Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

Volno navíc při péči o nemocné, ale i pro pěstouny. Vodafone přidává zaměstnancům další netradiční benefity

22. května 2019

Péče o blízké je důležitá a Vodafone v ní nedělá rozdíly. Proto rozšiřuje seznam svých benefitů pro zaměstnance a nabízí volné dny navíc novopečeným adoptivním rodičům i pěstounům, LGBT párům s dětmi a také těm, kteří se starají o dlouhodobě nemocného člena rodiny. Nedávné ocenění pro viceprezidenta Vodafonu za prosazování rovného přístupu k zaměstnancům potvrzuje, že přístup firmy je nastavený správně. Vodafone chce inspirovat i další společnosti.

Rodiče, kteří adoptují dítě ve věku do 7 let, mají nárok na rodičovskou dovolenou. Kdo ale adoptuje starší dítě, volno už podle zákona nedostane. Vodafone věří tomu, že každá adopce má smysl, a tak nově poskytuje 10 dní volna pro všechny, kteří adoptují dítě starší 7 let. Tento benefit platí také pro pěstouny, kteří se nově ujmou dítěte.

Kromě toho LGBT páry nemají po narození potomka ze zákona nárok na volno od státu. I zde Vodafone nabízí pomoc a zaměstnanci mohou využít benefit poporodní péče a zůstat doma 5 pracovních dní. Dostanou za ně odměnu odpovídající výši dávky, kterou rodinám poskytuje stát.

Volno při péči o těžce nemocného

Starat se o těžce a dlouhodobě nemocného člena rodiny je velmi náročné, proto je dalším novým benefitem pro zaměstnance v těchto situacích až 10 pracovních dní osobního placeného volna ročně.

„Chceme podporovat všechny naše zaměstnance ve chvílích, kdy to potřebují nejvíce. Proto upravujeme naše směrnice tak, aby poskytovaly větší flexibilitu a pomoc,“ říká Carl Clarke, viceprezident pro lidské zdroje a majetek Vodafonu v Česku.

Právě Carl Clarke nedávno získal cenu Inspirativní manažer časopisu Moderní řízení vydavatelství Economia. Ocenění získal za svou angažovanost při prosazování rovného přístupu k zaměstnancům a za zavedení nové směrnice pro pomoc zaměstnancům, kteří se stanou oběťmi domácího násilí.

Konzultace u psychologa zdarma

Placené volno, konkrétně 10 dní, mohou oběti domácího násilí využít na právní, lékařskou nebo poradenskou pomoc. Další volno nebo možnost pracovat odkudkoli mohou využít ti, kteří obětem domácího násilí pomáhají. Kromě toho Vodafone zavedl i asistenční program, který všem zaměstnancům umožňuje využít několik konzultačních hodin u psychologa ročně.

„Jsme dlouhodobě aktivní na poli diverzity a srovnáváme podmínky pro všechny, kteří jsou jakýmkoliv způsobem znevýhodněni. Zároveň se nebojíme otevírat témata, o kterých se v korporacích často nemluví. Příkladem je oblast domácího násilí, jehož obětí se podle statistik stává každá třetí žena. Doufáme, že budeme inspirací pro další firmy,“ uvádí Jana Vychroňová, HR Business Partner ve společnosti Vodafone.

Řada dalších benefitů podporuje například matky (přispívá ke sladění rodinného a pracovního života nebo pomáhá s návratem do práce po mateřské dovolené). A tatínkové nebo partnerky matek při narození dítěte dostávají od firmy deset dnů volna. Další informace najdete na webu vodafone.cz/udrzitelne-podnikani.