Vodafone logo pro tisk nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám

Kontakt

Tisková zpráva

 

Vodafone přináší filmy v nejvyšším rozlišení 4K. Jako první operátor v Česku

19. října 2020

Služba Vodafone TV nově umožňuje divákům sledovat vybrané filmy v nejvyšším rozlišení 4K. Mezi snímky je například film Jana Svěráka Akumulátor 1, na seznamu nechybí akční pecky jako Terminator: Genisys nebo oba díly kultovního bijáku Kill Bill. Součástí Vodafone TV je dnes i aplikace Netflix s řadou dalších pořadů v nejvyšší kvalitě obrazu. Na tituly videotéky Vodafone postupně naváže i televizním vysíláním ve 4K.

Letos v létě Vodafone spustil GigaSíť, díky které už nejen pouhým desítkám tisíc, ale 1,3 milionu domácností a firem nabídl pevný internet s rychlostí 1 Gb/s. To znamená více než třicetkrát rychlejší internet, než bylo dosud v Česku běžné. Kvalitní připojení (například 1 Gb pohodlně vystačí i početné rodině) je přitom základem pro další novinku: zákazníci Vodafone TV mají od října k dispozici řadu titulů v nejvyšším rozlišení 4K UHD. Další filmy, a to včetně restaurovaných klasik z Národního filmového archivu, budou postupně přibývat.

„Jako první operátor v Česku umožňujeme předplatitelům videotéky Vodafone TV spustit tituly v nejvyšším rozlišení obrazu 4K. Náš set-top box je na takové rozlišení připravený, navíc od letošního léta je součástí Vodafone TV i služba Netflix. Díky tomuto spojení si zákazníci toužící po špičkové kvalitě obrazu už mají z čeho vybírat. Dalším krokem bude v blízké době i přenos televizních kanálů ve 4K,“ říká Quique Vivas, viceprezident Vodafonu Czech Republic pro nefiremní zákazníky.

Snímky v nejvyšším rozlišení najdou diváci Vodafone TV ve speciálně označené sekci. Přitom u videotéky Vodafonu zákazník neplatí za každý zhlédnutý titul zvlášť – u vyšších televizních balíčků Komfort a Komplet je už videotéka v ceně. U tarifu Klasik získá zájemce přístup k více než 1000 filmů a seriálů za poplatek 99 korun měsíčně.

Pro přehrání 4K je však nutné mít nejen set-top box Vodafone TV, ale zároveň i televizi, která 4K kvalitu obrazu umožňuje. Takový televizor nabízí Vodafone svým zákazníkům se slevou nebo od 1 koruny a pak na splátky bez navýšení.

Kdo potřebný televizor k dispozici nemá, může si filmy také přehrát, automaticky se přepnou do standardního rozlišení.

Další informace najdou zájemci na webu

www.vodafone.cz/televize.