Vodafone logo pro tisk nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám

Kontakt

26. února 2021

Seriály na Netflixu, které budou pokračovat i v roce 2021

Letos Netflix chystá nové řady seriálů Stranger Things, Zaklínač nebo Umbrella Academy. Nejspíš už taky nemůžete dospat a nedočkavě vyhlížíte dny a noci, které strávíte přilepení na obrazovce. Podívejte se, na co se můžete těšit a čím si případně zpříjemníte čekání.

Stranger Things: Ve čtvrté sérii už dávno nejsme v Hawkinsu

První série Stranger Things vydaná v roce 2016 působila jako zjevení z jiného světa. Konkrétně z 80. let, na které svým stylem odkazovala. V první řadě seriálu se totiž míchalo několik oblíbených vlivů tehdejší kinematografie. Stranger Things byla vítanou podívanou pro všechny, kdo vyrostli na filmech jako E.T. Mimozemšťan, Vetřelec nebo Věc . Seriál má několik rovin, které spolu perfektně fungují. Skupina dětí, kteří řeší záhady na vlastní pěst, na první pohled neschopní dospělí a skvěle vystavěná hororová rovina, která je děsivá, napínavá i trochu vtipná zároveň.

V dalších sériích se sice prvotní kouzlo malinko vytratilo, ale pořád máme co objevovat. Jak dětští hrdinové rostou a dospívají, řeší nové problémy a výzvy, ale hlavní linka zůstává stejná. Alternativní realita, se kterou jsou některé postavy spojené, působí čím dál větší problémy. A můžeme předpokládat, že jinak tomu nebude ani v další sérii. Setkáme se se všemi oblíbenými postavami v čele s tajemnou Eleven. A diváky čeká i jeden návrat, který tvůrci prozradili rovnou v traileru.

Přesné datum vydání čtvrté série zatím není známé. Ani Netflix ještě diváky na oficiálním webu na novou řadu neláká. Podle odhadů se čtvrtá série na obrazovkách objeví nejspíš v průběhu léta 2021.

Zaklínač: Oblíbený zabiják příšer hlásí návrat

Populární fantasy série polského spisovatele Andrzeje Sapkowského dlouho čekala, až se jí chopí někdo, kdo jí dá důstojnou audiovizuální podobu. Polské filmové zpracování z roku 2001 očekávaní fanoušků příliš nenaplnilo. Netflix se tak v roce 2019 pustil do těžkého úkolu. Jak si poradit z komplexním fantasy světem s množstvím propracovaných postav, které v myslích čtenářů žijí už od roku 1992, kdy vyšla první kniha.

Produkce Netflixu se do podobných epických fantasy ság dřív nepouštěla. Fanoušci čekali, že jestli někdo na televizní obrazovky přinese plnokrevnou adaptaci Zaklínače, bude to nejspíš HBO. To už v té době totiž mělo již bohaté zkušenosti s adaptací epické ságy Hra o trůny amerického spisovatele G. R. R. Martina.

Netflix musel v seriálovém zpracování soupeřit nejen s knihami, ale i s hrou Witcher, zejména jejím třetím dílem s podtitulem Divoký hon. Představitel Geralta Henry Cavill až nápadně připomíná právě Geralta z Witchera 3. Henry Cavill dokonce přiznal, že je velký fanoušek hry a jeho pojetí postavy z „herního Geralta“ trochu vychází. Choreografii bojových scén pak v seriálovém Zaklínači tvořil slovenský kaskadér Vladimír Furdík. Ten je dobře známý i divákům zmíněného seriálu Hry o trůny, kde ztvárnil postavu Nočního krále.

Přijetí seriálového Zaklínače mezi diváky bylo trochu rozporuplné. Od svého uvedení v prosinci 2019 nicméně dlouho držel v žebříčku nejsledovanějších seriálů. Natáčení druhé série začalo v srpnu 2020 a fanoušci Zaklínače už se tak mohou těšit na jeho pokračování. Kdy přesně se ale v roce 2021 dočkáme další řady, o tom zatím Netflix mlčí.

Umbrella Academy: Tak trochu jiní superhrdinové zachrání svět už potřetí

Jestli vám dosud tenhle seriál unikal, tak ještě před třetí sérií máte šanci se ve světě netypických superhrdinů zorientovat. Sedm dětí, které se narodily za zvláštních okolností, vyrůstá v domě excentrického milionáře. Ten si brzy všimne nadpřirozeného nadání každého dítěte a to dále kultivuje a rozvíjí.

