Vodafone logo pro tisk nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám

Kontakt

15. prosince 2020

3 seriálové novinky na Netflixu za poslední měsíc

Které seriály a filmy na Netflixu se těší největší divácké oblibě? Vydejte se po stopách pěti nesledovanějších titulů, zjistěte, co stojí za diváckým úspěchem a čím si zmíněné seriály a filmy možná podmaní i vás.

Lucifer

Zajímalo vás někdy, co by se stalo, kdyby si Lucifer, strážce pekla, rozhodl vzít dovolenou? Pokud ne, teď určitě bude. V populárním seriálu na Netflixu si Lucifer užívá život na Zemi, místo peklu vládne vlastnímu baru a příležitostně řeší vraždy jako pomocná externí síla u místní policie.

Hlavní postava, Lucifer Morningstar (Tom Ellis), vychází z komiksové předlohy Sandman od Neila Gaimana (ten má mimochodem prsty také v dílech jako Koralina, Američtí bohové nebo Dobrá znamení). Tím ale většina podobností komiksu se seriálem končí. V seriálu na vás každopádně čeká spousta skvělých Luciferových hlášek, tajemna, spletitých vztahů mezi rozvětvenými příslušníky božské rodiny, ale i zajímavá (a trochu netradiční) romance.

Věděli jste, že: Show měla být původně ukončena po odvysílání třetí série, ale fanoušci se bouřili a pod hashtagem #saveLucifer na Twitteru žádali pokračování. Netflix jim nakonec vyhověl a dnes vysílá už pátou řadu.

Záhadné sídlo Bly (Haunting of Bly Manor)

Pokud vás příliš neberou romantické komedie a raději vyhledáváte napínavější a možná dokonce strašidelné příběhy, u Haunting of Bly manor si přijdete na své. Seriál vychází z hororového románu Henryho Jamese The Turn of the Screw (Utažení šroubu) a je pokračováním seriálu Haunting of Hill House (ten je inspirován stejnojmenným dílem Shirley Jacksonové).

Seriály na sebe dějově nenavazují, takže se můžete těšit na zbrusu nový strašidelný příběh. Obě díla napsal, režíroval i produkoval Mike Flanagan, takže zapomeňte na otřepané lekačky. Haunting of Bly Manor vás dostane děsivou atmosférou, propracovanými detaily, duchy a dalšími mysteriózními příšerami a stvořeními, která už na vás číhají.

Emily v Paříži (Emily in Paris)

V seriálovém hitu Emily in Paris si mladá Američanka Emily Cooper (Lily Collinsová) plní svůj americký sen v Paříži, kam se vydává jako marketingový poradce. Nenechá se rozladit chladným přijetím svých nových francouzských kolegů a pomalu se prokousává stereotypy i předsudky obou kultur.

Paříž je často označována jako město módy a to platí i u Emily v Paříži. Emily nejen že pracuje pro mnoho velkých oděvních značek, ale také je sama nosí. Kromě úchvatných kostýmů se v seriálu můžete těšit na romantickou Paříž a rozmanitá vztahová dobrodružství.

Věděli jste, že: Kostýmová návrhářka Patricia Field, která navrhovala kostýmy pro legendární seriál Sex ve městě, se podílela také na šatníku Emily v Paříži.

Foto a video: Netflix.com

Netflix můžete získat k Vodafone TV a spojit si tak všechny své televizní a streamovací služby do jednoho vyúčtování.