Vodafone logo pro tisk nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám

Kontakt

26. dubna 2024

Sustainability Star 2024

Vodafone získal se svým projektem „Využití zbytkového tepla z datového centra k vytápění kanceláří“ ocenění Sustainability Star 2024, které se uděluje nejlepším udržitelným projektům roku v České republice a na Slovensku.

Ocenění Sustainability Star 2024 je součástí doprovodného programu Czech & Slovak Sustainability Summitu, akce na podporu udržitelných postupů v České republice a na Slovensku. Oceněný projekt Vodafonu zaujal dvanáctičlennou vědeckou porotu svým prokazatelným pozitivním dopadem na životní prostředí.

V době, kdy rostou nejen ceny energií, ale i nároky na ekologii totiž společnost Vodafone zcela odstřihla od plynu část mimopražských prostor. Tímto krokem došlo ke snížení celkové spotřeby plynu o 12 % a šetří se tak nejen náklady, ale i přírodní zdroje. 

Pracovníci z technologického oddělení společnosti přišli s nápadem instalovat v datovém centru tepelné čerpadlo a dosud nevyužité přebytečné teplo nově využívat pro přilehlé kanceláře a pracovní hub, které byly dosud vytápěny plynovou kotelnou. Projekt s využitím tepelného čerpadla získává teplo z ohřátého vzduchu z IT a telekomunikačních zařízení do rozvodů topení v celé budově. Díky tomu bylo možné zcela ukončit spalování plynu v jedné z velkých lokalit firmy.

Slavnostním vyhlášení a ocenění proběhlo v rámci Sustainability Summitu. Ten se konal 25. dubna 2024 v Cubex Centru Praha. Organizátorem Sustainability Star a Czech & Slovak Sustainability Summitu je společnost ATOZ Group, pořadatel B2B akcí a vydavatel odborných časopisů.