Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám

Kontakt

23. listopadu 2021

Vypínáme analogové vysílání exUPC televize

Postupně vypínáme z technických důvodů analogové vysílání exUPC televize a FM rádií v jednotlivých lokalitách České republiky. Podívejte se nejčastější otázky okolo přechodu na digitální vysílání včetně jízdního řádu ve všech regionech.

Co se děje?

Postupně vypínáme z technických důvodů analogové vysílání exUPC televize a FM rádií v jednotlivých regionech České republiky. Původní nabídka 10 televizních a 10 rozhlasových stanic je již několik let nahrazena digitální službou 40 televizních programů a rádií Českého rozhlasu.

Proč se analogové vysílání vypíná?

Výhodou digitálního vysílání je nejen vyšší obrazová a zvuková kvalita, ale také širší programová nabídka, programový průvodce a pevné programové řazení bez nutnosti aktualizací a přelaďování.

Kdy se analogové vysílání vypíná?

Přechod na digitální vysílání probíhá postupně po jednotlivých regionech. Podívejte se na jízdní řád přechodu.

  • Od 13. července 2021 - Brno a okolí - již vypnuto
  • Od 29. listopadu 2021 - Plzeň, Rokycany a okolí - již vypnuto
  • Od 2. února 2022 - Ostrava a okolí
  • Od 24. února 2022 - Praha, Střední Čechy
  • Od 8. března 2022 - Severní Čechy

Co dělat, když uvidím zprávu o ukončení vysílání?

Doporučujeme přeladit TV přijímač. Ideální je zvolit automatické ladění, v případě další volby Anténa a spustit ladění. Toto lze provést na všech přijímačích, které jsou vybavené příjem na podporu digitálního vysílání ve standardu DVB-T. Pokud takový přijímač nemáte, je možné ke starší televizi připojit jakýkoliv set-top-box pro příjem digitálního vysílání.

Mohu využít jiné řešení?

Vodafone nabízí řešení v případě, že si nechcete set-top box pořizovat a bydlíte například v domě, kde je možné využít kabelovou televizi. V tom případě stačí mít pro celý dům internetové připojení od Vodafone, které v sobě má automaticky také základní nabídku 40 televizních a 15 rozhlasových stanic. Obsahuje tedy všechny hlavní kanály České televize, Novy či Primy a vysílání Českého rozhlasu. V případě, že je dům připojen k internetu skrz Vodafone, je možné zároveň využívat i tuto nabídku vysílání a to bez nutnosti pořízení vlastního set-top-boxu. Vše lze naladit pouze pomocí televize připojené ke společné anténě kabelové televize.

Vypínání FM stanic

V týdnu od 21.března proběhne vypnutí zbytku rozhlasových stanic v části pásma FM nad 100 MHz. Posluchači a rozhlasoví příznivci využívají přístup ke stanicím v digitální podobě. Všechny nabídky Vodafone TV přináší více než 90 rozhlasových stanic všech žánrů. Na set-top boxech jsou zařazeny od EPG pozice 301 dále. Základní služba TV START (v DVBT-T) doplňuje 20 rozhlasových stanic Českého rozhlasu. Města a oblasti, kde proběhne vypnutí poslední části FM pásma:, Liberec, Jablonec, linka Hradec, Pardubice, Vysoké Mýto a Litomyšl, města na Vysočině, střední a jižní Moravě, západní Čechy.