Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

Vodafone zrychluje pokrytí českých měst LTE (4G)

24. listopadu 2014

Vodafone použije k rychlému pokrytí měst technologií LTE (4G) kromě frekvencí získaných v aukci také frekvenci 2100 MHz. LTE na frekvenci 2100 MHz překryje ve městech technologii 3G, která i nadále zůstane v provozu. První zákazníci využijí LTE na frekvenci 2100 MHz v Kladně, Olomouci a ve Slaném již v prosinci 2014. Všechna města pak budou pokryta do konce léta 2015.

Pro nasazení LTE na frekvenci 2100 MHz Vodafone využije pásmo 10 MHz s maximální teoretickou rychlostí stahování až 75 Mbit/s, což je rychlost přenosu dat stejná, jako v případě LTE na frekvenci 800 MHz.

 „LTE na frekvenci 2100 MHz, jako další inovativní krok Vodafonu, může být nasazeno podstatně rychleji, než požadují podmínky pokrytí rychlým mobilním internetem stanovené v rámci aukce kmitočtů. Díky tomu naši zákazníci získají přístup k LTE daleko dříve, než se očekávalo“, uvedla Tanja Richter, viceprezidentka společnosti Vodafone pro technologie, a dodala: „Jelikož mobilní zařízení jsou již univerzální, Vodafone se snaží v rámci Turbo Internetu poskytovat zákazníkům ty nejlepší služby nezávisle na kmitočtovém pásmu a technologiích.“

Díky probíhající modernizaci sítě jsou pro výstavbu LTE na frekvenci 2100 MHz využita nejmodernější zařízení, která umožňují souběžné vysílání 3G a 4G technologií (tzv. SingleRAN). Tento přístup výrazně snižuje jak technickou, tak ekonomickou náročnost řešení. Dodavatelem technologie radiové části sítě je společnost Huawei.

Pro připojení k LTE na frekvenci 2100 MHz, stejně jako pro připojení k ostatním LTE frekvencím, uživatelé potřebují libovolný datový tarif, LTE SIM kartu a zařízení, které tuto frekvenci podporuje. Většina chytrých mobilních telefonů na trhu podporu LTE na frekvencích 800, 900, 1800, 2100 a 2600 MHz již standardně nabízí.  

Více informací a mapy pokrytí Turbo Internetem (rychlým mobilním internetem na 3G + LTE frekvencích 800, 900, 1800 a 2100 MHz) naleznete na adrese www.vodafone.cz/turbo.