Přeskočit do obsahu nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám

Kontakt

9. července 2025

Centralizovaná správa firemních zařízení jako důležitý pilíř kyberbezpečnosti

Odhadovaná doba čtení 2 minuty

Velké firmy disponují rozsáhlou IT infrastrukturou a velkým množstvím zaměstnanců. Na jednu stranu byznysová výhoda, na stranu druhou potenciální slabina z pohledu kyberbezpečnosti. S každým dalším koncovým zařízením totiž zvětšuje prostor pro lidskou či technickou chybu. Firmy tomu však mohou efektivně zabránit, pokud budou mít možnost všechna svá zařízení spravovat centralizovaně.

Rostoucí riziko a útoky, které zasáhly i Česko

Pouze robustní infrastruktura nestačí. Právě velké firmy se kvůli své komplexitě stávají častými cíli kyberútoků. Ztráta dat, reputační škody, výpadky provozu, pokuty za nedodržení regulací… To všechno jsou reálné scénáře, které se už staly skutečností i pro ty největší společnosti. Podle zprávy společnosti IBM z roku 2024 dosáhla průměrná škoda způsobená kybernetickým útokem na velkou firmu 4,88 milionu dolarů, což je nejvíc v historii měření. A čísla dál rostou. Až 70 % firem, které čelily kyberútoku, dále uvádí, že útok způsobil významné nebo velmi významné narušení jejich provozu. Zpráva také upozorňuje, že velké podniky navzdory svým infrastrukturám řeší vyšší náklady na zvládnutí kybernetických incidentů.

VÍTE, ŽE...

Proti stále propracovanějším útokům stojí nejen společnosti v zahraničí, ale i firmy a instituce v České republice. Například v květnu 2025 byl zaznamenán kybernetický útok na Ministerstvo zahraničních věcí, za kterým stála skupina APT31, napojená na čínské státní struktury. Útoky tohoto typu ukazují, že ani tyto instituce nejsou imunní vůči sofistikovaným kybernetickým napadením.

Bezpečnostní hrozby se navíc neustále vyvíjejí. I nejlépe nastavené bezpečnostní politiky přestávají postupně fungovat, pokud chybí jedna zcela zásadní věc, a tou je centrální kontrola nad tím, kdo, kdy a odkud k firemním datům přistupuje. Útočníci dnes totiž jdou cíleně po nejslabších článcích, třeba po jednom neaktualizovaném notebooku nebo neopatrném zaměstnanci.

Chraňte svou firmu s Workspace ONE a získejte kontrolu z jednoho místa

Podniky si už nemohou dovolit spoléhat se na to, že „zrovna jich se kyberútoky netýkají“, zvláště v době, kdy velká část zaměstnanců využívá k práci vlastní zařízení a pracuje vzdáleně. Co s tím? Řešením může být Workspace ONE od Vodafone Business. Jde o moderní nástroj pro sjednocenou správu koncových bodů, který firmám umožňuje bezpečně řídit všechna zařízení s téměř kterýmkoli operačním systémem, aplikace i přístupy z jednoho místa bez ohledu na to, zda se zaměstnanec připojuje z kanceláře, domova, nebo z druhého konce světa. Systém dokáže také automaticky detekovat podezřelé chování, vynucovat bezpečnostní politiky, šifrovat data i vzdáleně mazat obsah zařízení v případě ztráty nebo narušení.

VÍTE, ŽE...

Workspace ONE umožňuje rychle nastavit a spravovat jakékoli zařízení, nejen firemní – podporuje i model BYOD (bring your own device), takže zaměstnanci mohou bezpečně pracovat na svých vlastních zařízeních. IT tým se díky tomu může soustředit na úkoly s přidanou hodnotou, místo aby se zabýval rutinní správou.

S Workspace ONE firmy získají nejen ochranu před útoky, ale také klid a přehled o tom, kdo k čemu přistupuje. Tím ale práce na efektivní a bezpečné IT infrastruktuře nekončí. Ve Vodafone Business nabízíme komplexní služby od správy koncových zařízení konektivity po kyberbezpečnost, a ještě mnoho dalšího. Přesvědčte se sami a společně najdeme to nejvhodnější řešení přesně pro vás.