Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

Vodafone v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Week představí kolekci chytrého oblečení

20. března 2019

Ve spolupráci s módní návrhářkou Ivou Burkertovou (ODIVI) v loňském roce Vodafone oslovil talentované designéry a umělce do 26 let s netradiční výzvou: propojit módu s nejnovějšími technologiemi a dát jim možnost vyzkoušet si jedno z potenciálních povolání budoucnosti. Z deseti finalistů Iva vybrala studenta AVU Kryštofa Brůhu, který vytvořil futuristickou kolekci, která bude 24. března součástí instalace Audire Fluctus v obchodním domě Kotva.

Chytrý materiál

Název instalace Audire Fluctus, který je možné přeložit jako „poslouchat vlny“, odkazuje na technologii použitou v materiálech chytrého oblečení. Idea konceptu byla vytvořit funkční antiradiační oděv, který by dokázal nejen zaznamenávat a reprodukovat všudypřítomné elektromagnetické vlnění, ale zároveň nás před ním chránit.

Audire Fluctus je vyvrcholením jednoho z řady projektů mladých lidí, které vznikají v rámci dlouhodobé platformy #jetovtobě od Vodafonu. Kryštof Brůha byl vybrán z desítky finalistů, kteří prošli workshopem v pražském informačním a vzdělávacím centru matériO.

Móda a věda ruku v ruce

Dohromady vzniklo šest kusů hi-tech kolekce. Společným prvkem jsou tři vrstvy. Vrchní část slouží jako štít, střední  část je detekční a spodní dokáže reprodukovat vlnění do zvukových vibrací.

Součástí instalace v Kotvě jsou i další nové technologie z oblasti vědy. Návštěvníci si mohou například prohléhnout unikátní sonický projektor, který elektromagnetické záření přenáší do videomappingu.