Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

21. listopadu 2022

Tady Vodafone 56: Barbora Zálohová ze Skauta o programu Laskavo a skautingu

Říkáte si, co mají Skauti společného s Vodafonem? V létě podpořila Nadace Vodafone skautský projekt Laskavo, který umožnil dětem z Ukrajiny vyrazit na letní skautské nebo příměstské tábory. Jak to celé probíhalo, ale také něco o skautských hodnotách, jamboree nebo o cestě betlémského světla z Rakouska do Čech vypráví Barbora Zálohová, která má ve Skautu na starosti rozvoj dárcovství a péči o dárce.

Tady Vodafone 55: Mikuláš Hurta o cirkulárním oblečení, udržitelné módě a konferenci Arch Summit

Přemýšleli jste někdy nad tím, že by vaše oblečení bylo vyrobeno z materiálu, který můžeme stále dokola recyklovat? Obnošené vrátíte a vyrobí se z něj nové. Ostravský startup Nilmore už takovou oděvní látku vymyslel a svoje plně cirkulární oblečení prodává na svém e-shopu. Firmě se daří, od investorů získává nemalé částky na vývoj nových materiálů a chce být největší evropskou firmou udržitelné módy. V loňském roce se Nilmore přihlásil do soutěže Vodafone Nápad roku a vyhrál speciální cenu Arch Summit, díky které se mohl před několika dny představit na konferenci v Lucembursku, kde se scházejí lídři v oboru technologií a inovací.Jaké to na Arch Summitu bylo a jaké to je, měnit způsob výroby oblečení mi v dnešní epizodě řekne zakladatel Nilmoru Mikuláš Hurta.