Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Vedení společnosti

Zajímá vás, kdo stojí v čele mobilního operátora Vodafone? Seznamte se s naším generálním ředitelem a viceprezidenty.

Petr Dvořák

Petr Dvořák

Generální ředitel

Petr Dvořák sbíral po vysoké škole zkušenosti s businessem jako manažer vlasové kosmetiky ve společnosti Lybar. Dva roky poté strávil v marketingu společnosti Nestlé. Jeho kariéra v oboru telekomunikací začala v roce 2001, kdy nastoupil do společnosti T‑Mobile. Tam působil na různých manažerských pozicích více než deset let. Od roku 2008 stál v čele celé marketingové divize. V roce 2012 nastoupil do Vodafonu na pozici viceprezidenta pro nefiremní zákazníky a od února 2018 je generálním ředitelem společnosti Vodafone Česká republika.

Pokud Petr zrovna nevymýšlí firemní strategie, nejspíše ho najdete, jak se věnuje své ženě a dvěma dětem. Rád také vytrvalostně běhá, jezdí na kole a lyžuje.

Carl Clark

Carl Clarke

Viceprezident pro lidské zdroje

Carl nastoupil do společnosti Vodafone v roce 2014 jako vedoucí organizační efektivity, kde pracoval s týmy po celé Evropě v oblasti fúzí, akvizic, změn firemní kultury a efektivity týmů. Před nástupem do společnosti Vodafone zastával mezinárodní role v oblasti lidských zdrojů v organizacích, které procházely významnými změnami a obnovou, jako například v Centrica Energy Canada. Carl sbíral zkušenosti nejen ve Velké Británii, ale i v Tunisku a Kanadě. 

Carl je velkým zastáncem diverzity ve společnosti a na pracovišti. Poslední tři roky stál v čele aktivit na podporu LGBT+ komunity a pomohl tak Vodafonu zařadit se mezi nejlepší LGBT+ zaměstnavatele na světě. Vedle práce se věnuje studiu psychologie práce na Univerzitě v Coventry se specializací na odolnost vůči digitálním hrozbám a velmi rád cestuje.

Anna Hoerová

Anna Hoerová

Viceprezidentka pro péči a prodej

Anna nastoupila do Vodafonu v roce 2001 a od té doby prošla řadou pozic napříč celou firmou. Ve své roli se stará o síť našich obchodů a o péči a prodej po telefonu. Anna začínala ve Vodafonu už během studia na pozici analytika v oddělení risk managementu, dále pokračovala jako vedoucí týmů z různých oblastí, od analytiky a plánování přes kvalitu a trénink, reklamace, design nových systémů až po zákaznickou zkušenost.

Anna je úspěšnou absolventkou mezinárodního talentového programu, který završila prací v italské centrále Vodafonu v letech 2013-2014. Po návratu převzala zodpovědnost za péči a prodej a od listopadu 2018 působí v roli viceprezidentky pro péči a prodej.

Ve volném čase ráda cestuje, má ráda hory a focení přírody.

Jan Klouda

Jan Klouda

Viceprezident pro právní záležitosti, řízení rizik a korporátní bezpečnost

Jan Klouda vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Svoji kariéru spojil s Vodafonem v roce 2007 jako ředitel právního oddělení. Od roku 2011 je General Counselem společnosti a řídí tak právní záležitosti, compliance, podnikatelská rizika a korporátní bezpečnost včetně prevence podvodů, vyšetřování a business continuity. Po dokončení akvizice společnosti UPC Česká republika se stal viceprezidentem pro právní záležitosti, řízení rizik a korporátní bezpečnost.

Je členem americké Association of Certified Fraud Examiners, u které je certifikovaným vyšetřovatelem (CFE). Absolvoval postgraduální studium u International Compliance Association, jejíž je seniorním členem (Fellow Member). Lektorskou a přednáškovou činností podporuje rozvoj kultury corporate governance a compliance v České republice.

Před nástupem do Vodafonu vedl Jan Klouda právní oddělení společnosti UPC Česká republika, byl právníkem ve společnosti Eurotel Praha a působil v advokacii.

Milan Kníže

Milan Kníže

Viceprezident pro finance

Milan Kníže se po dvou a půl letech vrátil v dubnu 2017 do Vodafonu Czech Republic z pozice finančního ředitele pro Afriku v londýnské centrále Vodafonu, kde měl na starosti finanční řízení, plánování a klíčové fúze a akvizice v Africe. Po svém nástupu do Vodafonu v roce 2007 Milan pracoval na pozici Ředitel finančního plánování a strategie, kde byl zodpovědný za proces plánování a za program snižování nákladů. Zasloužil se také o exekuci klíčových strategických a obchodních iniciativ. Dále pracoval v rámci skupiny Vodafone i v oddělení marketingu.

