Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

23. června 2021

Nepodceňujte mobilní zabezpečení vašich dětí

Až budete pořizovat novou školní výbavu svým dětem možná se rozhodnete, že jim do aktovky letos přibalíte i první mobil nebo tablet. Nezapomeňte, že je vaši ratolest při vykročení do digitálního světa potřeba vést za ruku. Podceňovat nebezpečí, které na ně číhá, se nemusí vyplatit.

Ztráta a krádež

Připravte své dítě na skutečnost, že o svůj telefon může kvůli různým nenechavcům přijít. 
Pomozte svým dětem nastavit heslo jejich telefonu.
Vysvětlete mu základní zásady bezpečnosti:

  • neukazovat zbytečně telefon na veřejnosti, nepůjčovat ho, nenechávat ho ležet bez dozoru na školní lavici apod.

Využijte služby Vodafone Family Security, která umožňuje sledování polohy telefonu v případě jeho ztráty či odcizení. A nejen to. Budete dostávat upozornění, že vaše dítě dorazilo do nastavené lokality (na kroužek, domů, do školy) nebo ji naopak opustilo. Už žádný stres, že vám nezavolalo.

A jak při případné ztátě zablokovat SIM kartu?

Výdaje

Hlídejte výdaje svých dětí se službou FlexiLimit a FlexiStrop. U FlexiLimitu nastavíte dítěti částku, kterou může maximálně utratit. Po dosažení 75 % a 100 % nastavené hodnoty vám automaticky přijde SMS s upozorněním. Službu ale neodstřihneme, jen budete vědět, kolik ze svéh rozpočtu už vaše dítě vyčerpalo. U Flexistropu po dosažení limitu naopak placené služby omezíme. Upozorníme vás při dosažení 50 %, 90 % a 100 % zadaného limitu.

Nevhodný obsah

Děti bývají často pokročilejší uživatelé internetu a mobilních technologií než jejich rodiče. Ne všechna zákoutí internetu by ale měly navštívit. Nabízíme vám proto možnost jim zablokovat přístup k nevhodnému obsahu. S naší aplikací Family Security pak přímo v mobilu nebo tabletu vašeho dítěte zamezíte přístupu k nevhodnému obsahu. V aplikaci Můžete blokovat nevhodné webové stránky nebo jednoduše využít doporučené filtry pro různé věkové skupiny.

 

 

České děti a závislost na internetu?

Slovní spojení „závislost dětí na internetu“ může generaci dnešních rodičů znít jako sci-fi . Pro dnešní mládež, která je internetem obklopena již od raného dětství, je to ale velmi reálný problém.