Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

Tým Vodafone McLaren Mercedes odhalen ve Valencii

16. ledna 2007

Jezdci Vodafone McLaren Mercedes Fernando Alonso a Lewis Hamilton včera projeli ulicemi Valencie ve svých vozech Formule 1 a odstartovali tak začátek nové etapy týmu, jehož hlavním sponsorem a oficiálním mobilním partnerem se stává Vodafone. Fernando a Lewis, kteří představují jednu z nejmladších jezdeckých dvojic v historii tohoto sportu, projeli ve dvou závodních vozech MP4-21 speciálně připravený okruh města Ciudad de las Artes y de las Ciencias. Následovalo odhalení vozu roku 2007, MP4-22, který Fernando a Lewis využijí v letošních soutěžích světového šampionátu Formule 1. Účastníci soutěžního ročníku 2007 absolvují zkušební test na okruhu Ricardo Tormo ve Valencii ve středu 17. ledna.

Jezdci Vodafone McLaren Mercedes Fernando Alonso a Lewis Hamilton včera projeli ulicemi Valencie ve svých vozech Formule 1 a odstartovali tak začátek nové etapy týmu, jehož hlavním sponsorem a oficiálním mobilním partnerem se stává Vodafone.

Fernando a Lewis, kteří představují jednu z nejmladších jezdeckých dvojic v historii tohoto sportu, projeli ve dvou závodních vozech MP4-21 speciálně připravený okruh města Ciudad de las Artes y de las Ciencias. Následovalo odhalení vozu roku 2007, MP4-22, který Fernando a Lewis využijí v letošních soutěžích světového šampionátu Formule 1.

Účastníci soutěžního ročníku 2007 absolvují zkušební test na okruhu Ricardo Tormo ve Valencii ve středu 17. ledna. Intenzivní předsezónní testovací program pak začne na témže okruhu ve středu 24. ledna.

„Toto byl pro mne fantastický den – jsem skutečně pyšný, že jsem se mohl ve své vlasti představit jako jezdec týmu Vodafone McLaren Mercedes a samozřejmě, že mohu pomoci prezentovat svůj nový tým španělským fanouškům,” řekl dvojnásobný mistr světa Fernando. „Ačkoliv je to mé první veřejné vystoupení v týmu Vodafone McLaren Mercedes, strávil jsem s týmem a se svými kolegy jezdci Lewisem, Pedrem a Garym v technickém centru McLarenu již spoustu času. Je to skvělý tým. Mí fanoušci jsou obrovskou inspirací a je skvělé přivést k nim tým tak blízko. Doufám, že si vychutnali tu podívanou, když jsme s Lewisem projížděli ve vozech s novým kabátem ulicemi Valencie.”

Ron Dennis, ředitel týmu Vodafone McLaren Mercedes a předseda představenstva a generální ředitel McLaren Group říká: „Včerejší oficiální představení týmu ve Valencii byl skutečně mimořádný okamžik. Vodafone představuje teprve druhou změnu hlavního sponzora za 30 let existence týmu, na což jsme jako organizace velice hrdí." „Rovněž bych chtěl této příležitosti využít k tomu, abych poděkoval autonomní vládě Valencie a zejména prezidentu panu Franciscovi Campsovi Ortizovi a radovi panu Gerradovi Campsovi Devesovi za jejich podporu, díky níž se mohla včerejší akce uskutečnit,” řekl Ron.

Norbert Haug, viceprezident, Mercedes-Benz Motorsport: „Stejně jako DaimlerChrysler je i náš nový partner Vodafone globální společností s více než 190 miliony zákazníků po celém světě. To zjevně týmu otevírá nové příležitosti a perspektivy v oblasti komunikací. S týmem pro rok 2007, v němž je dvojnásobný světový šampion Fernando Alonso i nováček F1 Lewis Hamilton, máme nejmladšího jezdce jak na startu, tak v historii týmu. Navíc až budou Fernando a Lewis debutovat za tým na Velké ceně Austrálie v Melbourne, připadne to na desáté výročí prvního vítězství týmu McLaren-Mercedes v soutěžích F1 na tomto okruhu."

„Vodafone s potěšením prohlubuje kontakty se světem automobilových závodů tím, že se stává hlavním sponzorem a oficiálním mobilním partnerem týmu Vodafone McLaren Mercedes," řekl Arun Sarin, generální ředitel společnosti Vodafone. „Velice nás zajímají příležitosti, jež nám tým skýtá pro další budování naší značky. V automobilovém závodění jde především o ,maximální využití daného okamžiku´ a podobně si i my přejeme, aby maximálně využili svůj čas i všichni naši zákazníci, a to jak firemní klientela, tak spotřebitelé. Přejeme týmu do sezóny 2007 všechno nejlepší.”

Při této příležitosti bude rovněž uvedena speciální řada tří nových exkluzivních spotřebitelských telefonů Samsung a Sharp na podporu týmu Vodafone McLaren Mercedes.