Milan má inženýrský a Ph.D. titul z oboru Informační technologie a Elektrotechnika z ČVUT v Praze a vystudoval také obor Finance na VŠE v Praze. Většinu volného času tráví se svými dvěma malými syny, také si rád zahraje na kytaru. 

Milan Kníže

Petr Procházka

Viceprezident pro strategii a integraci

Petr přišel do Vodafonu ze společnosti UPC Česká republika, kde působil více než deset let na pozici finančního ředitele. Kromě České republiky byl od roku 2016 zodpovědný za finanční řízení a strategii Slovenské pobočky UPC. V rámci této pozice se významně podílel na integraci české a slovenské pobočky UPC do jedné provozní jednotky. Předtím deset let pracoval v auditorské a poradenské společnosti Ernst & Young, kde začínal jako auditor a následně přešel do oddělení transakčního poradenství. Během působení v EY pracoval na více než 100 projektech fúzí a akvizic v České republice, ale i regionu střední a východní Evropy a rovněž absolvoval zahraniční stáž v Austrálii.

Petr vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, následně si rozšířil vzdělání o program Executive MBA a byl aktivním členem asociací ACCA a CFA. Ve volném čase se rád věnuje svým dvěma dcerám, lyžuje, jezdí na kole i kolečkových bruslích, hraje tenis, golf a rád čte.

Jonathan Rutherford

Jonathan Rutherford

Viceprezident pro firemní zákazníky

Jonathan přišel do českého Vodafonu z pozice ředitele pro firemní zákazníky ve Vodafonu Irsko. Měl na starosti především rozšíření konvergentního portfolia, prodej řešení, pre-sales a řízení služeb a péče. Předtím pracoval na pozici  Head of Commercial and Marketing a zastával řadu dalších vedoucích rolí v CBU, marketingu, business developmentu a product managementu pro fixní i mobilní služby ve Vodafonu Velká Británie. Než nastoupil do Vodafonu, pracoval jako konzultant pro několik začínajících evropských operátorů.

Jonathan je zastáncem diverzity na pracovišti, věří, že technologie dokážou změnit společnost k lepšímu, a zajímají ho inovace. Volné chvíle tráví se svou ženou a třemi dětmi, nebo se odreaguje u fotbalu, squashe a v přírodě. Pochází z Newcastlu v Anglii.

Richard Stonavský

Richard Stonavský

Ředitel regulace a vnějších vztahů

Richard Stonavský odpovídá za vnější vztahy a regulační strategii Vodafonu od roku 2011. Ve své roli prosazuje zájmy společnosti při jednání s regulačními úřady a veřejnými institucemi ČR a EU, dohlíží na aktivity Vodafonu v rámci zájmových a oborových asociacích a podporuje řadu inovativních firemních projektů.

Před příchodem do Vodafone měl Richard Stonavský mimo jiné na starosti regulační aktivity ve společnostech T-Mobile a Aliatel, pracoval též jako asistent v Senátu Parlamentu ČR.

Vystudoval národohospodářskou fakultu Vysoké škole ekonomické v Praze a Sheffield Hallam University.

Energii dobíjí na cestách a na horách.

Enrique Vivas

Quique Vivas

Viceprezident pro nefiremní zákazníky

Quique nastoupil do Vodafonu v roce 2006 a prošel řadou pozic ve Španělsku a ústředí skupiny Vodafone. V roce 2015 se stal ředitelem marketingu v divizi Group Commercial, kde měl pod palcem digitální marketing, podpořil spuštění segmentového marketingu v jednotlivých zemích a pomohl definovat a realizovat globální strategii pro marketing a cenotvorbu.

Quique studoval informatiku a práva a získal také titul MBA. Žil v Madridu, Londýně a Düsseldorfu. Je ženatý a má syny Maxe a Alexe. Ve volném čase rád sleduje filmy, čte, poslouchá hudbu a chodí na operu. Býval boxerem a miluje fotbal.

Milan Zíka

Milan Zíka

Viceprezident pro technologie

Milan svou dosavadní kariéru rozvíjel ve společnosti T-Mobile, kde byl naposledy technickým ředitelem ve společnosti T-Mobile Polska. Zde realizoval jeden z největších projektů sdílené sítě v evropském měřítku.

Vystudoval Digitální telekomunikační sítě na Fakultě elektrotechnické při Českém vysokém učení technickém v Praze. Od roku 2008 je držitelem titulu MBA ze Thunderbird University. Hovoří anglicky, polsky a německy.

Ve volném čase se krom rodiny věnuje běhu, jízdě na horském kole nebo běžkám.

Chcete o Vodafonu vědět víc?

Vedení společnosti už znáte, co takhle seznámit se s naší historií?

Více informací