na starosti finanční řízení, plánování a klíčové fúze a akvizice v Africe. Po svém nástupu do Vodafonu v roce 2007 Milan pracoval na pozici Ředitel finančního plánování a strategie, kde byl zodpovědný za proces plánování a za program snižování nákladů. Zasloužil se také o exekuci klíčových strategických a obchodních iniciativ. Dále pracoval v rámci skupiny Vodafone i v oddělení marketingu.

Milan má inženýrský a Ph.D. titul z oboru Informační technologie a Elektrotechnika z ČVUT v Praze a vystudoval také obor Finance na VŠE v Praze. Většinu volného času tráví se svými dvěma malými syny, také si rád zahraje na kytaru. 

Jan Klouda

Jan Klouda

General Counsel

Jan Klouda vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Svoji kariéru ve Vodafonu zahájil v roce 2007 jako ředitel právního oddělení. Od roku 2011 zastává pozici General Counsel, ve které řídí právní záležitosti, compliance a podnikatelská rizika společnosti.

Lektorskou a přednáškovou činností podporuje rozvoj dobré corporate governance a compliance v České republice.

Před nástupem do Vodafonu vedl Jan Klouda právní oddělení společnosti UPC Česká republika, byl právníkem ve společnosti Eurotel Praha a působil v advokacii.

Mezi jeho koníčky patří jachting a létání.

Richard Stonavský

Richard Stonavský

Ředitel regulace a vnějších vztahů

Richard Stonavský odpovídá za vnější vztahy a regulační strategii Vodafonu od roku 2011. Ve své roli prosazuje zájmy společnosti při jednání s regulačními úřady a veřejnými institucemi ČR a EU, dohlíží na aktivity Vodafonu v rámci zájmových a oborových asociacích a podporuje řadu inovativních firemních projektů.

Před příchodem do Vodafone měl Richard Stonavský mimo jiné na starosti regulační aktivity ve společnostech T-Mobile a Aliatel, pracoval též jako asistent v Senátu Parlamentu ČR.

Vystudoval národohospodářskou fakultu Vysoké škole ekonomické v Praze a Sheffield Hallam University.

Energii dobíjí na cestách a na horách.

Milan Zíka

Milan Zíka

Viceprezident pro technologie

Milan svou dosavadní kariéru rozvíjel ve společnosti T-Mobile, kde byl naposledy technickým ředitelem ve společnosti T-Mobile Polska. Zde realizoval jeden z největších projektů sdílené sítě v evropském měřítku.

Vystudoval Digitální telekomunikační sítě na Fakultě elektrotechnické při Českém vysokém učení technickém v Praze. Od roku 2008 je držitelem titulu MBA ze Thunderbird University. Hovoří anglicky, polsky a německy.

Ve volném čase se krom rodiny věnuje běhu, jízdě na horském kole nebo běžkám.

Chcete o Vodafonu vědět víc?

Vedení společnosti už znáte, co takhle seznámit se s naší historií?

Více informací