Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám Kontakt

Tisková zpráva

 

Vodafone začíná účtovat hovory po vteřinách

20. srpna 2012

Vodafone již tradičně pokračuje v prosazování férového přístupu k zákazníkům na českém trhu a přichází s významnými změnami ve svých tarifech. Jako první a jediný mobilní operátor v zemi zavádí ve svých nových Férových tarifech účtování hovorů po vteřinách pro firemní i nefiremní zákazníky. Díky tomu jim budou účtovány domácí i mezinárodní hovory podle jejich skutečné délky. Součástí všech nových tarifů budou také neomezené SMS. Vodafone dále zákazníkům přináší možnost využít všechny minuty v tarifech pro mezinárodní hovory do 29 zemí včetně většiny evropských států, ale také například do USA, Číny nebo Vietnamu. Férové tarify si budou moci firemní i nefiremní, noví i stávající zákazníci Vodafonu aktivovat od 27. srpna.

“Tento typ účtování je férový vůči zákazníkům a zároveň je to správný směr, kterým by se měl trh nyní vyvíjet,“ říká Mario Mele, viceprezident pro nefiremní zákazníky Vodafonu.

Hlavní výhody Férových tarifů:

 • Účtování domácích i mezinárodních hovorů po vteřinách
 • Neomezené SMS ve všech balíčcích
 • Všechny volné jednotky z tarifů lze využít na volání do zahraničí
 • Balíčky pro firemní zákazníky zahrnují neomezené volání v rámci firmy
 • Jasná a přehledná tarifní struktura

Hlavní balíčky:

„Věříme, že nová tarifní struktura je jasná a přehledná na první pohled. Zaměřujeme se na tři hlavní výhodné balíčky, které podle našich průzkumů a podrobné analýzy zákaznického chování splní potřeby velké většiny zákazníků,“ říká Fernando Alves da Costa-Cabral, ředitel Vodafonu pro cenotvorbu.

Dodatečné balíčky:

Hovory budou účtovány po vteřinách i po provolání volných jednotek. Cena minuty hovoru nad rámec volných jednotek v balíčku po tuzemsku bude 4,99 Kč a do 29 níže zmíněných zemí 11,40 Kč. Vedle nových balíčků bude Vodafone zároveň nadále připraven vyjít vstříc individuálním potřebám firemních i nefiremních zákazníků.

Vteřinové účtování je na nových tarifech dostupné pro všechny zákazníky:

 • Firemní i nefiremní
 • Nové a stávající
 • Bez závazku i s ním

Výhodnější dotované telefony:

Vodafone je nadále jediný operátor na trhu, který nabízí stejně výhodné služby zákazníkům bez úvazku i s ním. Nové Férové tarify budou také dostupné bez úvazku. Aby mohl Vodafone nabízet více zvýhodněné telefony než dosud, zavádí úvazky na 24 měsíců pro zákazníky, kteří si pořídí dotovaný telefon.

V září Vodafone například nabídne:

 • Huawei Ascend G300 za 377 Kč s minimálním měsíčním plněním 777 Kč a úvazkem na 24 měsíců
 • HTC One V za 1 777 Kč s minimálním měsíčním plněním 1 177 Kč a úvazkem na 24 měsíců
 • iPhone 4S za 7 777 Kč s minimálním měsíčním plněním 2 177 Kč a úvazkem na 24 měsíců

Jednotky v rámci Férových tarifů mohou být využity na volání do následujících zemí:

Andorra, Belgie, Čína, Dánsko, Finsko, Francie, Gibraltar, Irsko, Itálie, Kanada, Lucembursko, Maďarsko, Monako, Německo, Nizozemí, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rusko, Řecko, San Marino, Slovensko, Španělsko, Švýcarsko, Ukrajina, USA, Velká Británie, Vietnam

Férové účtování šetří jednotky:

Jiné než vteřinové účtování hovorů může vést k dražšímu vyúčtování za hlasové služby. Dokládají to například nezávislé údaje časopisu dTest nebo serveru Lupa.cz. Podle druhého zákazníci s účtováním 60+60 (po minutách) spotřebují při stejném počtu hovorů o 31 % jednotek více a zákazníci s účtováním 60+30 o 23 % jednotek více než zákazníci, jimž jsou hovory účtovány po vteřinách.