Vodafone logo pro tisk nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám

Kontakt

28. května 2024

Vzniká nová esportová soutěž. Díky Vodafone Talent League se může kdokoliv dostat až na vrchol

V Česku na začátku června odstartuje nová soutěž zaměřená na rozvoj nadějných hráčů esportu nazvaná Vodafone Talent League. Nejen mladým hráčům přinese dlouhodobou možnost k rozvoji, cenné zkušenosti a otevře cestu mezi esportovou elitu. Soutěž bude probíhat online, ale finále pro ty nejlepší týmy se odehraje v prostředí pražské Vodafone PLAYzone Areny.

Už čtyři miliony lidí v Česku ví, co znamená „esport“, a téměř 1,9 milionu Čechů někdy sledovalo esportový zápas, uvádí výzkum agentury STEM/MARK pro Českou asociaci esportu. Diváky esportu jsou přitom nejčastěji mladí lidé ve věku 15 až 29 let. Vodafone mladé podporuje dlouhodobě a přináší jim to, co mají rádi a co potřebují, a to včetně neomezených tarifů #jetovtobě už od 487 korun měsíčně. Dalším logickým krokem je tak podpora esportu, protože liga pro nové talenty v Česku dosud chyběla.

Online hry se zároveň neobejdou bez kvalitního internetového připojení. Vodafone dnes vlastní pevnou sítí pokrývá 1,6 milionu domácností a žádná jiná společnost nenabízí v Česku tak rozsáhlé pokrytí s tak vysokou rychlostí připojení, tedy 1 Gb/s. Díky spolupráci s partnery navíc dokáže Vodafone připojit k této rychlosti dokonce už 2 miliony domácností.

„Žádný sport, ani esport, netvoří jen největší turnaje, ty jsou jen špičkou ledovce. Aby mohla fungovat vrcholová fotbalová liga, je potřeba ekosystém sahající až k žáčkům a školním turnajům v kopané. Stejně tak platí, že pro fungování mistrovských esportových utkání tu musí být soutěž, která začínajícím hráčům pomůže v rozvoji. Přesně takovou chceme ve spolupráci s naším partnerem PLAYzone vytvořit,“ říká Barbora Kožíšková, ředitelka komunikace značky Vodafone.

Stamiliony diváků a úspěšní hráči jako vzor

Souboje v počítačových hrách sledují na světě stamiliony lidí a například Johan „N0tail“ Sundstein už dokázal na turnajích vyhrát přes sedm milionů dolarů (zhruba 160 milionů korun), upozorňuje Česká asociace esportu. Hráči esportu se tak stávají důležitými vzory pro mladé lidi.

I proto Vodafone Talent League obsahuje kodex hráče. „Každý sport, i ten elektronický, by měl mimo zábavy vést také k rozvoji osobností mladých hráčů a hráček. Pravidla fair play se netýkají jen dodržování pravidel turnajů, ale i celkového chování lidí ve hře i mimo ni. Vedou hráče a hráčky k tomu, aby spolupracovali v týmu, vážili si svých spoluhráčů, učí je zdravé ctižádosti, ale také respektu k soupeři, pokoře při výhře i při prohře,“ stojí v jeho úvodu. 

„Vodafone Talent League otevírá široké možnosti nejen pro naše academy hráče, ale pro všechny, kdo se touží stát součástí esportové scény. Vodafone Talent League umožní hráčům lépe si osvojit potřebné chování a mindset, což je může výrazně posunout a formovat do podoby hráče, kterého chcete mít ve svém týmu. Není to jen o individuální výkonnosti a klikání hlav, ale o týmovosti a šanci prosadit se mezi elitu,“ říká za stávající mistry České republiky, tým Sampi.Tipsport, Klára Ottomanská.

Vodafone Talent League slavnostně odstartuje v sobotu 1. června v pražské Vodafone PLAYzone Areně soubojem těch nejperspektivnějších mladých hráčů z výběrů akademií profesionálních Counter-Strike týmů. Více o soutěži najdete na webu PLAYzone.cz.