Vodafone logo pro tisk nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám

Kontakt

5. ledna 2021

Nejpopulárnější české filmy na Netflixu

Ženy v běhu jsou nejpopulárnější českou komedií posledních let a najdete ji i na Netflixu. Není to ale jediný český film, který Netflix nabízí.

Kde jsou ty časy, kdy neměl Netflix ani českou podporu… Naštěstí dávno pryč. Dneska na téhle platformě najdete nejen české titulky a český dabing, ale i pořádnou nálož českých filmů. Ať už těch, které se nebojíme označit za klasiku (S tebou mě baví svět nebo Pelíšky), nebo poměrně nových titulů. Mrkněte se, které české filmy jsou v poslední době na Netflixu populární a mrkněte se na ně.

Chata na prodej: Když se rodina po delší době zase potká…

Samotný Netflix film Chata na prodej z roku 2018 označuje přívlastky „neobvyklý“ a „zvláštní“ a tohle označení určitě platí. Nečekejte klasickou komedii, připravte se na to, že mnoho scén je založeno spíš na atmosféře než na ději. A počítejte s tím, že se v mnoha situacích poznáte – ostatně, režisér Tomáš Pavlíček se nechal inspirovat rodinnými sešlostmi a tím, co se na nich obvykle děje.

Děj poměrně krátkého snímku (Chata na prodej má jen 77 minut) se skutečně točí okolo prodeje rodinné chaty, respektive okolo poslední rodinné sešlosti, kterou na ni svolává matka (v podání Ivany Chýlkové) předtím, než chatu definitivně předají novým majitelům. Vlastně jde o takové „tradiční“ rodinné setkání (které jste určitě taky párkrát zažili a přežili), ale jen do té doby, než nad ránem zmizí dědeček (hraje ho Jan Kačer).

Ženy v běhu: Divácky nejúspěšnější režijní debut

Napsat si scénář, sám si ho zrežírovat a 42 dní po premiéře vítat v kině miliontého diváka. Tenhle majstrštyk se povedl Martinu Horskému a jeho filmu Ženy v běhu. Ten na začátku roku 2019 boural žebříčky popularity nejen u diváků, ale kladné body posbíral i u filmových kritiků. A teď je k vidění ve videotéce Netflix.

Zápletka Žen v běhu se točí okolo posledního přání předčasně zesnulého manžela – aby si zaběhl maratón. Po jeho skonu se jeho žena rozhodne, že nejlepší způsob jak jeho pamatáku uctít, je když ona sama a 3 jejich dcery, zaběhly maratón. Energická manželka (hraje ji Zlata Adamovská) se přání rozhodne splnit, dcery už ale její nadšení nesdílejí. Dílem i kvůli vztahovým problémům, které všechny tři řeší. Nakonec ale naléhání matky podlehnou a pustí se do tréninku – aby maraton uběhly štafetově.

Byť české vztahové komedie v posledních letech moc úspěchů nesklízely, jsou Ženy v běhu čestnou výjimkou, která vám zpříjemní večer.

Léto s gentlemanem: Co s nefungujícím manželstvím udělá tajemný elegán

Každoroční pobyt na chalupě. Manžel, kterému jsou bližší modely lodí než hlavní hrdinka. Tajemný elegán, který nejspíš vlastní místní zámek a má s ním velké plány… a nejspíš nejen s ním. Právě tak jsou rozdané karty v komedii Léto s gentlemanem. Scénář pro ni napsal Jaromír Hanzlík, jinak také hlavní mužská postava. Režie se chopil Jiří Adamec – pro kterého to byla taktéž (překvapivě) celovečerní režisérská kinopremiéra.

Výsledek? Nenáročné letní pokoukání o tom, že láska kvete i v pokročilejším věku a že na romantické úniky z reality není nikdy pozdě.

Snímek svým názvem odkazuje na slavné Léto s kovbojem, ve kterém si Jaromír Hanzlík zahrál taktéž hlavní roli. Mimochodem, oba filmy dělí úctyhodných 43 let. A pro zajímavost: Na režisérský post se Jaromír Hanzlík pokoušel nalákat Jiřího Menzela – ten ale nakonec kvůli zdravotním obtížím nabídku odmítl.

Po čem muži touží: Když se z Jiřího Langmajera stane Anna Polívková

Dávejte si pozor na to, co si přejete, protože se vám to může splnit. I tak by mohl znít podtitul snímku z roku 2018. Film Po čem muži touží totiž těží z toho, kterak se šovinistický sukničkář a čerstvě vyhozený šéfredaktor pánského časopisu (Jiří Langmajer) promění v ženu (Anna Polívková). Nicméně pouze fyzicky. A právě na situacích a okamžicích, které z této (ne)proměny vyplývají, stojí celý film.  

Po čem muži touží je v pořadí už třetí režijní počin Rudolfa Havlíka. Ten se podílel i na scénáři, pod kterým je kromě něj podepsaná i spisovatelka Radka Třeštíková.

A byť film nezískal plný počet hvězd od novinářů-recenzentů, diváci ho řadí mezi nejoblíbenější romantické komedie posledních let.

Přes prsty: Milostná trable na beachvolejbalovém kurtu

Linda a Pavla jsou beachvolejbalistky, které právě vyhrály mistrovství republiky. Čeká je tak postup na evropský šampionát. Jenže… Zatímco Linda ho chce vyhrát, Pavla začíná přemýšlet o tom, že by volejbal pověsila na hřebík a pokusila se otěhotnět. Tak by se dala ve zkratce shrnout ústřední zápletka lehké letní romantické komedie Přes prsty. Přimíchejte do toho ještě Jiřího Langmajera v roli nového správce volejbalových kurtů, stárnoucího Jíry, a máte příjemný odpočinkový film třeba na sobotní večer.


Přes prsty je režisérský debut Petra Kolečka, jinak také autora scénáře. A zatímco na režisérské židli seděl Kolečko poprvé, scénáře ze sportovního prostředí mu rozhodně cizí nejsou. Ostatně, vzpomeňte například na Okresní přebor, Lajnu nebo Vyšehrad. Kromě toho je jako scenárista podepsaný i pod seriálem Most! nebo pod oceňovaným filmem Masaryk.

Netflix přímo v set-top-boxu Vodafone TV

Chcete si některý z výše zmíněných filmů užít? Pořiďte si Vodafone TV a užijte si Netflix přímo v set-top-boxu. Netflix si stačí aktivovat a pak si „jen“ najít dostatek času na sledování.

Foto: CinemArt