Vodafone logo pro tisk nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám

Kontakt

Tisková zpráva

 

OSKAR MÁ DVA NOVÉ ČLENY DOZORČÍ RADY

06. prosince 2001

Novými členy dozorčí rady společnosti Český Mobil, provozovatele mobilní sítě Oskar, se stali ředitel firemní komunikace Igor Přerovský a senior manažer technického oddělení Roman Staněk. Byli jmenováni na základě výsledků dvoukolových voleb, v nichž měl možnost hlasovat každý z téměř 1300 Oskarových zaměstnanců. V radě nahradí Igor Přerovský a Roman Staněk dosavadní členy, Darona Stewarta a Anteho Rupcice.  „Jedním z cílů naší společnosti je přenášet odborné znalosti i více odpovědnosti spojené s řízením firmy na špičkové české zaměstnance,“ uvedla Regina Miller, viceprezidentka pro lidské zdroje a organizační rozvoj společnosti. „Zvolení Igora a Romana je s touto naší strategií plně v souladu.

Novými členy dozorčí rady společnosti Český Mobil, provozovatele mobilní sítě Oskar, se stali ředitel firemní komunikace Igor Přerovský a senior manažer technického oddělení Roman Staněk. Byli jmenováni na základě výsledků dvoukolových voleb, v nichž měl možnost hlasovat každý z téměř 1300 Oskarových zaměstnanců. V radě nahradí Igor Přerovský a Roman Staněk dosavadní členy, Darona Stewarta a Anteho Rupcice. 

„Jedním z cílů naší společnosti je přenášet odborné znalosti i více odpovědnosti spojené s řízením firmy na špičkové české zaměstnance,“ uvedla Regina Miller, viceprezidentka pro lidské zdroje a organizační rozvoj společnosti. „Zvolení Igora a Romana je s touto naší strategií plně v souladu.“

Kromě nově zvolených členů v Oskarově dozorčí radě dále pracují Francois Dufresne, Mario Bertrand, Jiří Hovorka, Šárka van Wyk, Paul Beattie, James Jackson, Ing. Hana Černochová, Ing. Ladislav Chrudina, Ing. Vlasta Hudcová a Ing. Petr Švejda.

Po získání licence na provozování duální mobilní sítě GSM 900/1800 v říjnu roku 1999 se Český Mobil a.s. stal prvním duálním mobilním operátorem v České republice. Komerční provoz nejmodernější GSM sítě v České republice zahájil 1. března 2000 s označením služeb Oskar. Třetí čtvrtletí roku 2001 Oskar završil s počtem 680 000 zákazníků, a zaujal tak přední místo mezi operátory startujícími ze třetí pozice ve střední Evropě. Oskarův úspěšný rozvoj byl také oceněn letošní nominací na cenu Nejlepší mobilní operátor na World Communication Awards udělovaných v Londýně.

Český Mobil patří prostřednictvím ClearWave N.V. do skupiny telekomunikační společnosti Telesystem International Wireless (TIW). Akcie TIW jsou kótovány na torontské burze ("TIW") a na burze Nasdaq "TIWI").