Vodafone logo pro tisk nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám

Kontakt

Tisková zpráva

 

Vodafone nabízí připojení k internetu z Evropy za stejných podmínek jako v České republice

11. února 2011

Uživatelé chytrých telefonů se nemusejí obávat vysokých účtů za připojení k internetu v zahraničí. S novými tarify Vodafone Passport data na den a Vodafone Passport data na stálo mohou využívat internet v mobilu za denní či měsíční poplatek stejně jako doma. Tarify si mohou aktivovat zákazníci OneNetu a zákazníci převedení na nový systém, kteří využívají některý z domácích datových tarifů Internet v mobilu či Internet v mobilu naplno. „Jako první na trhu zákazníkům nabízíme všechny výhody domácích datových tarifů i v zahraničí, podobně jako to již téměř čtyři roky nabízíme u volání. Díky tomu mohou zákazníci využívat své chytré telefony v zahraničí bez omezení, stejně jako v České republice a nemusí mít žádnou obavu z vysokých účtů.

Uživatelé chytrých telefonů se nemusejí obávat vysokých účtů za připojení k internetu v zahraničí. S novými tarify Vodafone Passport data na den a Vodafone Passport data na stálo mohou využívat internet v mobilu za denní či měsíční poplatek stejně jako doma. Tarify si mohou aktivovat zákazníci OneNetu a zákazníci převedení na nový systém, kteří využívají některý z domácích datových tarifů Internet v mobilu či Internet v mobilu naplno.

„Jako první na trhu zákazníkům nabízíme všechny výhody domácích datových tarifů i v zahraničí, podobně jako to již téměř čtyři roky nabízíme u volání. Díky tomu mohou zákazníci využívat své chytré telefony v zahraničí bez omezení, stejně jako v České republice a nemusí mít žádnou obavu z vysokých účtů. Pokud přesáhnou objem dat, pouze se sníží rychlost připojení, ale připojení poběží dál a zákazník nezaplatí ani korunu navíc,” říká Martin Chvátal, senior specialista marketingu roamingových služeb Vodafone.

Vodafone Passport data na den stojí 50 korun a zákazníky díky ní může i v zahraničí využívat jeden z tuzemských tarifů Internet v mobilu (FUP 150 MB na měsíc) nebo Internet v mobilu naplno (FUP 600 MB na měsíc), který si aktivoval v ČR. Roamingový tarif Vodafone Passport data na stálo umožní zákazníkovi používat v Evropě jeho domácí datový tarif za 177 korun na měsíc. Překročením hranice České republiky se podmínky nemění, objem dat se načítá stejně, jako by byl zákazník doma. Při jeho překročení se pouze zpomalí rychlost, žádné peníze navíc se neúčtují.

Hlavními výhodami Vodafone Passport data na den a Vodafone Passport data na stálo jsou:

  • využití domácího tarifu v 17 evropských zemích; sdílí se objem dat
  • maximální kontrola nad výdaji – při vyčerpání objemu dat se sníží rychlost, ale nerostou výdaje

Tarify jsou určeny pro zákazníky, kteří již dostali SMS zprávu, že byli převedeni na nový zákaznický systém. Zákazníci služby OneNet mohou využít Vodafone Passport data na stálo a Vodafone Passport data na den ve čtyřiceti zemích včetně celé Evropské unie.

Uvedením tarifů Vodafone Passport data na den a Vodafone Passport data na stálo navazuje Vodafone na hlasovou službu Vodafone Passport, která umožňuje za jednorázový spojovací poplatek (pro země Evropy 22 Kč včetně DPH) telefonovat v zahraničí za stejné ceny jako doma.

Tarify Vodafone Passport data na den a Vodafone Passport data na stálo platí v Německu, Velké Británii, Irsku, Portugalsku, Španělsku, Itálii, Nizozemí, Rumunsku, Maďarsku, Řecku, Rakousku, Francii, Belgii, Švýcarsku, Polsku a na Maltě a na Slovensku.

Pro zákazníky OneNet je to navíc v Andoře, Bulharsku, Dánsku, Estonsku, Finsku, Francouzské Guayaně, Gibraltaru, Guadeloupe, Islandu, Jersey, Kypru, Lichtenštejnsku, Litvě, Lotyšsku, Lucembursku, Manském ostrově, Martiniku, Monaku, Norsku, San Marinu, Slovinsku, Švédsku a Vatikánu.

Aktivace i případné zrušení služby je zdarma a zákazníci je mohou provést přes hlasovou či internetovou samoobsluhu nebo ve kterékoliv prodejně Vodafone.