Vodafone logo pro tisk nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám

Kontakt

Tisková zpráva

 

Vodafone spustí nejvýkonnější 3G ve více než 40 městech

26. září 2012

Vodafone v současné době instaluje na vysílače ve 44 městech 3G technologii HSPA+ Dual Carrier 42 Mbps. Zatímco dosavadní technologie umožňuje dosahovat teoretických rychlostí až 21 megabitů za sekundu, nová generace je dvojnásobně rychlejší. V běžných podmínkách zákazníci budou mít k dispozici rychlosti kolem 30 megabitů za sekundu. Služby datového připojení v této kvalitě mohou využívat od 5. října zákazníci Vodafonu například s telefonem iPhone 5 nebo Nokia Lumia 900. Spuštění technologie HSPA+ DC je přípravou na výstavbu sítě LTE.

„Díky instalaci technologie HSPA+ Dual Carrier 42 Mbps se výrazně zvýší kapacita sítě, a proto stoupne reálná rychlost datových přenosů všem zákazníkům v těchto městech,“ říká Jiří Švarc, ředitel rozvoje sítí ve společnosti Vodafone, a dodává: „Dostupnost této technologie je vlastně přípravou na síť čtvrté generace LTE – již nyní chceme dát našim zákazníkům na mnoha místech v republice možnost v reálném provozu vyzkoušet vyšší rychlosti než je ve světě 3G běžné.“

Technologii HSPA+ Dual Carrier 42 Mbps Vodafone spustil v testovacím provozu již v lednu v Berouně a v červenci v Karlových Varech. Testování bylo úspěšné, proto se Vodafone rozhodl tuto technologii rozšířit na další místa.

Reálné rychlosti 30 megabitů za sekundu lze dosáhnout také s USB modemem Vodafone K4605, který bude mít Vodafone ve svém portfoliu od 1. listopadu. Zákazníci jej pořídí za standardní cenu 2 177 Kč, při minimálním měsíční útratě 477 Kč pak za USB modem zaplatí jen 977 Kč.

Datové služby třetí generace od Vodafonu jsou již na dosah pro více než 7 milionů obyvatel a nejvyšší rychlosti v rámci technologie HSPA+ DC mohou u Vodafonu využívat všichni zákazníci bez ohledu na výši tarifu.

Seznam měst, ve kterých bude
od 5. října HSPA+ DC k dispozici:

Brno

Česka Lípa

České Budějovice

Děčín

Františkovy Lázně

Hluboká nad Vltavou

Hradec Králové

Cheb

Chodov

Chrudim

Jablonec nad Nisou

Jeseník

Jindřichův Hradec

Kadaň

Karlovy Vary

Klatovy

Kroměříž

Kuřim

Kutná Hora

Liberec

Litoměřice

Litvínov

Louny

Luhačovice

Mariánské Lázně

Mělník

Mladá Boleslav

Most

Neratovice

Olomouc

Ostrava

Otrokovice

Pardubice

Pec pod Sněžkou

Plzeň

Poděbrady

Praha

Přerov

Příbram

Slaný

Špindlerův Mlýn

Teplice

Ústí nad Labem

Zlín