Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

8. října 2021

#mobileDrink je zpět. Po dvouleté pauze přivítal fanoušky technologických novinek v pražských Holešovicích

Skládací Samsung Galaxy Z Fold, nejnovější iPhone 13, brýle pro rozšířenou realitu nebo elektromobil Tesla X. To nejzajímavější, co v poslední době přinesl svět chytrých technologií, měli možnost na vlastní kůži vyzkoušet účastníci říjnové akce #mobileDrink, kterou uspořádal server mobilenet.cz ve spolupráci s Vodafonem a dalšími partnery.

Na místě také proběhla soutěž o hodnotné ceny, přičemž hlavním lákadlem se stal chytrý televizor s úhlopříčkou 139 centimetrů a podporou 4K rozlišení. Tématem setkání totiž byla služba Vodafone TV, která například nabízí více než 2000 titulů ve videotéce i unikátní partnerství s Netflixem. Pro její ovládání už stačí u prémiového set-top boxu jen hlas. Filmoví a seriáloví fanoušci navíc měli možnost získat zdarma tříměsíční předplatné služby HBO GO.

První #mobileDrink se konal už v roce 2013. Od té doby proběhl v mnoha městech napříč Českem. Po dvouleté pauze, kterou měl na svědomí koronavirus, organizátoři přivítali fanoušky chytrých technologií v pražských Holešovicích. Na místě měli možnost vyzkoušet nové Samsungy Galaxy Z Fold, nové iPhony 13, elektromobily (Tesla, Volkswagen i Mini Cooper) a v neposlední řadě brýle pro rozšířenou realitu, které se velikostí podobají slunečním brýlím

Své technologické novinky představily také firmy Sony a Realme a k vyzkoušení byly i nejnovější brýle pro virtuální realitu HTC Vive.

V hlavní roli Vodafone TV

Vodafone na #mobileDrinku představil možnosti, které nabízí služba Vodafone TV. Ta odstartovala v březnu 2020 a hned v létě do její nabídky jako jediný operátor v zemi Vodafone zařadil partnerskou službu Netflix. Krátce na to přibyly první filmy v nejvyšším rozlišení 4K. 

Prémiové set-top boxy se dnes mohou pochlubit funkcí hlasového ovládání, a tak stačí říct česky třeba jen „přepni“, „přetoč“ nebo „vypni“. Vodafone TV také nabízí nejširší nabídku programů v HD kvalitě na trhu a videotéku s více než 2000 tituly.

Vybere si každý člen rodiny: od oblíbených aplikací zmiňované služby Netflix nebo Amazon Prime Video až po KIDS aplikaci určenou pro děti, která představuje bezpečné prostředí pro nejmenší diváky. Na své si přijdou i sportovní fanoušci. Ti mohou na Vodafone TV sledovat zápasy fotbalové Ligy mistrů, ale také například německou Bundesligu nebo španělskou La Ligu na kanálech Nova Sport 3 a 4. Na dalších kanálech je k vidění hokejová NHL i závody Formule 1.

Do podoby další akce promluví čtenáři

Pokud to epidemiologický vývoj dovolí, mohou se fanoušci chytrých technologií těšit na další #mobileDrink v následujících měsících. O tom, v jakém městě se bude konat, rozhodují svým hlasováním čtenáři serveru mobilenet.cz
Zenová zahrada a neformální zasedačky. Tohle jsou nové kanceláře Vodafonu

Většině zaměstnanců Vodafonu vyhovuje práce z domova, osobní kontakt a vzájemnou inspiraci lze ovšem nahradit jen stěží. Část firemní centrály v pražských Stodůlkách proto prošla během léta zásadní rekonstrukcí, kdy z běžných open-space kanceláří vznikl ve spolupráci s firmou Capexus prostor vhodný pro kreativní práci v týmech. Zaměstnancům jsou nyní k dispozici nejen originální zasedací místnosti, ale také zenová zahrada nebo prostory pro spontánní porady.