Vodafone logo pro tisk nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám

Kontakt

5. března 2021

5 nejlepších filmů a seriálů na Vodafone TV

V noci z neděle na pondělí se v Hollywoodu udílely prestižní ceny Zlatý Glóbus, ve kterých kritici oceňují to nejlepší z filmu a televize za uplynulý rok. Naprostou většinu oceněných si aktuálně můžete pustit i prostřednictvím Vodafone TV a zjistit, jak moc měli kritici ve svých verdiktech pravdu.

Koruna

Nejvíce nominací, a ve výsledku i nejvíce cen, posbíral seriál Koruna (The Crown), který již čtyři řady mapuje život britské královské rodiny v čele s panovnicí Alžbětou II. Aktuální díly nás přenesly do doby, kdy její syn Charles poznal Dianu, což jak si už většina z nás pamatuje, mělo velmi dramatický a nakonec až tragický konec. Ze šesti nominací získal seriál hned čtyři ceny - za nejlepší seriál a posléze za tři herecké role. Josh O’Connon zvládl skvěle zahrát Charlese, ještě lépe se předvedla Emma Corrin jako mladičká Diana a naprostý herecký koncert předvedla Gillian Anderson v roli britské premiéry Margaret Thatcher.

Gillian podobně jako většina herců převzala cenu na dálku, protože celý ceremoniál probíhal kvůli probíhající pandemii virtuálně. Zajímavostí je, že Gillian aktuálně natáčí v Praze a kvůli časovému posunu tak přebírala cenu až za našich ranních hodin. Seriál Koruna si můžete vychutnat aktuálně na Netflixu, který si nyní mohou všichni zákazníci Vodafone TV vyzkoušet až na 3 měsíce jako dárek.

Dámský gambit

Mezi největší překvapení loňského roku patřil také seriál Dámský gambit (The Queen’s Gambit) o mladičce dívce ze sirotčince, která se stala slavnou, avšak svojí tragickou minulosti poznamenanou šachistkou. Dámský gambit proměnil obě své nominace - za nejlepší minisérii či TV film a také za nejlepší herečku, kterou právem získala Anya Taylor-Joy. Právě díky ní budete sledovat Dámský gambit s napětím až do konce. K vidění také na Netflixu.

Bludné kruhy

V minisérii také bodoval se svojí jedinou nominací seriál Bludné kruhy (I Know How Much is True), a to díky vítězství Marka Rufalla za nejlepšího herce. Ten v minisérii ztvárnil hned dvojroli - jako psychickými problémy prorostlý schizofrenik Thomase a zároveň jako jeho dvojče Dominick, který se mu snaží pomoci. Šestidílný seriál můžete vidět na HBO či HBO GO, které mají k dispozici všichni zákazníci s Vodafonem TV v tarifu Komplet a nebo si ho další zákaznici mohou dokoupit v balíčku HBO za 199 Kč/měsíčně.

Sekerka

Mimořádného ohlasu u kritiků už dříve se dočkal také seriál Sekerka (Small Axe), který v pětici různých příběhů popisuje dramatické osudy emigrantů z Karibiku po jejich příjezdu do Londýna v průběhu 60. až 80. let minulého století. Hned ve dvou příbězích vystupuje postava Leroye Logana, imigranta z Jamajky, který se pro boj s rasismem rozhodl nastoupit k policii a pomáhat dalším perzekuovaným. Za perfektní ztvárnění Logana získal ocenění herec John Boyega. Antologii Sekerka můžete u nás vidět také na HBO či HBO GO.

Borat 2

A nakonec ještě jeden odlehčenější tip. Dvě sošky ze tří možných vybojoval také návrat Borata, fiktivního kazašského reportéra v neopakovatelném podání Sasha Baron Cohena. Podobně jako v prvním filmu, i zde se Borat snaží proniknout za oponu amerického pozlátka a nechá nás nahlédnout do skutečných, nijak nefingovaných reakcí běžných i vrcholných Američanů na politické, sociální či jiné problémy. Borata můžete vidět na Amazon Prime, který si můžete také předplatit skrz Vodafone TV a mít tak všechny svoje streamingové služby pod jedním účtem na jednom zařízení.

Úspěch na Zlatých Glóbech získaly také další pořady ze stáje Netflixu, který aktuálně nabízíme k Vodafone TV jako dárek na tři měsíce. Soudní drama Chicagský tribunál, životopisný snímek Ma Rainey - matka blues a nebo černý thriller Jako v peřince. V něm exceluje herečka Rosamund Pike, která také aktuálně pobývá v Česku, a také získala cenu na dálku podobně jako Gillian Anderson. Hned dva Zlaté Glóby tak putují tento týden do Česka.

Foto, video: Netflix, HBO, Amazon