Vodafone logo pro tisk nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám

Kontakt

25. ledna 2023

Vodafone mírně zvýší ceny paušálních mobilních služeb, i přesto nabídka neomezených tarifů zůstává nejlepší na trhu

Společnost Vodafone mírně zvýší ceny paušálních mobilních tarifů, aby i nadále mohla nabízet služby podle očekávání zákazníků a investovat do modernizace i rozvoje digitální infrastruktury. Ceník se nezmění u předplacených karet, stávajících tarifů pevného internetu ani u služby Vodafone TV. Dál platí, že spojením služeb zákazníci ušetří, ale i samostatný neomezený tarif zůstává nejlepší na trhu.

Podobně jako domácnosti a další firmy, i Vodafone pocítil v posledním roce výrazně rostoucí ceny energií a dalších výdajů, například na údržbu sítě. Objem přenesených mobilních dat meziročně vzrostl u Vodafonu o 40 % a firma přitom dál investovala do modernizace sítě.

Dopad vyšších nákladů na zákazníky se nám doposud dařilo mírnit i díky tomu, že jsme nakupovali energie chytře a dopředu, aby jejich cena byla co nejnižší. Zvýšili jsme také naši vnitřní efektivitu. Nechceme ale, aby jakákoliv úsporná opatření šla na úkor kvality služeb, které poskytujeme, a proto navýšíme ceny paušálních mobilních služeb,“ říká Petr Dvořák, generální ředitel společnosti Vodafone Czech Republic. 

9 procent u mobilních služeb s pravidelnou měsíční platbou

Ceny měsíčních balíčků mobilních služeb Vodafone navyšuje o 9 procent pro firemní i nefiremní zákazníky. Ceník se nemění u předplacených karet ani služby Vodafone TV. Pokud má zákazník na aktuální služby nějaké zvýhodnění, nová cena ho zohlední. 

Upravený ceník začne platit 26. února 2023. U stávajících zákazníků změna proběhne po tomto datu vždy s nejbližším zúčtovacím obdobím. Příklad: paní Alena má zúčtovací období ke 4. dni v měsíci, mobilní služby podle nové ceny jí tak Vodafone začne účtovat až od 4. března. 

V případě, že má zákazník aktivní službu FlexiStrop, nastavíme mu limit o 10 % vyšší, aby nedošlo k omezení služeb. Limit si následně může upravit podle svých potřeb.

Pokud jde o oblast pevného internetu, u stávajících tarifů se nic nemění. Vodafone zároveň brzy představí zajímavé novinky. Už nyní lze prozradit jedinečnou nabídku pro nové zákazníky, kdy rychlost 1 Gb/s vyjde na 499 korun (plus 100 korun za pronájem modemu) měsíčně. 

Vyplatí se spojit služby

Spojením služeb u Vodafonu lze zároveň výrazně ušetřit – pokud si zákazník zvolí pevný internet, mobilní služby i televizní nabídku od Vodafonu, získá na tento balíček cenové zvýhodnění až 700 korun měsíčně. 

Nadále přitom platí, že pro službu s neomezenými daty, voláním i SMS má Vodafone nejlepší nabídku na českém trhu, která obstojí i v mezinárodním srovnání. Běžným zákazníkům Vodafonu se ceny za mobilní služby zvýší pouze v řádu desítek korun měsíčně. 


Další informace a přehledně zpracované otázky a odpovědi k tématu jsou na webové stránce  tam.je/zmena.

Pro firemní zákazníky jsou veškeré informace na webové stránce tam.je/zmenafiremni.