Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám

Kontakt

Tisková zpráva

 

ČESKÝ MOBIL A.S. SE VYJADŘUJE K PRVNÍMU KOLU VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ NA UDĚLENÍ LICENCÍ UMTS V ČESKÉ REPUBLICE

07. srpna 2001

Český Mobil a.s. se neúčastní prvního kola výběrového řízení na udělení licencí UMTS v České republice Český Mobil opakovaně vyjádřil svůj zájem o získání licence UMTS a svou ochotu uhradit licenční poplatek, který odráží komerčně přijatelné podmínky. Český Mobil dnes sdělil Českému telekomunikačnímu úřadu, že nepředkládá žádost v prvním kole současného výběrového řízení na udělení licencí UMTS, ve kterém byly licence nabídnuty třem stávajícím operátorům GSM v České republice za poplatek 6,7 miliard Kč splatných do dvou let.  Český Mobil dnes informoval předsedu Českého telekomunikačního úřadu, Davida Stádníka, že za současných finančních podmínek se Český Mobil nebude prvního stupně výběrového řízení účastnit a vyjádřil svou ochotu vzít v úvahu změny oficiálních podmínek současného výběrového řízení, které by odrážely výhodnější finanční podmínky.

  • Český Mobil a.s. se neúčastní prvního kola výběrového řízení na udělení licencí UMTS v České republice

Český Mobil opakovaně vyjádřil svůj zájem o získání licence UMTS a svou ochotu uhradit licenční poplatek, který odráží komerčně přijatelné podmínky. Český Mobil dnes sdělil Českému telekomunikačnímu úřadu, že nepředkládá žádost v prvním kole současného výběrového řízení na udělení licencí UMTS, ve kterém byly licence nabídnuty třem stávajícím operátorům GSM v České republice za poplatek 6,7 miliard Kč splatných do dvou let. 

Český Mobil dnes informoval předsedu Českého telekomunikačního úřadu, Davida Stádníka, že za současných finančních podmínek se Český Mobil nebude prvního stupně výběrového řízení účastnit a vyjádřil svou ochotu vzít v úvahu změny oficiálních podmínek současného výběrového řízení, které by odrážely výhodnější finanční podmínky. Český Mobil též ČTÚ sdělil, že si přeje účastnit se všech dalších jednání a stupňů tohoto výběrového řízení i jakéhokoliv budoucího výběrového řízení na udělení licencí UMTS v České republice.

Po získání licence na provozování duální mobilní sítě GSM 900/1800 v říjnu roku 1999 se Český Mobil a.s. stal prvním duálním mobilním operátorem v České republice. Komerční provoz nejmodernější GSM sítě v České republice zahájil 1. března 2000 s označením služeb Oskar. Do konce prvního pololetí 2001 Oskar získal více než 540.000 zákazníků, což jej staví na přední místo mezi operátory startujícími ze třetí pozice.

Český Mobil patří do skupiny telekomunikační společnosti Telesystem International Wireless (TIW). TIW je dynamicky se rozvíjející globální operátor mobilních telekomunikačních sítí s více než 4,8 miliony zákazníků po celém světě. Akcie TIW jsou kótovány na torontské burze ("TIW") a na burze Nasdaq ("TIWI").

ClearWave, dceřiná společnost TIW působící ve střední a východní Evropě, je předním poskytovatelem mobilních služeb v Rumunsku a v březnu 2000 vstoupila na mobilní trh v České republice