Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

1. března 2022

Vodafone pomáhá Ukrajině. Zavedl volání i roaming zdarma, věnuje nabité SIM karty uprchlíkům a spustil sbírku mobilů

V době krize je důležité, aby lidé mohli zůstat ve spojení. Vodafone proto nabízí pomocnou ruku i válkou zasažené Ukrajině a jejím obyvatelům. Kromě zavedení bezplatných hovorů mezi Českem a Ukrajinou podporujeme uprchlíky, kterým věnujeme SIM karty s kreditem ve výši 500 Kč. Každý se také může zapojit do sbírky mobilních telefonů.

Počet hovorů z Česka na Ukrajinu po začátku války oproti běžnému provozu narostl o tisícovky procent. Rozhodli jsme se proto okamžitě pomoci těm, kteří se snaží spojit se svými rodinami i přáteli. Všechny hovory i SMS na ukrajinská čísla  jsou nyní z naší mobilní sítě zdarma a zavedli jsme i bezplatný roaming - to znamená, že na Ukrajině jsou zdarma volání i SMS na ukrajinská a česká telefonní čísla, zdarma jsou i příchozí hovory.

Poskytli jsme také dvě pojízdné mobilní základnové stanice kolegům v Maďarsku k posílení sítě blízko ukrajinských hranic.


Věnujeme SIM karty a mobilní telefony válečným uprchlíkům

Voláním zdarma mezi Českem a Ukrajinou pomoc Vodafonu neskončila. Darujeme nyní 1000 SIM karet přes neziskové organizace, které je rozdělí mezi uprchlíky. Na každé předplacené kartě je kredit 500 korun. A jsme v případě zájmu připraveni i na další pomoc.

Kromě SIM karet ovšem některým uprchlíkům chybí i samotný přístroj. Zorganizovali jsme proto sbírku mobilních telefonů, do které se může zapojit každý, bez ohledu na to, jakého má mobilního operátora. Stačí přinést svůj přístroj společně s nabíječkou na jakoukoliv prodejnu Vodafonu nebo odeslat balíkem s heslem „Mobily Ukrajina“ na adresu náměstí Junkových 2808/2, 155 00 Praha 5. 

Každý z odevzdaných telefonů uvedeme do továrního nastavení (tedy odborně smažeme veškerá data), opatříme předplacenou SIM kartou v hodnotě 500 Kč a prostřednictvím neziskových organizací předáme ukrajinským uprchlíkům před válkou, kteří už dorazili nebo v následujících dnech dorazí do bezpečí v České republice. Sbírka probíhá do 7. 3. 2022.

Nadace Vodafone věnuje 2 miliony Kč na podporu uprchlíků, spustila také zaměstnaneckou sbírku

Na pomoc uprchlíkům z Ukrajiny darujeme 2 miliony Kč prostřednictvím organizace Člověk v tísni. Podpora je součástí pomoci z humanitárního fondu Vodafone Foundation pro UNHCR a neziskové organizace v ČR, Maďarsku a Rumunsku v celkové výši půl milionu eur. Pomáhají i zaměstnanci Vodafonu – na pomoc Ukrajině prostřednictvím Člověka v tísni jsme otevřeli i zaměstnaneckou sbírku.

 #TogetherWeCan

 

 


Vodafone má nového člena nejvyššího vedení. Viceprezidentem odpovědným za provoz a rozvoj sítí je Miroslav Bula

Vedení Vodafonu posílilo o dalšího člena. Miroslav Bula se stává novým viceprezidentem pro síťové technologie.