Vodafone logo pro tisk nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám

Kontakt

29. června 2023

KVIFF je tu! Nalaďte si ve Vodafone Videotéce hned tři sekce věnované filmovému festivalu

I letos je Vodafone jedním z hlavních partnerů oblíbeného filmového festivalu. Proto ve Vodafone Videotéce již tradičně servírujeme v červenci pečlivě namíchaný filmový koktejl z Karlových Varů. Míříte-li do víru Varů, stavte se za námi do Vodafone zóny ve Dvořákových sadech. Zůstáváte-li doma, připojte se k festivalu prostřednictvím Vodafone Videotéky v sekci Extra.

Napjatě očekávaný 57. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se letos uskuteční od pátku 30. června do soboty 8. července 2023. České i zahraniční snímky se budou promítat celkem ve 12 kinosálech. Nejvíce, celkem šest, se jich tradičně nachází v hotelu Thermal. Ten největší pojme až 1146 diváků, v nejmenším sálu si svůj filmový zážitek roku vychutná 63 diváků.

Jestli se do centra festivalového dění nechystáte, nesmutněte, plnohodnotnou atmosféru jedinečného filmového festivalu můžete zažít i ve Vodafone TV přímo u vás doma. Vše najdete v sekci Extra ve své Videotéce.

Sekce věnované Mezinárodnímu filmovému festivalu Karlovy Vary ve Videotéce:

 • VARY u vás doma
 • VARY specials
 • Pragueshorts

TIP: Vyrazíte si užít festival přímo do Varů? Stavte se za námi do Vodafone zóny ve Dvořákových sadech. Odpočiňte si, bavte se a vyhrajte super ceny. Více informací o Vodafone zóně na KVIFF

VARY u vás doma

Hold Mezinárodnímu filmovému festivalu v Karlových Varech vzdáváme ve Vodafone Videotéce každoročně. I letos zveme všechny fanoušky světové i domácí kinematografie na jedinečný zážitek. Ať už se chystáte přímo do víru festivalu nebo zůstáváte doma, po celý červenec si můžete vychutnat spoustu kvalitní filmové tvorby s nádechem KVIFF.

Výběr s názvem VARY u vás doma nabídne velmi úspěšné tituly, které v minulých letech silně rezonovaly nejen na festivalu v Karlových Varech. Zkuste jeden z těchto skvělých filmů z posledních ročníků: Podezřelá (56. ročník), Bod varu (55. ročník), Quo vadis, Aida? (55. ročník) nebo Paříž, 13. obvod (55. ročník). Nebo si vyberte jakýkoliv jiný z bohaté nabídky téměř 60 snímků v sekci VARY u vás doma.

VARY specials

I letos vám poodhalíme zákulisí festivalu. A rovnou v pěti tematických seriálech v sekci VARY specials. Můžete se těšit na osobitého průvodce KVIFF Guide v podání Janka Rubeše. Nebudou chybět Legendy KVIFFu, ani Příběhy znělek.

 • KVIFF Guide
 • Legendy KVIFFu
 • Příběhy znělek
 • Slavné festivaly
 • Curators Choice (ve Videotéce se objeví v průběhu festivalu)

Pragueshorts

Poslední sekcí v Extra ve Vodafone Videotéce je zajímavý výběr ze světa krátkometrážní tvorby. Představíme vám 11 krátkých filmů se stopáží do 30 minut, které si v předchozích letech získaly srdce diváků mezinárodního festivalu Pragueshorts.

 • Diagnóza kocovina
 • Madame Black
 • Musí to být bolestivý
 • Pouštět draka
 • Přes palubu
 • Rande na oběžné dráze
 • SH_T HAPPENS
 • Skladba pro jeden byt a šest bubeníků
 • Zajíc
 • Žralok
 • Dinosauřský den

V rámci nové televizní nabídky je Vodafone Videotéka s více než 2 000 tituly dostupná všem v rámci základní nabídky Vodafone TV. Předplatitelé se staršími tarify Vodafone TV mají Videotéku v rámci TV tarifů Komfort a Komplet.

Oficiální plakát 57. ročníku KVIFF

Na KVIFFu uvidíte Královnin gambit, Šampióny i Kulový blesk

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary zahájí švédská herečka Alicia Vikander se snímkem Královnin gambit, a také převezme cenu ředitele festivalu. Kromě ní se na festivalu představí i další hvězdy světové kinematografie. Jedním z nejočekávanějších hostů je legendární skotský herec Ewan McGregor, který taktéž obdrží Cenu prezidenta MFF KV a představí nový snímek Druhá šance (You Sing Loud, I Sing Louder). Cenu prezidenta MFF KV obdrží na závěrečném ceremoniálu 57. ročníku karlovarského festivalu i americká herečka a režisérka a filantropka Robin Wright, kterou znáte třeba ze seriálu Dům z karet (House of Cards).

Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii letos do vlastních rukou převezme herec, režisér a držitel Oscara a dvou Zlatých glóbů Russell Crowe. Při této příležitosti festival uvede historický dobrodružný snímek Petera Weira Master a Commander: Odvrácená strana světa (Master and Commander: The Far Side of the World) z roku 2003.

Cenu prezidenta festivalu obdrží i česká herečka Dana Kolářová. Sama vybrala snímek, který se bude promítat na její počest. Je jím kultovní komedie Kulový blesk. Karlovarský festival zakončí snímek Šampióni s Woody Harrelsonem v hlavní roli. Jde o remake stejnojmenné španělské komedie z roku 2018.

Festivalové soutěže

Na KVIFF se tradičně utkají snímky hned v několika soutěžích. Největší pozornost si bere samozřejmě Hlavní soutěž, kde se představí hned 11 snímků, z toho dva čeští zástupci – drama Úsvit Matěje Chlupáčka a Citlivý člověk, celovečerní Tomáše Kleina a zároveň adaptace stejnojmenné knihy Jáchyma Topola. Můžete se těšit na filmy uznávaných tvůrců i mimořádně talentovaných debutantů. Soutěž Proxima nabídne o snímek víc. Nebudou chybět ani nesoutěžní sekce, třeba pocta režisérovi Jasuzo Masumurovi v podobě jeho 11 snímků nebo speciální kolekce 9 íránských filmů. V sekci Zvláštní uvedení se můžete těšit na očekávané tuzemské sci-fi Bod obnovy.

Zdroj: KVIFF, Totalfilm, Universal Pictures, Vodafone Videotéka