Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

ČESKÝ MOBIL CHCE ZACHOVAT DOSTUPNOST SLUŽEB GSM PRO VŠECHNY OBYVATELE ČESKÉ REPUBLIKY

30. listopadu 2001

Společnost Český Mobil opakovaně vyjádřila zájem získat licenci UMTS a projevila ochotu zaplatit takový licenční poplatek, který by vycházel z komerčně přijatelných podmínek v České republice. Český telekomunikační úřad vyhlásil aukci na tuto licenci s minimální vyvolávací cenou 3,5 mld Kč. Společnost Český Mobil provozující mobilní síť Oskar si vybudovala pověst operátora s otevřeným a poctivým přístupem ke všem zákazníkům. „Stávající podmínky aukce by mohly Oskarovy zákazníky vystavit nepřiměřenému riziku, že budou nuceni za mobilní komunikace splácet až příliš vysokou cenu vynaloženou nyní za licenci UMTS,“ uvedl Al Tolstoy, generální ředitel společnosti Český Mobil. „Proto jsme se rozhodli neúčastnit se ani tohoto kola výběrového řízení ve formě aukce na udělování licencí UMTS,“ dodal.

Společnost Český Mobil opakovaně vyjádřila zájem získat licenci UMTS a projevila ochotu zaplatit takový licenční poplatek, který by vycházel z komerčně přijatelných podmínek v České republice. Český telekomunikační úřad vyhlásil aukci na tuto licenci s minimální vyvolávací cenou 3,5 mld Kč.

Společnost Český Mobil provozující mobilní síť Oskar si vybudovala pověst operátora s otevřeným a poctivým přístupem ke všem zákazníkům. „Stávající podmínky aukce by mohly Oskarovy zákazníky vystavit nepřiměřenému riziku, že budou nuceni za mobilní komunikace splácet až příliš vysokou cenu vynaloženou nyní za licenci UMTS,“ uvedl Al Tolstoy, generální ředitel společnosti Český Mobil. „Proto jsme se rozhodli neúčastnit se ani tohoto kola výběrového řízení ve formě aukce na udělování licencí UMTS,“ dodal.

Po získání licence na provozování duální mobilní sítě GSM 900/1800 v říjnu roku 1999 se Český Mobil a.s. stal prvním duálním mobilním operátorem v České republice. Komerční provoz nejmodernější GSM sítě v České republice zahájil 1. března 2000 s označením služeb Oskar. Třetí čtvrtletí roku 2001 Oskar završil s počtem 680 000 zákazníků, a zaujal tak přední místo mezi operátory startujícími ze třetí pozice ve střední Evropě. Oskarův úpěšný rozvoj byl také oceněn letošní nominací na cenu Nejlepší mobilní operátor na World Communication Awards udělovaných v Londýně.

Český Mobil patří prostřednictvím ClearWave N.V. do skupiny telekomunikační společnosti Telesystem International Wireless (TIW). Akcie TIW jsou kótovány na torontské burze ("TIW") a na burze Nasdaq "TIWI").