Vodafone logo pro tisk nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám

Kontakt

Tisková zpráva

 

Celých 16 týdnů placené dovolené nejen pro tatínky! Vodafone výrazně vylepšuje benefity pro zaměstnance

03. března 2020

Od dubna poskytne společnost Vodafone 16 týdnů plně placené rodičovské dovolené každému zaměstnanci, jehož partnerce se narodí dítě, nebo pokud spolu dítě adoptují. Kdo chce hrát v péči o děti aktivnější roli, nebude muset řešit finanční nebo kariérní omezení. Vylepšené benefity čekají i na matky. Vodafone nabízí nejen férové pracovní podmínky, ale chce tak více přispět k řešení společenských problémů v Česku, jako je návrat maminek s malými dětmi na trh práce nebo zapojení partnerů do péče o rodinu a domácnost.

Sladit pracovní život s tím rodinným není vždy lehké. Vodafone dělá maximum pro to, aby se to jeho zaměstnancům dařilo. Stát poskytuje jeden týden otcovské dovolené. Vodafone v posledních letech nabízel otcům další 2 týdny placeného volna, které od 1. dubna prodlužuje na 16 týdnů plně placené rodičovské dovolené každému zaměstnanci, jehož partnerce se narodí dítě. Stejná nabídka platí i v případě adoptování dítěte. Prvních 16 týdnů mateřské dovolené dostanou plný plat i maminky – firma jim dorovná rozdíl do plné mzdy. A aby byl návrat do práce plynulejší, dostávají rodiče možnost dalších 6 měsíců pracovat na částečný úvazek za plnou mzdu.

16 týdnů placeného volna si může vyčerpat zaměstnanec v kuse, nebo po částech na základě domluvy s nadřízeným, a to nejdéle do 1,5 roku věku dítěte.

Starat se mohou oba rodiče

„Vnímáme rodinu jako jeden z pilířů spokojenosti našich zaměstnanců, a proto zavádíme tento ojedinělý benefit na českém trhu. Chceme, aby zaměstnanci v prvních měsících mohli upevnit pouto se svými malými dětmi a nemuseli přitom řešit finance nebo kariéru. Ke všem rodičům se chováme stejně vstřícně,“ říká Petr Dvořák, generální ředitel společnosti Vodafone Czech Republic.

„Ženy se běžně setkávají s předsudky a problémem vyvážení svého profesního a rodinného života. Naše nové benefity umožní oběma rodičům pečovat o děti společně. Nabízíme větší flexibilitu a podporu v době, kdy to rodiny nejvíce potřebují,“ doplňuje Carl Clarke, viceprezident pro lidské zdroje a majetek Vodafonu v Česku. A zdůrazňuje, že nové benefity mohou využít i stejnopohlavní páry.

Vedle toho připomíná například to, že všichni zaměstnanci mohou běžně pracovat z domova a mají 5 dní osobního volna nad rámec pětitýdenní dovolené.

Pomoc pro zaměstnance, kteří ji potřebují

Kromě benefitů pro rodiče nabízí Vodafone řadu dalších benefitů zaměstnancům, kteří mohou potřebovat zvláštní podporu a péči. Pracovníci se zdravotním znevýhodněním získávají 5 dnů osobního volna navíc. Pomoc je připravená i pro zaměstnance vystavené domácímu násilí – kromě právní a lékařské pomoci dostávají navíc až 10 dní placené dovolené. Volno nebo možnost pracovat odkudkoli mohou využít i ti, kteří obětem domácího násilí pomáhají.

Až dva pracovní týdny placené dovolené dostanou také ti, kteří se potřebují postarat o vážně nemocného člena rodiny.

Vodafone zavedl i zaměstnanecký asistenční program dostupný nonstop 24 hodin denně, který všem zaměstnancům umožňuje využít zdarma několik konzultačních hodin u psychologa ročně. Asistenční program nabízí odbornou pomoc také třeba při finančních a právních potížích.

Celosvětový průzkum společnosti Accenture mezi 30 tisíci spotřebiteli v 35 zemích zjistil, že 62 procent zákazníků požaduje, aby společnosti zaujaly stanovisko k aktuálním a široce relevantním otázkám, jako je udržitelnost, transparentnost a spravedlivé pracovní postupy. „Ve Vodafonu chápeme, že v rozhodujících okamžicích potřebují zaměstnanci více péče a podpory. Chceme zároveň každému umožnit, aby mohl být sám sebou. Podporujeme spravedlivou společnost a rovnost žen a mužů je toho klíčovou součástí, “uzavírá Carl Clarke.