V první sérii skupina řeší záhadnou smrt jejich „otce“ a zároveň se snaží odvrátit konec světa. Nechybí cestování časem a nečekané zvraty v každé epizodě. Jak se noříme hlouběji do příběhu, odhalujeme minulost všech postav, která v mnoha případech příliš „super“ není.

Klaus bojuje se silnou závislostí na návykových látkách, kterou se snaží utéct od tíživé reality. Zdánlivě bezstarostná a sobecká Allison se snaží dostat zpět ke své dceři, o kterou přišla při rozvodu. A v neposlední řadě také na první pohled obyčejná Vanya skrývá tajemství, o kterých sama dosud neví.

Ve druhé sérii se znovu sešly všechny oblíbené postavy, ale ne ve světě, který předtím opustily. Aby všichni přežili konec světa, přenesli se v čase a prostoru. Jejich úkolem je setkat a znovu spojit síly.

Přesné datum vydání další řady Umbrella Academy zatím není známé. Odhaduje se, že se na obrazovky třetí řada dostane koncem roku 2021. Pokud byste si chtěli čekání zkrátit, můžete se začíst do komiksů, ze kterých seriál vychází. V češtině vyšly zatím tři díly – Apokalyptická suita, Dallas a Hotel zapomnění.

Sweet Magnolias: Líbivá romantika, která si vás získá

Sladké magnolie jsou přesně tím typem seriálu, který objevíte náhodou, chvíli se tváříte skepticky a po pár dílech zjistíte, že vás pohltil. Ideální oddechový seriál, který se točí kolem tří žen, z nichž každá řeší vlastní problémy – od rozvodu či výchovy dětí až po směřování vlastní kariéry.

Pokud se vám seriál zdá trochu schematický a mírně přeromantizovaný, máte úplnou pravdu. Hlavní postava Maddie řeší trable s nevěrným manželem a následný rozvod a přitom hledá v životě své místo a novou cestu, kterou se vydat. Zároveň je také matkou tří dospívajících dětí, což jí staví do cesty další výzvy. Seriál řeší především vztahové výzvy a reaguje například na rozdílné vnímání věcí, jako je věkový rozdíl mezi partnery.

Druhou sérii už Netflix potvrdil, ale přesné datum zatím nezveřejnil. Jestli si chcete něčím zpříjemnit čekání na další řadu Sladkých magnoliích, tak v podobném stylu je natočený seriál Virgin River nebo klasika Gilmorova děvčata.

You: Přivítejte svého oblíbeného stalkera

Joe má jasný cíl a neštítí se téměř ničeho, aby dosáhl svého. Netflix nám představil „roztomilého“ psychopata a stalkera, který se nezastaví před ničím, dokud nezíská náklonnost své „oběti“ Becky. S tou si v hlavě vytvořil imaginární vztah a sérií dobře vykonstruovaných náhod se s ní snaží sblížit.

Přestože sledujete nestabilního blázna, působí Joe téměř sympaticky. Představuje podobný typ antihrdiny jako například Dexter, který sice své oběti bez mrknutí oka chladnokrevně zabije, ale diváci mu přesto fandí. Seriál ukazuje, jak je snadné někoho sledovat nejen skrze sociální sítě, ale i v reálném životě. Nepochybně zažehne jiskru pochybnosti o vlastní bezpečnosti u každého trochu paranoidního jedince.

První i druhá řada seriálu přinesla několik šokujících momentů a nejspíš v tomhle trendu bude pokračovat i v další sérii. Zároveň se ponoříme více do psychologie hlavních postav a podstaty jejich násilné povahy. Ve druhé sérii sledujeme nový milostný vztah, který ale není o nic méně toxický než ten z první série.

You vychází ze dvou knih americké spisovatelky Caroline Kepnesové. Pro třetí sérii ale tvůrci seriálu nebudou mít knižní předlohu k dispozici. Nicméně už druhá série byla knihou inspirována jen volně. Přesné datum vydání třetí série zatím Netflix nezveřejnil, tak snad své diváky nebude napínat příliš dlouho.

 Foto, video: Netflix

Nemůžete se dočkat nových sérií svých oblíbených seriálů? Překoukejte je znovu, nebo si čekání zkraťte sledováním některého z nových titulů, které na Netflixu přibývají každý měsíc. S televizí od Vodafonu navíc můžete dostat Netflix na Vodafone TV na tři měsíce jako dárek.